Pradinis Spaudoje 2015-2016

Spaudoje 2015-2016

: admin

Spaudoje publikuoti straipsniai apie Lieporių gimnazijos bendruomenę 2015-2016 m.m.
SPAUDOJE APIE GIMNAZIJĄ 2015-2016 M. M.

1. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečių krikštynos Dengtiltyje. www.siauliai.lt, rugsėjo 11.
[ Jau ne pirmus metus, pakrikštiję pirmokus, lieporiečiai vyksta į Dengtiltį. Pirmokai susipažino artimiau įvairiose rungtyse. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė apdovanodama pirmokus pabrėžė, kad jie tapo tikrais lieporiečiais ir nuo šiol turės savo poelgiais pateisinti šį vardą.]

2. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijoje –„Rudens krosas“. www.siauliai.lt, rugsėjo 21.
[ Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, Lieporių gimnazijos bendruomenė prisidėdama prie Europos judriosios savaitės renginių dalyvavo jau tradiciniu tapusiame ,,Rudens krose“. Renginio, kurio tikslas – skatinti sportuoti ugdant suvokimą, kad sveikata ir fizinė forma žmogui yra itin svarbūs dalykai, pagrindiniai organizatoriai yra gimnazijos kūno kultūros mokytojai. Visus susirinkusiuosius linkėdama sėkmingų startų pasveikino gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė.
Rudenišką penktadienį daugiausia prie starto linijos stojo gimnazijos pirmokų, o abiturientai surengė savotišką šou- jiems krosas gimnazijoje paskutinis, todėl norisi, kad išliktų atmintyje ilgam. Didžiulio palaikymo sulaukė gimnazijos administracijos ir mokytojų startas. Tarp pirmokų greičiausi pasirodė esantys P. Zaranka, A. Malinauskas, T. Juknevičius, G. Valantinavičiūtė, R. Čepulytė, E. Žičkutė. Antrųjų klasių grupėje greičiausi buvo A. Klimas, V. Stroj, L. Grigalaitis, G. Starkauskaitė, D. Švėgždaitė, G.Černiauskaitė. Ant nugalėtojų pakylos žengė šie trečiokai: J. Norkus, D. Daunora, P. Taroza, G. Šedaitytė, M. Mikalauskaitė, E. Marcinkutė. Paskutinįkart ,,Rudens krose“ dalyvaujantys ketvirtokai išsiskyrė išradingumu, o nugalėtoju tapo T. Baliutavičius.
Sveikiname nugalėtojus, o visiems dalyvavusiems linkime, kad sportas taptų jų gyvenimo dalimi.]

3. Parengė L. Trumpytė ( informavo mokyt. Norkutė R., Šliažienė A.). Lieporių gimnazijoje –„Rudens krosas“. „Šiaulių naujienos“, rugsėjo 23, p. 9.

4. Norkutė R., Šliažienė. „Rudens mozaikos“ dovanos Lieporių gimnazijos mokytojams. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4089, spalio 8.

[ Sulaukėme šventės, kuri duoda galimybę pademonstruoti pagarbą ugdytojams – Mokytojų dienos. Dėkingumą Lieporių gimnazijos abiturientai rodė mokytojams nuo pat ryto pasitikdami ryte gausiais plojimais, dovanodami gėles. Pasibaigus pamokų šurmuliui jie pakvietė visus į šventinį koncertą, kurį pradėjo merginų ansamblis daina „Prisėdai šalia“(vadovė A. Jurkienė).Lieporių gimnazijoje nėra buvusių mokinių – jei jau mokeisi Lieporių gimnazijoje, tai visiems laikams esi lieporietis. Ir šią gražią šventę sulaukta ne vieno sveikinimo iš gimnazistų, kurie jau seniai baigė mokyklą, bet prisimena ją ir mokytojus pačiais gražiausiais žodžiais. Dainą „Kodėl?“ mokytojams dovanojo gimnazistų roko grupė „Iš ORO“ ( vadovas R.Mikalauskas). „Rudens mozaikos“ šventėje dalyvavo ir joje dirbę mokytojai. Liepų takeliu į Lieporių gimnaziją pasveikinti mokytojų atėjo Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas. Romantiškiausia koncerto akimirka – mokinio Sauliaus Bušininko ir mokytojo Ramūno Mikalausko atliekama daina „Vėlų rudenį“. Profesinės šventės proga mokiniai linkėjo mokytojams džiaugtis mokinių pasiekimais, būti laimingiems, nes be jų kilnaus darbo nebūtų išsilavinusių žmonių, nebūtų Lietuvos].

5. S. Šernaitė ( Lieporių g. anglų k. metodininkė, gimnazijos projekto koordinatorė). Gimnazistai gamtos mokslus pritaikė virtuvėje. http://etaplius.lt/gamtos-mokslai-virtuveje/, spalio 21.
[Lieporių gimnazijos bendruomenė dalyvauja ERAZMUS+ antrus metus vykdomo projekto programoje „Gamtos mokslų laboratorija virtuvėje“, kurios tikslas – skatinti gamtos mokslų mokymosi motyvaciją. Visą savaitę, kurią organizavo projektinės grupės nariai, gimnazijoje vyko įvairūs užsiėmimai. Plačiau apie patį projektą ir jo teikiamas galimybes gimnazistai sužinojo anglų kalbos pamokose. Chemijos ir fizikos pamokose buvo atliekami bandymai naudojantis patirtimi, įgyta projekto susitikimuose Rumunijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje. Žinoma, mokytojai, atlikdami bandymus ir demonstruodami juos kartu su mokiniais, naudojosi ir savo pačių sukaupta patirtimi. Per pertraukas patys gimnazistai demonstravo biologijos bandymus. Projekte dalyvaujančios mokyklos paruošė „Receptų knygą“, pagal kurios rekomendacijas buvo gaminami valgiai technologijų pamokose. Gimnazistai pagamino slovėnišką obuolių pyragą (štrudelį) ir kroatiškus mėsos kukulius. Dalyvavimas projekte suteikė galimybę pamokose integruoti net keletą dalykų – gamtos mokslus, technologijas ir užsienio kalbas, nes projekte dalyvaujantys mokytojai iš užsienio partnerių mokyklų įgijo patirties, kaip tai daroma. Labiausiai džiugu, kad prie „Receptų knygos“ leidybos labai aktyviai prisidėjo gimnazistai, be to, jie rengia ir projekto brošiūrą].

6. S. Šernaitė ( Lieporių g. anglų k. metodininkė, gimnazijos projekto koordinatorė). Gamtos mokslai virtuvėje. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4158, spalio 22.

7. Norkutė R., Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- kraujo donorystės akcija. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4162, spalio 22.
[Lieporių gimnazijoje jau ne pirmą kartą biologijos mokytojos ir asociacijos ,,Lieporių mokyklos bendruomenė“ pirmininkės K. Ališauskaitės iniciatyva lankėsi Respublikinės Šiaulių ligoninės Kraujo banko atstovai. Ankstesniuose susitikimuose bendruomenei pristatytos kraujo bei kaulų čiulpų donorystės problemos, suteikta informacijos apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų gali padėti išgelbėti kito žmogaus gyvybę išsklaidant dažniausius visuomenėje susiformavusius mitus. Džiugu, kad atsirado nemažai gimnazistų, panorusių tapti donorais ir galinčių neatlygintinai duoti kraujo. Kad kraujas būtų tikrai ,,lieporietiškas“, donorai vaišinami buvo Lieporių liepžiedžių arbata, pagardinta tų pačių liepų medumi ir paruošta pačių gimnazistų, vadovaujamų technologijų mokytojų R. Šteimantienės. Prie jų prisijungė ir mokytojai bei asociacijos ,,Lieporių mokyklos bendruomenė“ nariai įrodydami, kad kilniam tikslui gali susitelkti visa bendruomenė.]

8. Norkutė R., Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- kraujo donorystės akcija. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-kraujo-donorystes-akcija-2/, spalio 22.

