Pradinis Apie DofE programą

Apie DofE programą

: admin

Nuo 2019 m. rugsėjo 2 d. Lieporių gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, su tikslu suteikti galimybę gimnazistams visapusiškai augti ir tobulinti savo minkštąsias kompetencijas, kurios labai svarbios prisitaikant prie greit besikeičiančios aplinkos.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Taikydami šią programą Lieporių gimnazijoje, mes skatiname gimnazistus mesti sau iššūkį ir didžiuotis pasiektais tikslais, taip geriau pažinti save, tobulinti komandinio darbo bei bendravimo įgūdžius.

Nauda dalyviams
Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų gimnazijoje programą vykdo 2 patyrusios specialistės – socialinė pedagogė Irma Baltrušaitienė – Šablinskienė, psichologė Sonata Mauragienė. Taip pat, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius – matematikos mokytojas Rolandas Šidlauskas. Apmokyto DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidas.

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:
● Susirasti naujų draugų;
● Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
● Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
● Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
● Patirti nuotykių;
● Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda Lieporių gimnazijoje:
– Sonata Mauragienė – DofE vadovė ir koordinatorė gimnazijoje, 349 kab. El.paštas sonata.mauragiene@gmail.com
– Irma Baltrušaitienė – Šablinskienė – DofE vadovė, 238 kab. El.paštas irmasab@gmail.com
– Rolandas Šidlauskas – DofE žygių instruktorius.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt
Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku