Pradinis Spaudoje 2016-2017

Spaudoje 2016-2017

: admin

Spaudoje publikuoti straipsniai apie Lieporių gimnazijos bendruomenę 2016-2017 m.m.

1. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečių gretas papildė pirmokai. http://www.sac.smm.lt/lieporieciu-gretas-papilde-pirmokai/, rugsėjo 9.

2. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečių gretas papildė pirmokai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/6073, rugsėjo 9.

3. Norkutė R., Šliažienė A. Lieporiečių gretas papildė pirmokai. http://etaplius.lt/lieporieciu-gretas-papilde-pirmokai/, rugsėjo 12.
[Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviai rugsėjį sulaukė gausaus būrio pirmokų, tad tradiciškai jiems buvo surengtos krikštynos.
Gimnazijos kiemelyje šventinėje rikiuotėje pirmokus dainomis sveikino antrokai. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė linkėjo ne tik įsilieti į mokyklos gyvenimą, bet ir susirasti naujų draugų. Pirmokai turėjo prisiekti, kad mokysis tik dešimtukais, lankys pamokas, valgys tik gimnazijos valgyklos kepsnius, negaudys pokemonų, gerbs draugus ir mylės mokyklos direktorę. Kiekvienai klasei įteikti sertifikatai, liudijantys, kad nuo šiol pirmokai tapo tikrais lieporiečiais. Linksmybės tęsėsi Dengtiltyje. Visos klasių komandos buvo pasiruošusios prisistatymus, įsirengė poilsiavietę, na, o tada – pramogauti, žaisti ir rungtis. Kad pirmokams būtų smagiau, kartu į krikštynas vyko ir gimnazijoje veikianti „Misija – Pilietis“ komanda. Lieporių gimnazijos bendruomenė pradeda mokslo metus susitelkusi ir vieninga].

5. Šlapelis M. ( Lieporių gimnazijos istorijos mokytojas). Integruota istorijos pamoka „Saulės mūšio inscenizacija“. https://www.lieporiai.lt/metrastis/integruota-pamoka-saules-musio-inscianizacija/, rugsėjo 22.
[ Rugsėjo pradžioje Šiaulių m. savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Lieporių filiale, Lieporių gimnazijos istorijos mokytojas Mangirdas Šlapelis ir Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas Sergejus Staponkus vedė bendrą integruotą pamoką Gegužių progimnazijos šeštokams ir Lieporių gimnazijos dvyliktokams „Saulės mūšio inscenizacija“. Mokytojas M. Šlapelis pristatė mūšio eigą, supažindino su naudotais ginklais, šarvais, kryžiuočių ordino tikslais. Pamokoje mokytojas M. Šlapelis parodė ir savo pomėgį- yra sukaupęs nemažą viduramžių kareivėlių kolekciją, iš kurios bibliotekos darbuotojai sukonstravo mūšio maketą. Moksleiviai galėjo aiškiai matyti, kaip vyko mūšis, kas laimėjo. Mokytojas S. Staponkus parodė filmo ištraukas, su mokiniais aptarė, ką matė ir ką naujo sužinojo. Mokiniams pamoka patiko, nes ji buvo visai kitoje mokymosi aplinkoje, teko ne tik skaityti apie Saulės mūšį, bet ir jį ,,pamatyti“].

8. Švietimo skyriaus ir Bendrųjų reikalų skyriaus informacija. Iškilmingai pagerbti Metų mokytojai. http://edem.siauliai.lt/lit/Placiau-/6242, spalio 6. [Tarptautinė mokytojų diena paminėta koncertų salėje „Saulė“ vykusiame šventiniame vakare. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, įvertinęs miesto mokytojų veiklos rezultatus ir pedagogų kūrybines iniciatyvas, tradiciškai surengė aktyviausių ir kūrybingiausių mokytojų apdovanojimo ceremoniją. Iš miesto mokyklų pateiktų 15 kandidatūrų išrinkti 5 pedagogai, kurie paskelbti Metų mokytojais. Tarp jų ir Lieporių gimnazijos dailės, technologijų, braižybos mokytojas Darius Dirvelis. Mokytojas pagerbtas už mokyklos bendruomenės telkimą savanoriškai veiklai vykdyti bei netradicinį mokinių pilietiškumo, patriotiškumo ugdymą. Nuoširdžiai sveikiname!].

9. „Šiaulių krašto“ informacija. Šventėje pasveikinti metų mokytojai. „Šiaulių kraštas“, spalio 6, p. 5.

10. „Šiaulių naujienų“ informacija. Mokytojų dieną padėkos įteiktos penkiems geriausiems miesto mokytojams. „Šiaulių naujienos“, spalio 6, p. 9.

11. R. Norkutė, A. Šliažienė. Tarptautiniai Erasmus + projektai – inovatyvesnis kelias į mokymosi ir pažinimo pasaulį. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/6282, spalio 12.

[Šiaulių Lieporių gimnazija aktyviai dalyvauja tarptautiniuose Erasmus + projektuose, skirtuose mokymosi tobulinimui. Mokiniai ir mokytojai nuolat vyksta į kitas šalis, priima svečius gimnazijoje, dalinasi patirtimi, gilina žinias, tyrinėja, ugdo bendravimo įgūdžius. Norime pasidžiaugti, kad  šiais metais laimėti dar 5 tarptautiniai Erasmus+ projektai. Tai proga dalyvauti tarptautiniuose susitikimuose, patirti gerų, naujų įspūdžių. Europą“) 2016-2018 m. projekto dalyvius iš Lietuvos, Kipro, Ispanijos ir Vokietijos paskatins į rankas paimti foto aparatą ir fiksuoti ne tik protėvių, bet ir vieningos Europos istoriją. 2016-2018 m. vyksiantis projektas Getting Science Closer to Students (,,Gamtos mokslai- arčiau mokinio“) suvienys moksleivius iš Vengrijos, Italijos, Graikijos, Švedijos, Lietuvos. Projekto tikslas yra atliekant tiriamuosius darbus paskatinti mokinius rinktis karjerą technikos srityje – matematikos, fizikos, biologijos ir chemijos. Projekto Ict, Non-formal learning, Creativity and Life skills. Universal  Democracy for Entrepreneurship(,,Neformalaus ugdymo, kūrybiškumo ir gyvenimo įgūdžių dermė“) 2016-2018 m. iš Italijos, Olandijos, Graikijos, Lietuvos dalyvius skatins ieškoti galimybių, kaip prisitaikyti nuolat kintančiame pasaulyje, tyrinėti ir eksperimentuoti novatoriškais metodais, tobulinti  anglų kalbos, matematikos, istorijos žinias. Iš viso numatyti  85 mobilumai Lieporių gimnazistams ir 51 mokytojui. Projektas  Hi! Great Home School (,,Mokykla- antrieji namai“) skatins atidžiau pažvelgti į moksleivių gyvenimo įgūdžių tobulinimą, karjeros planavimą. Įgyta kitų šalių patirtis padės dirbant su rizikos grupės moksleiviais, be to, šalys projekto dalyvės (jų yra 50) rekomendacijas surašys išleisdamos knygą].

Užs. Nr. 330324. Tarptautiniai Erasmus+ projektai+inovatyvesnis kelias į mokymosi ir pažinimo pasaulį. „Šiaulių kraštas“, p. 7.

17.  R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- „Mažo pasaulio dideli stebuklai“. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-mazo-pasaulio-dideli-stebuklai/, spalio 25.

18. Rakauskienė D. ( informavo Norkutė R., Šliažienė A.). Lieporių gimnazijoje- „Mažo pasaulio dideli stebuklai“. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 3, p. 9.

19. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- „Sveikatos gūsis“. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-sveikatos-gusis/, lapkričio 3.
[ Lieporių gimnazijoje vyko protmūšis ,,Sveikatos gūsis“, kurį organizavo gamtos mokslų metodinė grupė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Edita Banevičienė. Renginiu siekta ne tik skatinti mokinių domėjimąsi sveika gyvensena ir gamtos mokslais, bet ir ugdyti gebėjimą aktyviai mąstyti, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, be to, tai puikus būdas įtvirtinti turimas žinias ir sužinoti kažką nauja].

20. Valuckienė S. Apie žvaigždes- kitaip. http://etaplius.lt/apie-zvaigzdes-kitaip/, lapkričio 3.
[Lieporių gimnazijoje pradėtas vykdyti tarptautinis Erasmus+ projektas Stars in Europe (,,Žvaigždės Europoje“). Jame 2016-2018 m. dalyvauja Vokietijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos mokytojai ir moksleiviai, kurie tyrinės ne tik dangaus kūnus, bet ir buvusių bei esamų „žvaigždžių“ kultūrinius modelius. Pirmasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lieporių gimnazijos atstovai, vyko Italijos Policoro miesto licėjuje, kuriame moksleiviai turi galimybę pasirinkti dvi ugdymo kryptis – tiksliųjų mokslų arba menų. Susitikime daug dėmesio buvo teikiama inovatyviems ugdymo metodams, mokinių motyvacijai, dalykų integracijai. Projekto dalyviai vieningai sutarė, kad pamokoje atliekami eksperimentai, bandymai, įvairūs praktiniai darbai žadina mokinių norą gilintis į dalyką, skatina pažinimo jausmą, o tai labai svarbu gimnazistams, besiruošiantiems abitūros egzaminams. Lieporių gimnazijoje projekto dalyviai lankysis pavasarį, gegužės mėnesį. Savaitę vyks ne tik įvairi suplanuota veikla, bet bus suorganizuota ir tarptautinė konferencija, kurioje užsienio šalių mokytojai skaitys pranešimus apie tarpdalykinę integraciją bei inovatyvius mokymo metodus. Be to, atvykę mokytojai ves pamokas Lieporių gimnazistams].

21. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje-krepšinio turnyras M. Žukausko taurei laimėti. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-krepsinio-turnyras-m-zukausko-taurei-laimeti/, lapkričio 2.
[Lieporių gimnazijoje nemažai dėmesio skiriama sveikai gyvensenai propaguoti – organizuojami įvairūs sveikatinimo renginiai, akcijos, tokios kaip ,,Sveikatos obuolys“ ar ,,Dviratukas“, ,,Rudens krosas“. Šį kartą vyko krepšinio turnyras 3X3, skirtas žinomo krepšininko, Europos čempiono Mindaugo Žukausko taurei laimėti. Džiugu, kad buvęs Lieporių gimnazijos auklėtinis prisideda prie jaunosios kartos skatinimo laisvalaikį leisti aktyviai. Krepšinio turnyrą organizavo Lieporių gimnazijos kūno kultūros mokytojai, krepšinio treneriai Dainius Bertulis ir Robertas Stankevičius. Dėl galimybės iškovoti taurę rungėsi komandos iš Gytarių, Gegužių, ,,Sandoros“, Salduvės, Dainų, ,,Rasos“ progimnazijų. Komandos buvo suskirstytos į A ir B pogrupius, rungėsi tarpusavyje, vėliau susitiko pogrupių nugalėtojai. Taikliausi ir geriausiai mokantys žaisti krepšinį pasirodė Gytarių progimnazijos atstovai. Jiems atiteko ir M. Žukausko taurė. Antri liko Gegužių progimnazijos jaunieji krepšininkai, treti- ,,Sandoros“ progimnazijos atstovai. Dalyviams padėkota, įteikti atminimo medaliai].

22. Valuckienė S. Apie žvaigždes- kitaip. http://edem.siauliai.lt/Svietimas69030356286181, lapkričio 3.

23. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje-krepšinio turnyras M. Žukausko taurei laimėti. http://edem.siauliai.lt/Svietimas69030356286181, lapkričio 3.

24. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- „Sveikatos gūsis“. http://edem.siauliai.lt/Svietimas69030356286181, lapkričio 3.

25.  J. Juškevičiūtė. Mokytojas, kuris nešoka tik baleto. „Šiaulių kraštas“ Nr. 217, lapkričio 10, 1, 3 p.

[ Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojas Darius Dirvelis šiemet išrinktas Šiaulių metų mokytoju. Plačiau apie mokytojo profesinę ir visuomeninę veiklą skaitykite laikraštyje].

26. R. Norkutė, A. Šliažienė. Tinklinio turnyro atidaryme- gerų ęmocijų pliūpsnis. http://etaplius.lt/tinklinio-turnyro-atidaryme-geru-emociju-pliupsnis/, lapkričio 14.
[ Lieporių gimnazijoje Kasmet tradiciškai vyksta tinklinio turnyras, kurį organizuoja kūno kultūros mokytojai. Pirmosiose draugiškose varžybose susitiko mokytojų ir mokinių komandos. Mokytojų komandoje žaidė ir klebonas Egidijus Venckus, mokykloje dėstantis tikybos pamokas, ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Saulius Urbas, ir socialinė pedagogė Ilona Atkočaitienė, ir kiti mokytojai. Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, sveikindama turnyro dalyvius, akcentavo, kad tai pačios linksmiausios, pačios smagiausios rungtynės, tad nesvarbu, kas laimės, svarbu, kad nugalėtų sportinė aistra.Nors šį kartą stipresni buvo mokytojai, geros emocijos, komandinis žaidimas, sirgalių palaikymas nenuliūdino pralaimėjusių, nes pirmos varžybos – tik apšilimas, laukia klasių rinktinių kovos].
27. R. Norkutė, A. Šliažienė. Tinklinio turnyro atidaryme- gerų ęmocijų pliūpsnis. http://edem.siauliai.lt/Svietimas69030356286181, lapkričio 14.

27. D. Rakauskaitė ( informavo S. Valuckienė). Lieporių gimnazijoje- apie žvaigždes kitaip. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 16, p. 9.

28. Anželika Griciūtė, Šiaulių Didždvario gimnazija. Bendruomeniškumas- Šiaulių ateities garantas. http://edem.siauliai.lt/lit/-Bendruomeniskumas–Siauliu-ateities-garantas/6519, lapkričio 21.
[Lapkričio 17 d. Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko Šiaulių m. gimnazijų mokinių konferencija „Bendruomeniškumas – Šiaulių ateities garantas“, kurią organizavo Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių savivalda, kuravo Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Trijonienė. Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš 9 Šiaulių mieste įsikūrusių mokyklų – J.Janonio, Romuvos, Lieporių, St.Šalkauskio, S.Sondeckio menų ir S.Daukanto gimnazijų, Jovaro ir Dainų progimnazijų. Renginyje dalyvavo apie 70 skirtingo amžiaus mokinių].

29. Anželika Griciūtė, Šiaulių Didždvario gimnazija. Bendruomeniškumas- Šiaulių ateities garantas. http://etaplius.lt/bendruomeniskumas-siauliu-ateities-garantas/, lapkričio 18.

30. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje-krepšinio turnyras M. Žukausko taurei laimėti. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 22, p. 8

31. R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje-krepšinio turnyras M. Žukausko taurei laimėti. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 22, p. 8.

33. R. Dambrauskaitė. Festivalyje :Rudens mozaika“ – antrasis solistų vakaras. „Šiaulių naujienos“, lapkričio 29, p. 6.
[ Ramūnas Mikalauskas, Lieporių gimnazijos neformaliojo švietimo bei renginių koordinatorius, atlydėjo kelis kolektyvus iš Lieporių gimnazijos ir Moksleivių namų. Mokytojo vadovaujamai moksleivių namų grupės„Poco a poco“ solistei pavyko tapti festivalio laureate. Sveikiname Lieporių gimnazistę ir mokytoją Ramūną!].

34. R. Norkutė, A. Šliažienė. Advento rytmetys subūrė lieporiečius. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/?fref=ts, lapkričio 30.