9. Teisingumo ministerijos informacija. Lietuvos respublikos konstitucijos egzamino 2015 m. nugalėtojai. www.regionunaujienos.lt, spalio 21.
[Spalio 13 d. vyko devintojo Konstitucijos egzamino II etapas, kuriame susirungė geriausiai I egzamino etape pasirodę dalyviai. Iš viso į antrąjį etapą pateko 810 dalyvių visoje Lietuvoje.2015 m. spalio 20 d. Konstitucijos egzamino 2015 Komisija, įvertinusi Konstitucijos egzamino 2015 II etapo dalyvių darbus, nustatė geriausiai egzamino užduotis atlikusius dalyvius ir patvirtino nugalėtojus. 11-12 klasių grupėje III vietą užėmė Lieporių gimnazistė Ieva Stanaitytė, kuriai padėjo ruoštis istorijos mokytoja Nijolė Rudienė. Apdovanojimai vyks Prezidentūroje. Sveikiname!]

10. Parengė Dina Rakauskienė ( informavo Norkutė R., Šliažienė). Lieporių gimnazijos bendruomenė leidosi į gamtos pamokas virtuvėje. „Šiaulių naujienos“ Nr. 210, spalio 29, p. 8.

11. Šiaulių Lieporių gimnazijos informacija. Lieporietei- Konstitucija iš Prezidentės rankų. http://etaplius.lt/lieporietei-konstitucija-is-prezidentes-ranku/, spalio 29.
[Jau devintus metus iš eilės Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite iisus Lietuvos piliečius kvietė laikyti Konstitucijos egzaminą 2015.
I Konstitucijos egzamino etape, kuris vyko ir Šiaulių Lieporių gimnazijoje, moksleiviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, buvo kviečiami į II egzamino etapą. Iš viso į II etapą visoje Lietuvoje pateko 810 dalyvių. Jame dalyvavo ir trys lieporiečiai – trečiokas Dovydas Puidokas ir ketvirtokės gimnazistės Ieva Stanaitytė bei Gintautė Juciūtė. Spalio 26 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentūroje apdovanoti Konstitucijos egzamino 2015 nugalėtojai. Tarp jų Šiaulių Lieporių gimnazijos ketvirtokė Ieva Stanaitytė. Ji III-IV klasių grupėje užėmė garbinką trečią vietą. Iš pačios Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų Ieva gavo Konstituciją su Prezidentės parašu ir palinkėjimais bei kitų dovanų. Nugalėtojus sveikino ir Prezidentė, ir LR teisingumo ministras Juozas Bernatonis, ir egzamino rengimo partneriai. Pasak Ievos istorijos mokytojos Nijolės Rudienės, kuri jau devynerius metus mokinius skatina dalyvauti šiame egzamine ir padeda jiems pasirengti, Ieva labai domisi Lietuvos istorija, įstatymais, yra stropi, pareiginga ir labai atkakli mergina. Džiaugiamės, kad Lieporių gimnazijos mokiniai yra tikrai patriotiški, gerai išmano pagrindinį šalies įstatymą ir yra aktyvūs piliečiai].

12. Norkutė R., Šliažienė A. Misija – pilietis. www.edem.siauliai.lt, lapkričio 3.
[Lieporių gimnazijoje vykdoma neformali veikla ,,Misija- Pilietis“, kurios iniciatorė Ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė. Gimnazistai, vadovaujami dailės ir technologijų mokytojo Dariaus Dirvelio, KASP 6 rinktinės seržanto, turinčio aštuonerių metų patirtį karinėje tarnyboje, užsiima aktyvia veikla- mokosi karinės rikiuotės, dalyvauja žygiuose. Bendradarbiaudami su Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo ,,Aukuras“ vadovu D. Ramančioniu, moksleiviai atliko gerą darbą- tvarkė aplinką prie trijų Lieporių liepų- valstybės saugomo gamtos paveldo objekto. ,,Misijos- Pilietis“ dalyvių dar laukia ne tik nemažai žygių ir išvykų, šaudymo varžybų, bet ir susitikimai su buvusiais Lieporių gimnazijos mokiniais, esančiais karinėje struktūroje- leitenante Viktorija Petrauskaite, kariūnu Ignu Petrausku Pasak kalbintų ,,Misija- Pilietis“ dalyvių, jie savo asmeniniu pavyzdžiu rodo kitiems, kad turi išlikti pagarba tautinėms vertybėms, kad nereikia likti abejingiems tam, kas vyksta aplinkui, o visiems linki nepamiršti Marko Aurelijaus išsakytos tiesos, kad gyvenime reikia siekti ,,tik vieno: kad mintys būtų teisingos, darbai- naudingi visuomenei, o žodžiuose niekada nebūtų melo“].

13. Informaciją pateikė Genovaitė Beleckaitė, Šiaulių jaunųjų turistų centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nacionalinės kraštotyros ekspedicijos nugalėtojai. www.edem.siauliai.lt, lapkričio 9.
[Šiaulių jaunųjų turistų centro kraštotyros grupių mokiniai sėkmingai dalyvavo 2013 – 2015 m. nacionalinėje mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspedicijoje. Šiaulių miestą atstovavo keturi Šiaulių jaunųjų turistų centro, du Lieporių gimnazijos, vienas Salduvės progimnazijos kraštotyriniai darbai.]

14. D. Rakauskienė [informavo Norkutė R., Šliažienė]. Lieporietei- Konstitucija iš Prezidentės rankos. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 11, p. 9.

15. D. Rakauskienė [informavo Norkutė R., Šliažienė]. Lieporių gimnazistai- pilietiškoje misijoje. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 12, p. 8. /žiūrėti 12

16. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijoje rinkosi poezijos mylėtojai. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-rinkosi-poezijos-myletojai/, lapkričio 16.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje tęsiasi renginių ciklas, skirtas gimnazijos 40-iui paminėti. Šį kartą į poezijos ir muzikos popietę ,,Giedu dainelę, savo giesmelę“, skirtą lietuvių poetui A. Baranauskui atminti, rinkosi poetinio žodžio gerbėjai. Sulaukta svečių ir iš Gegužių, „Rasos“, Gytarių ir „Sandoros“ progimnazijų . Renginio pradžioje kalbėjusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė pasidžiaugė, kad tai vienas gražiausių tradicinių renginių, sušildantis net ir pačią nejautriausią širdį niūrų lapkritį… Lieporių gimnazijos abiturientai ir mokytojai S. Puzarienė bei R. Mikalauskas, atlikę poetinę kompoziciją ,,Neskubėk užaugti“, ne vieną privertė susimąstyti apie greit bėgantį laiką, užplūstančius jausmus ir norą kurti. Trečiokas Tomas atliko savo kūrybos dainą ,,Gyventi kitaip“, jaunoji kūrėja Ieva Simonaitytė skaitė savo kūrybos eilėraštį ,,Apmąstymai“. Dainomis dalyvius džiugino ir trečiokė solistė Karolina, ir abiturientų Sauliaus ir Ievos duetas bei abiturienčių kvartetas. Didžiulių ovacijų sulaukė gimnazistai Orestas ir Mantas: Orestas skaitė eilėraštį, o Mantas pritarė akordeonu. Poezijos ir muzikos popietę užbaigė gimnazijos direktorė S. Malinauskienė, skaičiusi V. Mačernio sonetą ,,Aš pažinau karalių tavyje“ ir skyrusi jį buvusio pirmojo gimnazijos direktoriaus Algimanto Miltenio atminimui. Džiugu, kad šventėje dalyvauja ne tik Lieporių gimnazistai, bet ir sulaukiama moksleivių ir jų mokytojų iš kitų mokyklų- poezija ir muzika turbūt visuomet sušildo sielą žmogaus, kuris to nori].

17. Norkutė R., Šliažienė A. Dvidešimtą kartą – avangardinių madų šou. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4342, lapkričio 20.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje šiemet vykęs avangardinių madų pasirodymas jubiliejinis. Renginys tapo tradicinis nuo 1995m., be to, jis skirtas ir gimnazijos keturiasdešimtmečiui, kurį taip pat šiemet švenčia mokykla.
Kiekvienąkart pristatomos mokinių kolekcijos stebina originalumu, netradiciškumu. Šiemet buvo pasiūlyta kurti kolekcijas tema „Prieš 40 metų“, „Lengvai“, „Žvilgsnis“ ir laisva tema. Pasirodymus vertino Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, Gegužių progimnazijos mokytoja Regina Rudienė, „Romuvos“ progimnazijos mokytoja Marija Alūzienė, Salduvės progimnazijos mokytoja Daiva Rozgaitė, Lieporių gimnazijos mokytoja Snieguolė Paskienė, buvęs lieporietis, Vilniaus dizaino kolegijos trečiakursis Deividas Janulis bei komisijos pirmininkas Lieporių gimnazijos mokytojas Darius Dirvelis.Šventę pradėjo Lieporių gimnazijos mokinių tarybą, pristačiusi kolekciją „Disco- hipiai“. Kol vertinimo komisija tarėsi, žiūrovams grojo Lieporių gimnazijos roko grupė „Iš ORO“. Pirmoji vieta I- II klasių grupėje skirta I a, antroji – II c, trečioji – II a klasės kolekcijai. III – IV klasių grupėje skirtos net dvi pirmosios vietos – III a ir IV a, antroji – IV e, trečioji – IV c klasei. Padėkas įteikusi Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė sakė, kad kurti avangardą, reiškia būti novatoriumi, būti kūrybingam ir išradingam, būtent tokios ir buvo parodytos kolekcijos].

18. Interviu su Lieporių gimnazijos direktore Sigita Malinauskiene ir kt.: kitoks mokyklos veidas: protmūšiai su vaikais, pyragų dienos ir tėvų bėgimo varžybos. http://www.15min.lt/ lapkričio16.
[Tėvų įsitraukimas į mokyklos gyvenimą lemia ne tik vaikų, jų mokymosi rezultatus, bet ir požiūrį į pačią mokyklą. Yra mokyklų, kurios siūlo tėvams susiburti tokioms veikloms, kurios šiais laikais madingos, kurios aktualios šių dienų žmogui. Ir rezultatas tada – akivaizdus. Tėvų, ne tik aplankančių mokyklą, bet ir įsiliejančių į jos gyvenimą – daugėja. Šiaulių Lieporių gimnazija – viena iš ugdymo įstaigų, kurios rado būdų pritraukti tėvus į mokykla. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė tuo džiaugiasi, tačiau prasitaria, kad aktyvių tėvelių norėtų sulaukti ir dar daugiau. Paprašyta įvardinti kelias mokinių tėvus sudominusias priemones, gimnazijos direktorė visų pirma įvardino tarptautinius „GRUNDTVIG“ projektus. „Jie suteikia galimybę vykti į kitas Europos valstybes, susipažinti su kitų šalių mokyklų bendruomenėmis ir jų veikla. Būtent tai paskatino tėvelius burtis į asociaciją „Lieporių mokyklos bendruomenė“, kuri vienija tėvelius, mokytojus ir mokinius. Projektui skyrus lėšų, tėvai pradėjo kartu su savo vaikais mokytis kalbų, informacinių technologijų ir taip patys įsitraukia į ugdymo procesą“. Direktorė pasakojo ir apie itin šiuolaikiškus tėvelių įtraukimo būdus – vienas jų šiuo metu tapo pamėgti „Proto mūšiai“ su vaikais, kūrybinės dirbtuvės ar įvairios savanorystės akcijos. Regima nauda jau jaučiama iš to, kad ne mes siūlome ir siekiame tėvelius įtraukti į veiklą, bet patys tėveliai siūlo ir organizuoja veiklas, įtraukiančias visą bendruomenę. Tėvelius lyderius geriau ir greičiau supranta kitų mokinių tėvai, jie yra artimesni vienas kitam nei mokytojas“].

19. D. Rakauskienė [informavo Norkutė R., Šliažienė ]. Lieporių gimnazijoje rinkosi poezijos gerbėjai. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 25, p. 6.

22. R. Pozniakovas/Lieporių gimnazijos fizikos mokytojas. Inžinierinis šou – būsimiems išradėjams. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4377, lapkričio 26.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyksta įvairiausių renginių, vienas jų – Inžinerinis šou. Jį organizavo gimnazijos matematikos, ekonomikos, informacinių technologijų bei gamtos mokslų metodinės grupės. Šou dalyvavo trys Gegužių progimnazijos, trys Ragainės progimnazijos, trys Lieporių gimnazijos komandos. Prieš pradedant komandoms atlikinėti užduotis, Lieporių gimnazistai pademonstravo keletą įdomesnių fizikos, chemijos eksperimentų ir juos paaiškino. Moksleivių komandą sudarė šeši nariai: trys iš jų, gavę 7 popieriaus lapus ir 50 cm lipnios juostelės, gamino popierinį tilto modelį, kurio stiprumas vėliau buvo bandomas ant jo dedant svareliu. Suskaičiavus visus rezultatus pirmąją vietą laimėjo „Fortūna“ (Gegužių progimnazija), antrąją vietą – „Klastūnynas“ (Ragainės progimnazija) ir dvi trečiąsias vietas „Happy Team“ (Ragainės progimnazija) ir „Šaunuoliukai“ (Gegužių progimnazija). Lieporių gimnazistai dėl pagrindinių apdovanojimų varžybose dalyvavo svečių teisėmis. Šis konkursas – tikrai geras būdas supažindinti moksleivius su inžinerija, pamąstyti, pabendrauti dirbant mažomis grupelėmis, kur kiekvieno grupelės nario nuomonė svarbi ir reikšminga ].

23. R. Dambrauskaitė. Festivalis“Rudens mozaika“ baigėsi jaunimo grupių vakaru. „Šiaulių naujienos“, gruodžio 1, p. 8.
[ Mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2015‘ baigėsi- paaiškėjo paskutinio vakaro jaunimo grupių geriausieji. Nuskambėjo vienuolika numerių. Tarp keturių geriausių grupių yra ir mūsų, Lieporių gimnazijos grupė „Iš oro“. Jie tapo laureatais. Sveikiname!].

24. Norkutė R., Šliažienė A. Advento rytas Lieporių gimnazijoje. http://edem.siauliai.lt/lit/Advento-rytas-Lieporiu-gimnazijoje/4421, gruodžio 2.
[Kaip ir kasmet atėjus Adventui- susikaupimo, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpiui, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų- abiturientai rengia Advento žvakės įžiebimo šventę. Skambanti smuiko melodija, abiturientų skaitomos Vytauto Mačernio eilės, mokytojo Ramūno Mikalausko kartu su mokiniais atliekamos giesmės turbūt ne vieną privertė susimąstyti apie žmogaus paskirtį Žemėje ir gyvenimo prasmę. Pirmąją Advento žvakę uždegė Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros klebonas Egidijus Venckus. Abiturientai pasirūpino, kad žvakės liepsna, kuri išreiškia krikščioniškojo tikėjimo šviesą ir jos atnešamą taiką, ramybę, džiaugsmą, pasklistų po visus gimnazijos kampelius- po mažą žvakelę skyrė visai bendruomenei. Lieporių gimnazijoje Advento žvakės sužibo jau keturiasdešimtąjį kartą].
25. D. Puidokienė/Lieporių gimnazijos anglų k. mokytoja. Mokykis, žaisk, daryk užsienio kalba. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, lapkričio 25.

26. R. Pozniakovas/Lieporių gimnazijos fizikos mokytojas. Inžinierinis šou – būsimiems išradėjams. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, lapkričio 30.

27. R. Pozniakovas/Lieporių gimnazijos fizikos mokytojas. Inžinierinis šou – būsimiems išradėjams. http://www.sac.smm.lt/index.php?id=19p, lapkričio 30.

28. Norkutė R., Šliažienė A. Advento rytas Lieporių gimnazijoje. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, gruodžio 2.

29. D. Rakauskienė [informavo Norkutė R., Šliažienė]. Advento rytas Lieporių gimnazijoje. „Šiaulių naujienos“, gruodžio 10, p. 6.

30. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijai- 40 metų. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4523, gruodžio 16.
[Tarp gluosnių, tarp, liepų, tarp lauko gėlių…“ klestinti Šiaulių Lieporių gimnazija sulaukė 40-ojo jubiliejaus. Iškilmingą šventę vedė Klaipėdos dramos teatro aktorius Donatas Švirėnas, Lieporių gimnazijos XXVI laidos mokinys, kurį mokykla subrandino ir kaip aktorių, ir kaip žmogų, bei ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė. asigirdus laikrodžio tiksėjimui scenoje pasirodžiusios balerinos tarsi atgaivino prisiminimus ir susirinkusieji išvydo filmuką apie Lieporių gimnaziją, kuriame buvo galima išvysti ir autentišką filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuotas pirmasis mokyklos direktorius Algimantas Miltenis, vadovavęs 24-erius metus, ir tai, kuo gyvena šiandieninė gimnazija. Mokytojo Eugenijaus ir mokinio Tautvydo daina „Laikas“ dar kartą patvirtina tiesą – laiko nesustabdysi. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė pasirodė scenoje skaitydama Vytauto Mačernio eilėraštį „Aš pažinau karalių tavyje“. Ji prisiminė pirmąjį mokyklos direktorių ir pasveikino gimnazijos bendruomenę su jubiliejumi. Maloniai nustebino „Agotėlės“ šokėjai – šoko ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Gimnazijos ansamblis „Perfecto“ dovanojo muzikinį numerį „40 liepaičių“, o gimnazijos šokėjų, dainininkų bei muzikantų jungtinis ansamblis – kūrinį „Lieporiškis“.
Gimnazijos bendruomenę jubiliejaus proga sveikino garbingi svečiai: Seimo narys Alvydas Mockus, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Edvardas Žakaris, buvęs Lieporių gimnazijos mokinys, dabar Seimo narys Valerijus Simulik, Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, mūsų gimnazijos kuratorė ir buvusi mokinė Edita Minkuvienė. Gimnazijoje mokosi mokiniai iš įvairių progimnazijų. Džiaugiamės šiuo gražiu bendravimu ir bendradarbiavimu, tad šventės proga bendruomenę sveikino „Rasos“ progimnazijos direktorė Audronė Ispiryan, Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, „Romuvos“ progimnazijos bendruomenės vardu – Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Irma Rimkevičienė. Pasveikinti atvyko ir artimiausi mūsų kaimynai – „Saulėtekio“ gimnazijos Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Violeta Butkienė. Sveikino ir buvę darbuotojai, ir tėveliai, ir buvę mokiniai].

31. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijai- 40 metų. http://etaplius.lt/rubrika/siauliu-diena/jaunimo-kiemas/, gruodžio 16.

32. R. Dambrauskaitė. Jaunųjų kūrėjų konkurse ‚Rudens godos‘- 2 laureatai ir 4 nominacijos. „Šiaulių naujienos“, sausio 7, p. 8.
[ Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje vyko Šiaulių krašto moksleivių edukacinis- kultūrinis renginys „Laiko ženklai. 2015 metų akcentai“. Iš 15 kūrybą pristačiusių moksleivių Poezijos kategorijoje nominaciją „ Už tradicijos puoselėjimą“ atsiėmė Lieporių gimnazijos IIIa klasės moksleivė Enrika Dausynaitė ( mokytoja Sandra Puzarienė). Sveikiname!]

33. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijoje- Laisvės gynėjų diena. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4692, sausio 14.
[Iškilmingas minėjimas, skirtas pagerbti Sausio 13 –osios aukoms, Lieporių gimnazijoje jau kelinti metai vyksta mokyklos kieme. Šiandien liepsnojant laužui skambėjo daina „Laisvė“, tylos minute buvo pagerbti žuvusieji, iškilmingai sugiedotas Lietuvos himnas. Minėjimo metu garbingoje rikiuotėje stovėjo mokytojo, krašto savanorio D. Dirvelio vadovaujami „Misija – Pilietis“ mokiniai. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė prisiminė tas dramatiškas dienas. Pasak jos, tikras pilietis jaus pareigą ir atsakomybę tėvynei. Laisvės gynėjų diena sutelkia mus, duoda stiprybės ir tikėjimo, skatina nepamiršti mūsų šalies istorijos ir būti patriotiškais piliečiais].

34. R. Dambrauskaitė [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Sausio 13-oji – Lieporių gimnazijoje. „Šiaulių naujienos“, sausio 15, p. 8.

35. A. Lesauskienė, Švietimo skyriaus Veiklos analizės ir neformaliojo ugdymo poskyrio vedėja. Sveikiname konkurso „Dainų dainelė“ Šiaulių miesto turo laureatus. www.http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4735, sausio 22.
[2016 m. sausio 20-21 dienomis „Juventos“ progimnazijoje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių TV konkurso „Dainų dainelė“ II (Šiaulių miesto) turas. Šiaulių miesto konkurso „Dainų dainelė“ laureatais tapo ir įgijo teisę atstovauti miestui III (zoniniame) konkurso ture 2016 m. sausio 30 d. „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje nemažas būrelis daininkų. Jų tarpe ir Lieporių gimnazijos solistė Monika Mickutė (16 metų), mokytojas Ramūnas Mikalauskas. Sveikiname!]

37. R. Urbonavičiūtė. Šiauliuose – susitikimas su kovinės inžinerijos kuopos pirmojo būrio vadu. “Šiaulių naujienos” Nr. 19, p. 6.
[ Vasario 8 d. Šiaulių verslo inkubatoriaus salėje įvyks susitikimas su Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono pirmosios inžinerijos kuopos pirmojo būrio vadu Modestu Petravičiumi. Šiaulietis mokėsi ir baigė Šiaulių Lieporių gimnaziją, buvo geras moksleivis, aktyvus visuomeniniame gyvenime. Jis pripažintas geriausiu 22-osios Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventu, įteikiant kardą- kario garbės simbolį. Džiaugiamės, kad jam ir toliau viskas klostosi sėkmingai].

38. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių koridorius puošia įmantrūs siuvinėti paveikslai. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijos-koridorius-puosia-imantrus-siuvineti-paveikslai/, sausio 29.

[Gimnazijos fojė eksponuojamų darbų autorė – raštinės vedėja Ina Jakubauskienė. Žiūrint į įmantriausius paveikslus, spalvų ir formų žaismą, sunku patikėti, kad tai atlikta ne teptuku, o siūlu ir adata. Parodos atidaryme kalbėjusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė pasidžiaugė, kad autorė sutiko parodyti savo darbus visai bendruomenei, taip įrodydama, kad norint viskas įmanoma, tik reikia laiko ir kantrybės, o kūrybiškumas užkrečiamas- jau yra gimnazijoje ir pasekėjų. Menų metodinė grupė Inai padovanojo vitaminų ,,užtaisą“ iš daržo- pintą krepšį, pilną lietuviškų daržovių, kad nuolat dirbant prie kompiuterio ir siuvinėjant nenusilptų akys. Jos darbai tokie subtilūs, kruopščiai atlikti, kupini įvairiausių spalvų- kaip ir pačios autorės asmenybė. Gimnazijos bendruomenė sveikindama linki kūrybinės sėkmės ir tikisi, kad pirmoji paroda – tai tik mažas laiptelis ir tolimesnė paskata kurti toliau].

39. Norkutė R., Šliažienė A. Gimnazijoje- siuvinėti paveikslai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4779, vasario 1.

40. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijoje paminėtas kasmetinis buvusių mokinių susitikimas. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-paminetas-kasmetinis-buvusiu-mokiniu-susitikimas/, vasario 1.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje gyvuoja graži tradicija- kiekvienais metais paskutinį sausio savaitgalį į mokyklą sugrįžta buvę mokiniai. Šiemet sugrįžusius namo sveikino gimnazijos direktorė S. Malinauskienė, kuri metaforiškai priminė, kad mokykla – tai šaknys, kurios augina žmogų. Kalbėjęs XXXIV laidos abiturientas Nerijus Valčiukas sakė, kad visada smagu ir miela grįžti į mokyklą, nes jautiesi laukiamas ir savas.
Šiemet gimnazija šventė 40-ies metų jubiliejų, tad susitikimo metu parodytas video filmas apie mokyklą, skambėjo daina „40 liepaičių“. Susirinkusiuosius sveikino ir šokėjai, sušokę „Galopį“ . Mokytojai R. Pozniakovas ir M. Šlapelis skyrė dainą „Draugams“. Taip pat buvo sužaistos tradicinės draugiškos krepšinio varžybos].

41. Norkutė R., Šliažienė A. Mes ir vėl susitikom. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/4789, vasario 2.

42. Norkutė R., Šliažienė A. Mes ir vėl susitikom. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, vasario 10.

44. Norkutė R., Šliažienė A. Kai gimnazijoje lieka šimtas dienų… https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, vasario 25.
[Viena gražiausių ir įsimintiniausių švenčių abituriento gyvenime – Šimtadienis. Lieporių gimnazijos abiturientai, vadovaujami teatro mokytojos aktorės Vilijos Peleckaitės, dovanojo spektaklį ,,Skiriama…“. Jaunieji aktoriai tėveliams, mokytojams, draugams ir visiems susirinkusiems dovanojo gražią istoriją apie tikrą meilę, akį džiugino šokiai, širdies kerteles palietė muzikos garsai. Galima pasidžiaugti, kad gimnazistų pasirodymas sulaukė audringų ovacijų.
Šiaulių Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė linkėjo abiturientams drąsiai ieškoti savo kelio ir būti užsispyrusiems – tik taip galima pasiekti sėkmę, o nevykėliu žmogus tampa tada, kai pradeda manyti toks esąs. Gimnazistus sveikino ir Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, pirmoji mokytoja Edita Montvilienė, o tėvų vardu sėkmės linkėjo Ryčio tėveliai Vilma ir Saulius Stasiūnai. Auklėtojos abiturientams pristatė nuotaikingą filmuką ir linkėjo likusias šimtą dienų gimnazijoje praleisti prasmingai. Abiturientus taip pat sveikino Lieporių gimnazijos trečiokai. Jie parengė filmuką, kalendorių, dovanojo pusatestačius].