[Šiaulių Lieporių gimnazistai turi gražią tradiciją – paminėti advento pradžią. Ir šiemet abiturientai nupynė advento vainiką, visi gausiai susirinko į advento rytmetį.
Gimnazistai skaitė eiles, giedojo giesmes, šoko pasipuošę tautiniais rūbais. Mintimis apie adventą dalinosi tikybos mokytojas, kunigas E. Venckus. Pasak jo, adventas – tai ypatingas metas, kai atgimstame širdimi, tampame geresni, atlaidesni. Kunigas uždegė pirmąją žvakę – tylos žvakę, kuri simbolizuoja rimtį ir susikaupimą, o abiturientai mažą dalį advento ugnies – žvakelę – išdalino klasėms. Žiburėlio liepsna – tai ir dalelė drąsos, dalelė meilės, dalelė atleidimo, pagalbos, paguodos… Kviečiame visus advento laikotarpiu nebūti abejingus ir dalintis gerumu].

35. R. Norkutė, A. Šliažienė. Advento rytmetys subūrė lieporiečius. http://etaplius.lt/advento-rytmetys-subure-lieporiecius/, gruodžio 2.

36. R. Norkutė, A. Šliažienė. Pilietiškumas- tai veikla. http://etaplius.lt/pilietiskumas-tai-veikla/, gruodžio 6.
[Kaip ir kasmet, minint Lietuvos kariuomenės dieną, Lieporių gimnazijoje vyko Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas. Jame dalyvavo ne tik Lieporių gimnazijos atstovai, bet ir sulaukta svečių iš Gegužių, ,,Rasos“, ,,Sandoros“, Gytarių, Dainų, Ragainės progimnazijų. Didžiulio susidomėjimo sulaukė gimnazijos neformaliojo ugdymo būrelis ,,Misija-Pilietis“, vadovaujamas mokytojo ir kariškio D. Dirvelio. Būrelio nariai, padedami gimnazijos skautų, organizavo įvairias veiklas. Moksleiviai mokėsi rikiuotės pratimų, ieškojo lobio, žaidė žaidimą ,,Chaosas”, skanavo kareiviškos košės. Renginio dalyviai taiklumą išbandyti galėjo dalyvaudami šaudymo varžybose, kuriose nepralenkiami pasirodė ir pirmąją vietą laimėjo ,,Sandoros“ progimnazijos atstovai. Antri liko moksleiviai iš Dainų progimnazijos. rečioji vieta atiteko Lieporių gimnazijos atstovams- Valerijai Dušenko, Lukui Červinskui ir Pauliui Bulai. Išrinkti ir taikliausi šaulys ir šaulė. Jais tapo Dominykas Toleikis iš Gegužių progimnazijos ir Ieva Klibavičiūtė iš ,,Sandoros“ progimnazijos].

37. Šiaulių verslo inkubatoriaus informacija. Nugalėtojai: Šiauliai taptų išmaniausiu Lietuvos . miestu. http://etaplius.lt/nugaletojai-siauliai-taptu-ismaniausiu-lietuvos-miestu/, gruodžio 7.
[Jau treti metai Šiauliuose rengiamas Verslo plano turnyras – viena iš Jaunimo verslumo ugdymo programos veiklų.Šiemet jame dalyvavo dešimt komandų iš įvairių miesto mokyklų, o geriausieji paaiškėjo po įtemptos ir atkaklios kovos Palangoje, kur vyko finalinis turnyro etapas. Nugalėtojais buvo pripažinta Šiaulių Profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus komanda „NEXT“. Turnyre dalyvavo ir Lieporių gimnazijos komanda „Idėjų generatoriai“. Nors aukštų vietų nepelnė, bet parvežė patirtį ir idėjas].

2017.01.10 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazija- tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazija-tarptautiskiausia-mokykla-lietuvoje/, sausio 10.

2017.01.11 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazija- tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/6852, sausio 11.

2017.01.12 D. Rakauskienė ( paruošė R. Norkutė, A. Šliažienė). Lieporių gimnazija- tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. „Šiaulių naujienos“, p. 8, sausio 12.

2017.01.16 R. Norkutė, A. Šliažienė. Laisvė- svarbiausia vertybė. http://etaplius.lt/laisve-svarbiausia-vertybe/, sausio 16.
[ Lieporių gimnazijoje Sausio 13-osios aukų pagerbti susirinko ne tik visa gimnazijos bendruomenė, ,,Misija –Pilietis“ dalyviai, bet ir sulaukta svečių iš Gegužių, ,,Rasos“ bei ,,Sandoros“ progimnazijų. Įnešus Lietuvos valstybės vėliavą, kieme, liepsnojant laužui ir nuskambėjus dainoms apie laisvę, prisiminti ir tylos minute pagerbti žuvusieji, sugiedotas himnas. Gimnazijos skautai visus vaišino karšta arbata. Minėjime kalbėjusi gimnazijos direktorė S. Malinauskienė pasidžiaugė, kad šiandien esame laisvi- tai viena didžiausių ir brangiausių vertybių, dėl kurios žmogus kovoja].

2017.01.16 Norkutė, A. Šliažienė. Laisvė- svarbiausia vertybė. http://edem.siauliai.lt/Svietimas69030356286181, sausio 16.