45. Norkutė R., Šliažienė A. A. Miltenio krepšinio turnyro atidarymas. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, vasario 25.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje prasidėjo 16–asis A. Miltenio vardo krepšinio turnyras. Sužaistos pirmos lieporiečių ir „Šiaulių“ krepšininkų rungtynės.
Gausiai susirinkusius sirgalius ir krepšininkus pasveikino Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, kuri linkėjo sėkmės abiem komandoms, ragino gimnazistus nepasiduoti be kovos. „Šiaulių“ komandos treneris Gediminas Petrauskas džiaugėsi galimybe sužaisti draugiškas varžybas su gimnazistais. Ansamblis „Perfecto“ dovanojo dainą, o sirgaliai negailėjo plojimų ir vienai, ir kitai komandai.
Po pirmo kėlinio vyko baudų metimo varžybos. Jų metu rankos taiklumą demonstravo komandos treneris Gediminas Petrauskas bei jo padėjėjas Vaidas Pauliukėnas. Rezultatu 8:7, kaip ir pridera, nugalėjo treneris. Gimnazijos direktorė juos abu apdovanojo padėkos raštais.
Buvo sužaisti du kėliniai. Galimybę susirungti su profesionalais turėjo ne vienas Lieporių gimnazijos krepšininkas. Draugiškos ir daug emocijų sukėlusios varžybos baigėsi 56:42 „Šiaulių“ krepšininkų naudai.
Pasak turnyro iniciatoriaus kūno kultūros mokytojo Dainiaus Bertulio, galima tik džiaugtis, kad A. Miltenio vardo krepšinio turnyras toks populiarus. Jis ugdo jaunuosius krepšininkus, skatina bendruomeniškumą ir perduoda patirtį.

46. Norkutė R., Šliažienė A. A. Miltenio krepšinio turnyro atidarymas. http://www.sac.smm.lt/a-miltenio-krepsinio-turnyro-atidarymas/, vasario 29.

47. „Šiaulių krašto“ informacija. Žemaitijos moksleivių programavimo konkursas. „Šiaulių kraštas“ Nr. 41, kovo 2, p. 2.
[ Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje surengtas Žemaitijos regionų moksleivių dr. Juozo Kazicko programavimo konkursas. Devintų- dvyliktų klasių moksleivių grupėje antrą vietą laimėjo Lieporių gimnazijos mokinys Aleksas Legačinskas. Sveikiname!].

48. D. Rakauskienė ( informavo Norkutė R., Šliažienė A.). Kai Lieporių gimnazijoje lieka šimtas dienų… . „Šiaulių naujienos“ Nr. 44, kovo 5, p. 6.

49. O. Laurutytė. Merginos- šypsenėlės bagažas- 37 valstybės. „Šiauliai plius“/ „Savaitė su Splius“, vasario 26, p. 7.
[ Straipsnyje rašoma apie buvusią Lieporių gimnazijos moksleivę Kristiną Medžiaušytę, kuri studijuoja VDU politikos mokslus ir ką tik grįžo iš Ispanijos , kur dirbo Lietuvos ambasadoje. Ji aplankė 37 šalis ir skatina visus mokytis kalbų. Ji pati laisvai kalba angliškai, ispaniškai, korėjietiškai, prasčiau- vokiškai, rusiškai ir prancūziškai. Mergina teigia, kad jei ko nežino, visada klausia, nereikia bijoti klausti. Padirbėjusi miesto savivaldybėje, ambasadoje Ispanijoje, ji suprato, kad dar nenori užsidaryti biurokratiniame aparate. Kristina priklauso šaulių sąjungai, dalyvavo ekspedicijoje „Misija Sibiras“].

51. Norkutė R., Šliažienė A. Gimnazijoje- paveikslų parodos. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/5058, kovo 15.
[Lieporių gimnazijoje tęsiama graži tradicija erdves puošti pačių jos narių įvairiais meno dirbiniais. Šį kartą gimnazijos fojė atidaryta apskaitininkės Vidos Urbonienės kryželiu siuvinėtų darbų paroda. Autorė savo kūrinius bendruomenei parodyti buvo pažadėjusi atidarant gimnazijos raštinės vedėjos Inos Jakubauskienės ta pačia technika atliktų darbų parodą. Parodos atidaryme kalbėjusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė pasidžiaugė, kad autorė tesėjo savo pažadą darbus parodyti visai bendruomenei, taip įrodydama, kad kūrybiškumo gyslelę turi turbūt kiekvienas, tik kartais galbūt reikia paskatinimo ar padrąsinančio žodžio. Be to, džiugu, kad tą pačią dieną antrojo aukšto fojė savo tapybos darbus pristatė pirmųjų klasių gimnazistai].

52. J. Šmitienė ( Šiaulių Lieporių gimnazijos ugdymo karjerai konsultantė). Profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių iššūkių. http://etaplius.lt/profesijos-pasirinkimas-vienas-svarbiausiu-issukiu/, kovo 15.
[Šiaulių Lieporių gimnazistams prasideda įtemptas laikotarpis. Reikia galutinai apsispręsti, ką toliau veikti gyvenime, ir tinkamai pasiruošti brandos egzaminams. Šiaulių Lieporių II-IV- tų klasių gimnazistai dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuojamoje atvirų durų dienoje. Mokiniai pasidalino grupelėmis ir aplankė visas tą dieną siūlomas veiklas. Šis renginys skirtas moksleiviams, kurie ruošiasi savo ateitį susieti su teisėtvarka. Buvo pristatytos 2016m. priėmimo sąlygos į Lietuvos policijos mokyklą ir Mykolo Romerio universitetą. Lietuvos policija užtikrina asmens ir visuomenės saugumą bei viešąją tvarką, jos šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“. “. Kiti gimnazistai dalyvavo ŠU organizuotame renginyje „Diena su studentu“, kur turėjo puikią galimybę susipažinti su studijomis , aplankyti studijų salas ir išklausyti sėkmės istorijų.
Simono Daukanto gimnazija pakvietė į renginį, kur buvo pristatomos studijos Jono Žemaičio karo akademijoje. Šiame renginyje dalyvavo gimnazijos neformaliojo ugdymo grupė „Misija pilietis“ ir šios grupės vadovas Darius Dirvelis. Puiku, kai gimnazistai dalyvauja, ieško savęs].

53. K. Buivydienė, Šiaulių „Santarvės“ gimnazija. Romansų konkursas „Sustok, akimirka žavinga-II“. http://etaplius.lt/romansu-konkursas-%E2%80%9Esustok-akimirka-zavinga-ii/, kovo 21.
[Kovo 8 dieną Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje vyko romansų konkursas „Sustok, akimirka žavinga-II“. Renginyje jėgas išbandė Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, S.Šalkauskio, Lieporių, „Santarvės“ gimnazijų bei Juventos progimnazijos atstovai. Konkurso dalyvius labai sąžiningai ir geranoriškai vertino kompetentinga komisija. Dėkojame Lieporių gimnazijos atstovams už dalyvavimą gražiame ir jautriame konkurse].

54. D. Rakauskienė ( informavo J. Šmitienė). Lieporių gimnazijos moksleiviai domėjosi policininko profesija. „Šiaulių naujienos“, kovo 25, p.7.

55. S. Kvederytė. Tarp geriausių šalies matematikų- ir šiaulietis. „Šiaulių kraštas“, kovo 25, p. 5.
[ Šiauliuose vyko 65- oji Lietuvos matematikos mokinių olimpiada, kurioje dalyvavo 130 mokinių.
Lieporių gimnaziją atstovavo ketvirtokas A. Legačinskas. Nors prizų nelaimėjome, bet didelė garbė dalyvauti tarp pačių geriausių].