2017.01.19 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- kraujo donorų rekordas. http://etaplius.lt/lieporiu-gimnazijoje-kraujo-donoru-rekordas/, sausio 19.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje jau trečius metus organizuojama kraujo donorystės akcija „Aš ir tu – vieno kraujo“. Joje gausiai dalyvauja vyresniųjų klasių mokiniai, mokytojai.  Šiauliuose tik Lieporių ir dar vienoje gimnazijoje ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir vadovai duoda kraują. Neatlygintinai kraujo davė Lieporių gimnazijos direktorė S. Malinauskienė. Gimnazijoje donorystės akciją organizuojanti ugdymo skyriaus vedėja, biologijos mokytoja Kristina Ališauskaitė neatlygintinai kraujo duoda net 10 metų. Mokytoją tapti kraujo donore paskatino jos tėvelis, pats buvęs donoru. Pasak jos, duoti kraujo – pats kilniausias darbas. Turėdami gražių pavyzdžių Lieporių gimnazistai sumušė absoliutų kraujo donorų rekordą Šiaulių mieste. Neatlygintinai kraujo davė net 48 moksleiviai ir 5 mokytojai. Neatlygintinai kraujo davę mokiniai apdovanoto kvietimu į kino filmą, šokoladu, o davusiems kraujo pirmą kartą įteiktas donoro pažymėjimas].

2017.01.20 E. Valančiūtė. Šiaulių pasididžiavimas: riedulininkai ir regbininkai- geriausi šalyje.
[Šiaulių sporto mokykloje „Klevas“ – pakilios ir džiugios nuotaikos. Sveikinimo ir padėkos žodžiai skambėjo geriausiems šalies 2016 metų sportininkams – žolės riedulininkams ir regbininkams. Šiemet tarp geriausiųjų šių sporto šakų žaidėjų dominavo būtent šiauliečiai. Jauniausioji žaidėja Viktorija Bogdanova, Lieporių gimnazijos mokinė, prisipažįsta, kad toks įvertinimas jai buvo išties netikėtas. Sportininkė prasitaria vis pagalvojanti ir apie karjerą užsienyje, na, o kol kas sieks tapti geriausia šalyje.Sveikiname su aukštu įvertinimu!]
http://etaplius.lt/siauliu-riedulininkai-ir-regbininkai-geriausi-salyje/

2017.01.20 J. Juškevičiūtė. Šiauliai- tarp geriausių žolės riedulininkų ir regbininkų kalvė. „Šiaulių kraštas“, p. 8, sausio 20.

2017.01.20 I.Liubšytė. . Šiauliai- tarp geriausių žolės riedulininkų ir regbininkų kalvė. „Šiaulių naujienos“, p. 4, sausio 20.

2017.01.31 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- kraujo donorų rekordas. „Šiaulių naujienos“, sausio 31, p. 9.

2017.02.06 51. R. Norkutė, A. Šliažienė. O klasėje – ne visada jau taip, kaip buvę… . http://edem.siauliai.lt/lit/O-klaseje–ne-visada-jau-taip-kaip-buve/7010, vasario 6.
[ Šiaulių Lieporių gimnazijoje laikomasi tradicijos, kad kiekvienų metų paskutinį sausio savaitgalį į mokyklą sugrįžta buvę mokiniai. Sugrįžusius namo, į Lieporių gimnaziją, sveikino gimnazijos direktorė S. Malinauskienė ir klausė, galbūt pastebėjo kokių pokyčių gimnazijoje. Pasirodo, buvę gimnazistai pastabūs- pasak jų, pasikeitė gimnazijos tinklapio dizainas, atsirado daugiau jaukių poilsio bei laisvalaikio zonų, atnaujintas valgyklos interjeras. Kalbėjęs XXXIX laidos abiturientas Saulius Bušininkas sakė, kad scenoje jaučiasi taip, tarsi ir nebūtų nuo jos pasitraukęs… Pasak Sauliaus, gimnazijai jis dėkingas už tai, kad padėjo atrasti save. Saulius kartu su tos pačios laidos abituriente Ieva susirinkusiems dovanojo duetu atliekamą dainą. Susirinkusiuosius sveikino ir šokėjai gimnazistai, ir mokytojai, sušokę ,,Tango“, ir matematikos mokytojai, atlikę šokį ispanų tautos motyvais. Mokytojai V. Kukulskis ir R. Mikalauskas skyrė dainą „Kur balti keliai“. Pasibaigus koncertui buvę mokiniai nuskubėjo į klases susitikti su auklėtojais, mokytojais].

2017.02.06 R. Norkutė, A. Šliažienė. O klasėje – ne visada jau taip, kaip buvę… . http://etaplius.lt/o-klaseje-ne-visada-jau-taip-kaip-buve/, vasario 6.

2017.02.09 D. Rakauskienė ( paruošė R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje svečiavosi buvę mokiniai. „Šiaulių naujienos“, vasario 9, p. 9.

2017.02.14 Miglė Baniulytė Ia klasės gimnazistė, Irmina Petrauskienė, Lieporių gimnazijos mokytoja. Pirmasis Lieporių knygų klubas suvienijo skaitančius gimnazistus. http://etaplius.lt/pirmasis-lieporiu-knygu-klubas-suvienijo-skaitancius-gimnazistus/, vasario 14.
[Vasario pradžioje gimnazistai rinkosi į pirmojo Lieporių knygų klubo atidarymą. Prie kvapnios arbatos puodelio susitiko didelis būrys išmintingų gimnazistų, entuziastingos lietuvių kalbos mokytojos, visus renginius globojanti mokyklos direktorė ir administracija. Pirmuosius drąsinančius žodžius sakė knygų klubo organizatorė, lietuvių kalbos mokytoja Irmina Petrauskienė. Knygų klubas dar visiškai jaunas, tačiau jau turi savo simbolį. Jį sukūrė pirmokė Emilija Stankutė. Lieporiečiai intriguodami šnekučiavosi apie savo mėgstamiausias knygas. Dvyliktokai Simonas ir Benas pamėgę H. Murakami knygas. Emilija (IIa) užsiminė apie kibirkščiuojančias aistras bestseleryje „Plikledis“. Aistė (IIb), besižavinti aštraus siužeto knygomis, rekomendavo skaityti jaunimo guru K. Brooks „Dienoraštį iš bunkerio“. Gustė (IIa) pristatė romaną „Puikybė ir prietarai“, pasakojantį apie aristokratiškus Anglijos laikus. Savo perskaitytas knygas aptarė ir Miglė su Nerile ( 1a), Vestina ir Emilija bei Vykintas ( 1a). ). Besišnekučiuodami burtų keliu išsiaiškinome, ką skaitysime ir aptarsime kitame pasimatyme].

2017.02.20 R. Norkutė, A. Šliažienė. Valstybės atkūrimo diena Lieporių gimnazijoje. http://etaplius.lt/valstybes-atkurimo-diena-lieporiu-gimnazijoje/, vasario 20.
[Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, – mūsų stiprybės diena, kuri jungia dabartį su praeitimi, moko gerbti tautos istoriją. Ši diena ypatingai svarbi kiekvienam ir Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviai ja mini su didžiule pagarba. Didingiausia mūsų krašto valstybinė šventė buvo pradėta iškilmingai giedant himną. Gimnazijos skautai įnešė Lietuvos valstybės vėliavą. Buvo prisiminti tie metai, kai buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas. Žodį tarusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė pakvietė visus didžiuotis savo valstybe, jos žmonėmis, visur ir visada iškilmingai giedoti Lietuvos himną. Esame maža tauta, bet stipri ir garbinga. Pasiklausę M. Mickutės atliekamos dainos, gimnazistai Vasario 16-osios išklausė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės palinkėjimo švęsti šalies gimtadienį linksmai ir išradingai].

2017.02.21 R. Norkutė, A. Šliažienė. Valstybės atkūrimo diena Lieporių gimnazijoje. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7088, vasario 21.

2017.02.21 Šiaulių miesto geografijos mokytojų metodinio ratelio pirmininkė Joana Mekšriūnienė. Šiaulių miesto ir rajono mokytojų metodinė diena „Geografijos mokymas( is)“. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7086, vasario 21.
[Vasario 17 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vyko geografijos mokytojų metodinė diena, kurios tikslas – aktyvinti geografijos mokytojų bendradarbiavimą ugdant šiuolaikišką, kūrybingą bei originaliai mąstančią asmenybę. Šiaulių miesto, Ginkūnų, Kairių, Pakapės, Rozalimo (Pakruojo raj.) mokytojai dalinosi kūrybinėmis idėjomis, patirtimi, sėkmingos pamokos organizavimo principais, formomis. Mokytojai dalinosi patirtimi, skaitė pranešimus. Pranešimą „Geografijos pamokų integracija su kitais mokomaisiais dalykais“ skaitė ir Lieporių gimnazijos geografijos mokytojos Renata Kulevičienė ir Loreta Kundrotienė. Tikimasi, kad tokia diena taps tradicija].

2017.02.23 D. Rakauskienė ( informavo R. Norkutė, A. Šliažienė). Pirmasis Lieporių knygų klubas suvienijo skaitančius gimnazistus. „Šiaulių naujienos“, vasario 23, p. 6.

2017.03.01 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje-Tėvelių klasė. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7142, kovo 1.

2017.03.01 R. Norkutė, A. Šliažienė. Raštingiausi Šiaulių regiono moksleiviai rinkosi Lieporių gimnazijoje. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7143, kovo 1.

2017.03.03  I. Vidžiūnienė, J. Janonio gimnazijos kūno kultūros mokytoja. Mokytojai kovojo sporto žaidynėse. „Šiaulių kraštas“, kovo 3, p. 10.
[ Šiaulių miesto mokytojai netik moko vaikus, skiepija jiems sveiką gyvenseną, bet ir patys rungtyniauja sporto renginiuose. J. Janonio gimnazijoje vyko miesto mokytojų sporto žaidynės, kurias organizavo gimnazijos kūno kultūros mokytojai. Žaidynėse dalyvavo ir Lieporių gimnazijos mokytojų komanda. Po atkaklių kovų nugalėjo Lieporių gimnazijos mokytojų komanda. Sveikiname!].

2017.03.07 D. Rakauskienė ( informavo R. Norkutė, A. Šliažienė). Lieporių gimnazijoje vyko pamokos tėvams. „Šiaulių naujienos“, kovo 7, p. 9.