56. Lieporių gimnazijos inf. Moksleivių pulo čempionatas. https://www.facebook.com/biliardoklubasentry/?fref=nf, balandžio 12.
[Šių metų balandžio 6 d. Kauno ENTRY biliardo klube vyko Lietuvos moksleivių pulo čempionatas.
Sveikiname Šiaulių Lieporių gimnazijos gimnazistų 1 ir 3 vietos laimėtojus:
1vieta – Deividas Andriuška;
2vieta – Mantas Tamošauskas;
3vieta Edgaras Navickas, Rytis Valeckas
Deividas buvo apdovanotas atminimo taure ir medaliu, trečios vietos nugalėtojai pasidabino medaliais].
57. I. Liubšytė. Šiauliuose nuaidėjo bardų festivalis „Mūsų dienos 2016“. „Šiaulių naujienos“, balandžio 16, p. 4.
[ Šiaulių miesto kultūros centre jau aštuntą kartą nuaidėjo Šiaulių universiteto gimnazijos ir grupės „Kitava“ organizuojamas respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis- konkursas „Mūsų dienos 2016“, skirtas Vytautui Kernagiui atminti. Išrenkami šeši geriausiai pasirodę atlikėjai ar kolektyvai. Tarp nominantų Lieporių gimnazijos bardas Tomas Drąsutis, vadovas Ramūnas Mikalauskas. Sveikiname!].
58. Inga Daukšienė, VšĮ Šiaulių universiteto gimnazijos kuratorė. Festivalis- „Mūsų dienos“ Vytautui Kernagiui atminti. http://etaplius.lt/rubrika/siauliu-diena/jaunimo-kiemas/, balandžio 15.
[ Balandžio 14 d. Šiaulių kultūros centre vyko respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mūsų dienos 2016“. Festivalį jau aštuntus metus organizuoja ir bardų muzikos mylėtojus burtis kviečia Šiaulių universiteto gimnazija. Šiais metais konkurse-festivalyje dalyvavo 18 kolektyvų, atvykusių iš įvairių Lietuvos vietų. Nominaciją „Bardas“ laimėjo Lieporių gimnazijos mokinys Tomas Drąsutis (vadovas Ramūnas Mikalauskas). Laureatui atiteko pagrindinis festivalio prizas – akustinė gitara].

59. Gr. Mickienė. Mokomės kūrybiškumo. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, balandžio 15.
[Šiaulių Lieporių gimnazijos bendruomenė dalyvauja ERASMUS+ projekte „Increase“, kurio partneriai yra iš Lenkijos, Olandijos, Austrijos, Portugalijos, Italijos mokyklų. Projekto tikslas – plėtoti IKT naudojimo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo ir užsienio kalbos vartojimo kompetencijas. Jau įvyko du susitikimai, kuriuose dalyvavo po du mokytojus ir šešis mokinius. Pirmasis projekto susitikimas sausio mėnesį vyko viename iš gražiausių Italijos miestų Ravenoje. Jis įsikūręs prie Adrijos jūros. saugo net aštuonis JUNESCO architektūrinius paminklus, vadinamas Bizantijos mozaikos miestu. Projekto dalyviai susipažino su miesto istorija, menu, grožėjosi gamta.
Antrasis susitikimas kovo mėnesį įvyko Lenkijoje, Lodzėje, kuri praeityje garsėjo tekstilės pramone, manufaktūromis (joje gyvavo daugiau nei 800 manufaktūrų), todėl lyginama su Anglijos Mančesterio miestu. Lodzės kino mokykloje mokėsi garsiausi Lenkijos režisieriai, Oskaro premijos laureatai, sukurti gerai pasaulyje žinomi meniniai ir animaciniai filmai. Dalyviai susipažino su techninės revoliucijos istorija, lankėsi Tekstilės ir Kino pramonės muziejuose, o Animacijos muziejuje patys susipažino su animacijos kūrimu dalyvaudami užsiėmimuose ir turėjo galimybę kurti filmukus.
Projekto dalyviai gimnazistai gyveno šeimose, todėl galėjo iš arti pamatyti tos šalies tradicijas, susipažinti su papročiais, be to, bendraudami su kitataučiais tobulino užsienio kalbų įgūdžius].

60. Gražina Mickienė, Lieporių g-jos mokytoja, projekto koordinatorė. Mokomės kūrybiškumo. http://www.sac.smm.lt/mokomes-kurybiskumo/, balandžio 15.
61. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečiai – pulo čempionai. http://lieporiai.lt/metrastis, balandžio 19.
[Šiaulių Lieporių gimnazijos pirmajame aukšte esanti poilsio erdvė, kurioje stovi pulo stalai, niekada nebūna tuščia. Ir prieš pamokas, ir pertraukų metu, ir po pamokų mokiniai aktyviai domisi šiuo sportu, tad gimnazijoje pulas labai populiarus. Biliardo inventorių mokyklai perdavė Lietuvos pulo federacija pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „Lietuvos pulo federacijos plėtra organizuojant moksleivių užklasinę veiklą ir užimtumą per pulo sportą“. Užsiėmimams vadovaujantis mokytojas E. Andriulis sako, kad dažnai mokiniai iš anksto užsirašo , kad galėtų žaisti.
Jau kelinti metai gimnazistai dalyvauja įvairiose turnyruose. Ir šiemet vyko į Kauną varžytis Lietuvos moksleivių pulo čempionate 2016. Varžybas organizavo Lietuvos pulo federacija bendradarbiaudama su biliardo klubu „Entry“ ir UAB „Biljuva“. Atskirose amžiaus grupėse varžėsi progimnazistai(4-8 klasės) ir gimnazistai(9-12 klasės). Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviai pasirodė puikiai. I-ąją vietą Lietuvos moksleivių pulo čempionate 2016 užėmė IIb klasės mokinys Deividas Andriuška, III-ąją vietą iškovojo IIb klasės gimnazistas Edgaras Navickas, taip pat III-ąją vietą užėmė IIIa klasės moksleivis Rytis Valeckas. Sveikiname nugalėtojus bei jų trenerį Eugenujų Andriulį].

62. Norkutė R., Šliažienė A. Gimnazijoje – parodos. „Švietimo naujienos‘, Nr. 4/359, p. 18.

63. Etaplius informacija. Lieporių gimnazijoje vieši 30 mokinių, iš užsienio atvykusių pagal ERASMUS + programą. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-viesi-30-mokiniu-is-uzsienio-atvykusiu-pagal-erasmus-programa/, balandžio 19.
[Šiauliuose visą savaitę mokysis moksleiviai iš Italijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų Europos šalių. 30 jaunuolių mūsų miestą ir šalį pažins Šiaulių Lieporių gimnazijoje, kur organizuojamas projektas Erasmus+. Moksleiviai kartu mokosi anglų kalbos, susipažįsta su kultūra, išbando įvairias kūrybines veiklas. Čia įvairūs kūrybiniai užsiėmimai organizuojami saviems gimnazistams ir pagalErasmus+ programą mieste besisvečiuojantiems jaunuoliams iš Italijos, Portugalijos, Austrijos, Olandijos ir Lenkijos. Tarptautinė moksleivių mainų programa skirta gimnazistams, kurie keliaudami į įvairias Europos šalis ir priimdami moksleivius iš kitų valstybių, skatintų jaunimą mokytis anglų kalbos, domėtis skirtingomis kultūromis, pažinti kitų šalių mokymosi ypatumus. Pagal Erasmus+ programą po Europos šalis keliauja ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai, kurie ne tik prižiūri jaunimą, bet ir semiasi naujų pedagoginių žinių, išbando kitų šalių ugdymo metodiką. Šiuo metu Šiaulių Lieporių progimnazijoje vieši 30 moksleivių ir 11 mokytojų. Užsieniečiai Šiauliuose svečiuosis visą savaitę. Naujiems mokslo metams prasidėjus pagal mainų programą į įvairias Europos šalis pasisvečiuoti išvyks ir šiauliečiai gimnazistai].
64. Daukšienė I.ŠU gimnazijos kuratorė. Festivalio „Mūsų dienos“ bardui – akustinė gitara. „Šiaulių kraštas“, balandžio 21, p. 2.

65. Norkutė R., Šliažienė A. Jaunasis bardas mokosi Lieporių gimnazijoje. https://lt-lt.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, balandžio 20.

66. Kukulskis V. ERASMUS+projektas „Gamtos mokslai virtuvėje”. https://www.lieporiai.lt/naujienos, balandžio 20.

67. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazistai – MMKL čempionai. , https://www.lieporiai.lt/metrastis/2155-2016-04-21-mmkl-cempionai, balandžio 21.

68. Patašiūtė G. Pasaulio šotokan karatė čempionas Dovydas Žymantas: laiko yra viskam. SU žurnalas „Atraski” Nr. 12.

69. Norkutė R., Šliažienė A. Užsienio svečiams apie Šiaulius ir Lietuvą. http://etaplius.lt/uzsienio-sveciams-apie-siaulius-ir-lietuva/, balandžio 25.

70. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazistai – MMKL čempionai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/5366, balandžio 25.
[Finalinėse rungtynėse laukia S. Šalkauskio gimnazijos komanda, o žaidžiama iki trijų pergalių.Pirmosios varžybos vyko Lieporių gimnazijoje ir labiau pasisekė mūsiškiams- jie pasiekė pergalę rezultatu 55:50. Antrosios rungtynės buvo žaidžiamos irgi Lieporiuose, tik šįkart jos sukėlė daug įtampos ir emocijų- iki pabaigos likus penkioms minutėms, šeimininkai atsiliko trylikos taškų skirtumu. Palaikomi aistringų sirgalių ir paraginti trenerio, žaidėjai susikaupė ir varžybos baigėsi rezultatu 61:57 lieporiškių naudai. Trečiosios rungtynės vyko S. Šalkauskio gimnazijoje ir Lieporių gimnazistams tapo lemiamomis – jie iškovojo trečiąją pergalę iš eilės ir tapo MMKL čempionais. Sveikiname šauniuosius gimnazijos sportininkus ir jų trenerį Dainių Bertulį bei linkime, kad iškovota čempionų taurė iš gimnazijos niekada kitur neiškeliautų].

71. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiuose- „Auksinių kiaušinių“ nominacijos. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, balandžio 25.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje kasmet vyksta ,,Auksinių kiaušinių” apdovanojimai, kuriuos organizuoja Mokinių taryba. Šiais metais buvo paskelbta 10 nominacijų, kuriose laimėti pretendavo Lieporių gimnazijos mokytojai ir administracijos atstovai. Paskelbus 30 nominantų, bendruomenė turėjo galimybę balsuoti už labiausiai nusipelniusius apdovanojimų kandidatus.
Tad nominaciją „Metų linksmiausia” pelnė matematikos mokytoja Zita Mačiulienė, „Metų aktyviausias” – muzikos mokytojas Ramūnas Mikalauskas, „Metų juokas” – istorijos mokytoja Irena Dagienė. „Metų aprangos” titulą pelnė matematikos mokytojas Rolandas Šidlauskas, o „Metų aktyviausia” tapo anglų kalbos mokytoja Sigita Šernaitė, „Metų sarkazmas” – technologijų mokytojas Darius Dirvelis. „Metų punktualiausia” išrinkta lietuvių kalbos mokytoja Asta Valantinavičienė, nominacijoje „Metų moralas” nugalėjo kūno kultūros mokytoja Tatjana Kuliomina, „Metų slaptas talentas” – fizikos mokytojas Virginijus Kukulskis. Gimnazijos direktorei Sigitai Malinauskienei atiteko „Metų geriausios direktorės” titulas. Visi laureatai apdovanoti „Auksinių kiaušinių” statulėlėmis ir gausiais plojimais].

72. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiuose- „Auksinių kiaušinių“ nominacijos. http://www.sac.smm.lt/lieporiuose-auksiniu-kiausiniu-nominacijos/, balandžio 25.

73. Norkutė R., Šliažienė A. Jaunasis bardas mokosi Lieporių gimnazijoje. http://www.sac.smm.lt/jaunasis-bardas-mokosi-lieporiu-gimnazijoje/, balandžio 21.

74. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazistai – MMKL čempionai. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, balandžio 25.

75. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečiai- realiųjų mokslų žvaigždės. https://www.lieporiai.lt/metrastis/2157-2016-04-21-lieporieciai–realiuju-mokslu-zvaigzdes, balandžio 21.
[Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviai grįžo iš Juliaus Janonio gimnazijoje vykusio Šiaulių miesto gimnazijų „Realiųjų mokslų žvaigždžių šou“. Grįžo būdami nugalėtojai. Lieporiečių komanda, kurią subūrė ir parengė mokytoja Daiva Jemeljanovienė užėmė I- ąją vietą ir tapo geriausia, laimėjusi visus tris etapus. Komandą sudarė Lieporių ketvirtos klasės gimnazistai, geriausiai išmanantys realiuosius mokslus: Rytis Stasiūnas, Aleksas Legačinskas, Matas Grišius, Simonas Staponkus, Gabrielė Navickaitė. Pirmame etape komanda laimėjo proto mūšį, antrame – kiekvienas komandos narys atskiruose kabinetuose atliko chemijos, biologijos, matematikos , informatikos bei fizikos užduotis – vėl pergalė. Trečiame etape komanda geriausiai atliko 20-ies klausimų testą].

76. Rakauskienė D. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Lieporiečiai kūrybiškai mokosi užsienio kalbų. „Šiaulių naujienos‘, balandžio 28, p. 8.

77. Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojosL. Narbutinė, A. Bružaitė, G. Špukienė. Dialogas su knyga. http://etaplius.lt/dialogas-su-knyga/, balandžio 14.
[ Simono Daukanto gimnazijoje jau antrus metus vyko Šiaulių miesto 8-12 klasių „Atidžiojo grožinių kūrinių skaitymo“ konkursas. Lieporių gimnaziją atstovavo Gustė Valantinavičiūtė ( mokytoja S. Puzarienė) ir buvo apdovanota diplomu. Sveikiname!].

78. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių gimnazijoje- žodžiai iš širdies. https://www.lieporiai.lt/metrastis/2162-2016-04-22-lieporiu-gimnazijoje-zodiai-is-sirdies, balandžio 22.
[Jau antri metai, kaip Šiaulių Lieporių gimnazijoje skamba respublikinis mokinių autorinių dainų konkursas „Žodžiai iš širdies“. Konkurso sumanytojas ir organizatorius, muzikos mokytojas, neformaliojo švietimo organizatorius Ramūnas Mikalauskas. Konkurso dalyvius iš Šiaulių miesto, Rokiškio , Pakruojo , Joniškio rajonų, Švenčionėlių vertino Romuvos progimnazijos muzikos mokytoja Aušra Kardašienė, poetas Jaunius Kulnys bei Šiaulių dramos teatro aktorius Mindaugas Jurevičius. Jaunieji atlikėjai privalėjo atlikti autorinę dainą (privalumas – dvi autorinės dainos). Melodingiausia pripažinta Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos mokinės Emilijos Pukevičiūtės kūryba( mokytoja V. Klupšienė), geriausio sceninio įvaizdžio nominacija atiteko Adrijanai Žemaitytė iš VŠĮ Šiaulių universiteto gimnazijos (mokytojai Rasa ir Kęstutis Stoškai), geriausio teksto nominacija – Šiaulių Lieporių gimnazijos mokiniui Tomui Drąsučiui, be to, Tomui skirta ir III- ioji vieta. II-ąją vietą iškovojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos atstovas Aurimas Nausėdas (mokytoja I. Valaitienė). I- oji vieta – Švenčionėlių meno mokyklos moksleivė Evelina Eglinskytė (mokytojas G. Šalna). Grand Prix – Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos moksleivė Raminta Rimiškytė, kuri ruošėsi konkursui pati. Konkurso dalyviai apdovanoti rėmėjų ( knygyno ,,Pegasas“, leidyklos „Lucilijus“, Yamachos, Lemona Electronics, Milgretos, Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro bei Šiaulių Lieporių gimnazijos )įsteigtais prizais].
79. Norkutė R., Šliažienė A. Jaunieji kūrėjai mokosi Lieporių gimnazijoje. https://www.lieporiai.lt/metrastis/2163-jaunieji-kurejai, balandžio 29.