2017.03.07 R. Norkutė, A. Šliažienė. A. Miltenio krepšinio turnyro atidarymas. http://etaplius.lt/a-miltenio-krepsinio-turnyro-atidarymas/, kovo 7.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje prasidėjo 17-asis A. Miltenio vardo krepšinio turnyras. Pirmąsias rungtynes žaidė vaikinų ir merginų komandos. Gausiai susirinkusius sirgalius ir krepšininkus pasveikino Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, kuri linkėjo sėkmės abiems komandoms, ragino komandas nepasiduoti be kovos. Rungtynės iš tiesų buvo smagios, nes vaikinų komanda žaidė su kumštinėmis pirštinėmis. Jiems žaisti buvo daug sunkiau, todėl turbūt rungtynes ir laimėjo merginos. Pasak turnyro iniciatoriaus kūno kultūros mokytojo Dainiaus Bertulio, galima tik džiaugtis, kad A. Miltenio vardo krepšinio turnyras metai iš metų nepraranda savo populiarumo, o Lieporių gimnazija garsėja puikiais ir talentingais krepšininkais].

2017.03.09 R. Norkutė, A. Šliažienė. A. Miltenio krepšinio turnyro atidarymas. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7205, kovo 9.

2017.04.11 R. Norkutė, A. Šliažienė. „Auksiniais kiaušiniais“ apdovanoti Lieporių gimnazijos mokytojai. http://etaplius.lt/auksiniais-kiausiniais-apdovanoti-lieporiu-gimnazijos-mokytojai/, balandžio 11.
[Šiaulių Lieporių gimnazijos Mokinių taryba kasmet rengia „Auksinių kiaušinių“ apdovanojimus mokytojams. Mokiniai dėkojo mokytojams už kantrybę, už atsidavimą darbui, mokiniams ir Kantriausia Lieporių gimnazijos mokytoja išrinko chemijos mokytoją Daivą Jemeljanovienę. Metų pokštininke išrinkta rusų kalbos mokytoja Nadiežda Stungienė. Metų frazės autorius- fizikos mokytojas Remigijus Pozniakovas. Metų pavyzdys – lietuvių kalbos mokytoja Sandra Puzarienė. Artėjant Velykoms įteiktas vienas šventiškiausių apdovanojimų – Lieporių gimnazijos metų bitė. Darbščiausia išrinkta technologijų mokytoja Živilė Staškauskienė. Metų elegancija tapo lietuvių kalbos mokytoja Asta Valantinavičienė. „Metų kumščiu“ mokiniai išrinko fizikos mokytoją Remigijų Pozniakovą. Švelniausia mokytoja tapo etikos mokytoja Laima Gricienė. Mokiniai dėkojo ir gimnazijos direktorei Sigitai Malinauskienei , kurios šypsena ir entuziazmas džiugina kiekvieną].

2017.04.11 R. Norkutė, A. Šliažienė. „Auksiniais kiaušiniais“ apdovanoti Lieporių gimnazijos mokytojai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7427, balandžio 11.

2017.04.25 D. Rakauskienė ( informavo R. Norkutė, A. Šliažienė). „Auksiniais kiaušiniais“apdovanoti Lieporių gimnazijos mokytojai. „Šiaulių naujienos“, balandžio 25, p.

2017.04.26 D. Rakauskienė. Lieporių gimnazijos mokytojai ir mokiniai viešėjo Graikijoje. „Šiaulių naujienos“, balandžio 26, p. 5. [Lieporių gimnazijos grupelė mokytojų ir mokinių viešėjo pagal INCLUDE projektą Graikijoje, Kalamatos mieste. Pagrindinė susitikimo tema buvo apie demokratiją ir aktyvų pilietiškumą. Dalyvauta įvairiose veiklose Kalamatos licėjuje,  susipažinta su Graikijos švietimo sistema, lankytasi pamokose, dalyvavo ekskursijoje po Kalamatą. Gimnazistėms Kamilei ir Emilijai stiprų įspūdį paliko dalyvavimas politinių partijų debatuose.. Temos buvo aktualios nūdienai. Po to vyko labiausiai patikusios partijos rinkimai. Be to, moksleivius priėmė pats meras. Lankytasi buvo pagalbą žmonėms teikiančiose įstaigose. Acient Messene mieste teko laimė stebėti spektaklį „Prometėjas“, kuris vyksta tik kartą metuose. Dalyvavimas projektuose suteikia galimybę pažinti kitų tautų gyvenimą iš vidaus, susipažinti su jų papročiais, gilinti užsienio kalbų kalbėjimo įgūdžius].

2017.04.26  R. Norkutė, A. Šliažienė. Apie Graikiją- gyvai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7522, balandžio 26.

2017.04.26  Etaplius informacija. Devintasis ŠU gimnazijos festivalis-konkursas“ Mūsų dienos“ –maestro Vytautui Kernagiui atminti. http://etaplius.lt/devintasis-su-gimnazijos-festivalis-konkursas-musu-dienos-maestro-vytautui-kernagiui-atminti, balandžio 26.
[Balandžio 24 d. Šiaulių arenos konferencijų salėje vyko festivalis-konkursas „Mūsų dienos 2017”, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti. Komisijoje dirbusi Rasa Stoškuvienė džiaugiasi, kad bendru komisijos nutarimu šiais metais buvo paskelbti ne tik konkurso geriausieji, t.y. nominantai-laureatai, bet ir „Būsimieji laureatai“. Dalyvių gausa ir jų atliekamos programos profesionalumas inspiravo pažymėti ir tuos konkursantus, kuriems iki pergalės trūko labai mažai. Nominacija Būsimieji laureatai tarp kitų pretendentų atiteko ir Monikai Mickutei (Lieporių gimnazija).Jie apdovanoti festivalio-konkurso nuolatinio rėmėjo – Vytauto Kernagio fondo – įsteigtais specialiais prizais. Sveikiname!]

2017.04.03  R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazija- Tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. http://edem.siauliai.lt/popup.php?ru=bV9zaXRlL2ZpbGVzL3Zfc2hvd19taWRkbGUucGhw&no_preload=1&qs=, gegužės 3.
[Šiaulių Lieporių gimnazija šiais mokslo metais pripažinta Tarptautiškiausia mokykla respublikoje. Dalyvavimas įvairiose veiklose, vykstančiose užsienio šalyse, suteikia daug naudingos ir neįkainojamos patirties. Gimnazijoje vykdomi net šeši tarptautiniai projektai, todėl nemažai mokinių ir mokytojų turi galimybę įgyti patirties užsienio šalyse. Visai neseniai grupė Šiaulių Lieporių gimnazijos mokinių ir mokytojų grįžo iš ERAZMUS+ (,,Hi! Great home school”) projektinio susitikimo Lenkijoje. Kita grupė atstovų, vykdančių ERAZMUS+ projektą ,,Increase“, dalyvavo susitikime Austrijoje. Dalyviai džiaugėsi galėję lankytis Vienoje- Mocarto mieste, kuriame laukė daug įdomių veiklų: pažintis su miestu, vokiečių kalbos mokymasis, dalyvavimas pamokose. Visiems patiko rašytojo, programų kūrėjo Martin Auer pristatyta programa ,,Dort“, kuria mokiniai kūrė pažintinį žaidimą apie savo miestą. Vyko ir praktiniai užsiėmimai. Dar viena grupė mokinių ir mokytojų, dalyvaujančių ERAZMUS+ projekte ,,Include“, grįžo iš savaitės viešnagės Graikijoje, Kalamatos mieste. Pasak projekto dalyvių moksleivių, dalyvavimas įvairiose projekto veiklose suteikia neįkainojamos patirties. Vietos kultūrą, papročius, tradicijas galima pažinti ne iš vadovėlių, o gyvai, tobulinami bendravimo ir bendradarbiavimo, o svarbiausia- užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai, prasiplečia draugų ratas. Kovo pabaigoje vyko ir ERASMUS+ (,,Stars in Europe“) projektinis susitikimas Graikijoje, Vardos mieste, kuriame dalyvavo keturių šalių- Lietuvos, Graikijos, Italijos ir Vokietijos – atstovai. Susitikime buvo pristatyta Lieporių gimnazija, mokiniai ir mokytojai dalyvavo integruotose pamokose. Projekto dalyviai turėjo galimybę klausytis Atėnų universiteto profesoriaus skaitomos paskaitos apie astronominius prietaisus, per teleskopus stebėjo žvaigždynus vakariniame danguje bei sudarė astronominius žemėlapius. Projekto dalyviai buvo pagerbti miesto mero bei krikščionių ortodoksų bažnyčios dvasininkų šventinių pietų metu. Užsienio šalyse įgyta patirtimi bus dalijamasi gimnazijoje vyksiančioje tarptautinėje metodinėje – praktinėje konferencijoje ,,Tarpdalykinė integracija ir interaktyvusis mokymasis kuriant ,,Gerąją mokyklą“].

2017.05.04 R. Norkutė, A. Šliažienė. Tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/?fref=ts, gegužės 4.

2017.05.04 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazija- Tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. „Šiaulių kraštas“ Nr. 86, gegužės 5, p. 4.

2017.05.09 D. Rakauskienė ( informavo R. Norkutė, A. Šliažienė). Lieporių gimnazija- Tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. „Šiaulių naujienos“, gegužės 9, p. 9.

2017.05.09 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- kelionė per Europą. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7587, gegužės 9.
[Lieporių gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs konkursas ,,Opa opa per Europą“, skirtas Europos dienai paminėti . Jame, be Lieporių gimnazijos atstovų, dalyvavo komandos iš Šiaulių Dainų, Jovaro, ,,Juventos“, Zoknių progimnazijų bei ,,Romuvos“ gimnazijos. Tai savotiška ,,kelionė“ per Europą, neišvykstant iš savo gimtojo miesto. Komandoms ir jų kapitonams teko atlikti įvairias užduotis, kurioms įveikti reikėjo ne tik akademinių žinių, bet ir išradingumo bei greitos orientacijos. Dalyviams reikėjo įvardinti Europos valstybes, su kuriomis susiję pateikti vaizdai, žinoti Europos valstybių sostines, atpažinti jų vėliavas. Daugiausia emocijų sulaukė užduotys apie dviprasmius žodžius, pavyzdžiui, paukštis ir kurortinis miestas (varna), pusiasalis ir gatvė Šiauliuose (Krymo), spalva ir Prancūzijos provincija (bordo). Susumavus rezultatus, geriausiai apie Europą išmanantys pasirodė ir nugalėtojų titulą pelnė Dainų progimnazijos atstovai].

2017.05.09 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje vyko tarptautinė metodinė- praktinė mokytojų konferencija. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7592, gegužės 9 d