[Ką tik iš Šilalėje dvyliktą kartą vykusio Lietuvos moksleivių vieno kūrinio konkurso „Labas“ grįžo Šiaulių Lieporių gimnazijos III a klasės mokinė Enrika Dausynaitė. Jaunoji kūrėja 9-12 klasių grupėje užėmė III vietą. Mokinę ruošė mokytoja Sandra Puzarienė. Enrika kurti pradėjo nuo penkerių metų, dar būdama darželinukė. Kurti mergina nenustojo ir mokykloje. Dalyvavo daugelyje ir miesto, ir respublikos konkursų. Yra daug kartų tapusi konkursų „Rudens godos“, „Lingva“ laureate. Būdama Gegužių progimnazijos aštuntokė išleido antrąją kūrybos rinktinę „Drugiai už kasdienybės“. Sveikiname!].

80. Norkutė R., Šliažienė A. Užsienio svečiai Šiauliuose. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/, balandžio 27.

81. Rakauskienė D. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Jaunasis bardas mokosi Lieporių gimnazijoje. „Šiaulių naujienos“, gegužės 5, p. 6.

82. Rakauskienė D. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Lieporių gimnazistai – MMKL čempionai. „Šiaulių naujienos“, gegužės 5, p. 6.

83. Rakauskienė D. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Lieporių gimnazijoje- „Auksinių kiaušinių“ nominacijos. „Šiaulių naujienos“, gegužės 5, p. 6.

84. Rakauskienė D. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. Lieporių gimnazistams svečias iš Austrijos vedė paskaitą apie holokaustą Lietuvoje. „Šiaulių naujienos“, gegužės 5, p. 6.
[ Vokietijos ambasadai remiant, Lietuvoje vykdomas projektas apie holokaustą, norint supažindinti su holokausto istorija Lietuvoje, skatinti diskusiją holokausto temomis. Lieporių gimnazijos trečiokas buvo skaitoma paskaita tema „ Holokaustas Lietuvoje“ bei vestas seminaras „ Ar stebėtojai irgi nusikaltėliai“. Gimnazistams teko netradicinė proga pagilinti istorijos ir anglų kalbos žinias, nes viskas vyko anglų kalba].

85. Bačėnė E. Emigracijai vasarą ryžtasi ir gimnazistai. „Šiauliai plius“Nr. 624, gegužės 6, 1,3 p.
[ Straipsnyje nuomonių pareiškimas apie tai, kad dalis vienuoliktokų nori anksčiau baigti mokslus ir išvykti į užsienį padirbėti. Savo poziciją išsakė ir Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, kad atsižvelgiama į tėvų pageidavimus ir pateikus prašymą leidžiama dviem savaitėm anksčiau baigti mokslo metus].

86. Rakauskienė D. Lieporių gimnazistai – konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalininkai. „Šiaulių naujienos“, gegužės 18, p. 8.

[ Klaipėdoje vyko vyresnių klasių mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“finalas. Renginys buvo organizuotas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laive N-42 „Jotvingis“. Jame dalyvavo Lieporių gimnazijos moksleiviai Dovydas Puidokas ir Erikas Savickas [ mokyt. I. Dagienė]. Nors jie ir nenugalėjo, bet pasiekė labai daug nuėję tokį ilgą kelią iki paties finalo].

87. Rakauskienė D. Lieporių gimnazijoje užsienio svečiams- apie Šiaulius ir Lietuvą. [ informavo Norkutė R., Šliažienė A.]. „Šiaulių naujienos“, gegužės 18, p. 8.

88. „Šiaulių naujienų“ informacija. Apdovanoti mokinių dalykinių olimpiadų nugalėtojai. „Šiaulių naujienos“, gegužės 20, p. 3,4.
[ Vakar Kultūros centre įvyko miesto mokinių dalykinių olimpiadų nugalėtojų apdovanojimo šventė „2016 metų geriausieji“. Šios šventės metu apdovanoti Šiaulių miesto mokiniai, laimėję prizines vietas dalykinėse olimpiadose, konkursuose, pagerbti juos rengę mokytojai. 2015-2016 mokslo metais miesto mokinių dalykinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojais tapo 222 mokiniai. Šiame gražiame būryje ir Lieporių gimnazijos atstovas Aleksas Legačinskas. Sveikiname Aleksą ir jo pedagogus!]

89. Norkutė R., Šliažienė A. Virtuvėje- gamtos mokslai. https://www.lieporiai.lt/metrastis/2183-2016-05-09-13-virtuvje-gamtos-mokslai, gegužės 23.
[ Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko ERAZMUS+ tarpmokyklinės partnerystės projekto ,,Gamtos mokslai virtuvėje“ tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvavo atstovai iš šalių partnerių- Estijos, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Turkijos. Viešėdami Šiauliuose, projekto dalyviai kartu su gimnazijos atstovais dalyvavo įvairiose veiklose. Šiaulių universitete svečiai klausėsi paskaitos apie kvapų sintezę ir atliko įvairius bandymus. Lieporių gimnazijos laboratorijoje tyrė lietuvių maistą- nitratų kiekį daržovėse, nustatė, ar varškė neturi krakmolo priedų ir kiek joje bei kefyre yra baltymų. Dalyviams teko ir patiems padirbėti virtuvėje- svečiai gamino šaltibarščius ir išbandė spurgų virimo subtilybes. Užsienio svečiai susipažino ir su Šiaulių miestu. Jie ne tik lankėsi muziejuose, bet ir Žaliūkių malūno sodyboje sužinojo visas duonos kepimo paslaptis. ,,Rūtos” šokolado muziejuje sužinojo, kaip kakavos pupelės virsta šokoladu, galėjo stebėti, kaip gaminami saldainiai, net patys jų pasigamino ir ragavo. Susitikimo metu buvo pristatyti mokinių darbai ,,Būk draugiškas aplinkai- naudok chemines priemones taupiai“, aptarti projekto rezultatai ir numatyta, kokius dar darbus reikia atlikti, kad projektas baigtųsi sėkmingai].

90. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių bendruomenė rinkosi į šventę. https://www.lieporiai.lt/metrastis/2181-2016-05-13-liepori-bendruomen-rinkosi–vent, gegužės 23.
[Lieporių gimnazijos bendruomenės nariai tradiciškai rinkosi į Bendruomenės šventę. Gimnazistai, jų tėveliai, seneliai, mokytojai gražią ir saulėtą penktadienio pavakarę praleido kartu. Sambūrio metu netrūko muzikos, dainų, šokių. Grojo ir dainavo ne tik gimnazijos kolektyvai, svečiavosi ir bendradarbiaujančių mokyklų gitaristai. Šios šventės tikslas – dar kartą susitikti, pabūti kartu, pabendrauti, pasijusti savu. Šventės dalyviai aktyviai leido laiką sportinėse rungtyse, veikė kūrybinės dirbtuvės. Buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių, sukurtų mamų bei mokytojų rankomis. Tėvų ir vaikų įsirengtose susibūrimo vietose buvo kepamos dešrelės, vaišinamasi kava, mokiniai siūlė paragauti saldumynų, gimnazijos valgyklos darbuotojos kepė šašlykus… Šokių mokytojas A. Arlauskas visus kvietė šokti. Gimnazijos direktorė S. Malinauskienė džiaugėsi vieninga ir gausia Lieporių gimnazijos bendruomene, apdovanojo rungčių nugalėtojus, gausiausiai susibūrusius klasių kolektyvus].

93. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporių krepšininkės- Lietuvos mokyklų žaidynių čempionės. http://etaplius.lt/lieporiu-krepsininkes-lietuvos-mokyklu-zaidyniu-cempiones/, birželio 1.
[Jos dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynėse, kur įveikusios zonos ir apskrities etapus, pateko į finalą. Finalinės varžybos vyko dvi dienas Šiaulių sporto arenoje ir buvo vienas iš Olimpinės dienos renginių. Lieporių gimnazijos krepšininkės įveikė varžoves iš Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos, Plungės Senamiesčio mokyklos bei Alytaus Jotvingių gimnazijos ir tapo 2015/2016 metų Lietuvos mokyklų žaidynių čempionėmis. Šiaulių miestui atstovavo šios Lieporių gimnazijos sportininkės: Enrika Matiukaitė, Erika Krankalytė, Rugilė Bartkutė, Gabrielė Kairytė, Manta Urbonaitė, Emilė Grigaliūtė, Kamilė Stanišauskaitė, Auksė Pilelytė, Adriana Jazukevičiūtė. Sveikiname šauniąsias sportininkes ir jų trenerius D. Bertulį ir T. Kuliominą bei linkime tolesnės sportinės sėkmės. Džiugu, kad Šiauliuose auga talentingi ir gabūs sportininkai, ginantys miesto garbę ir garsinantys jį respublikoje].

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku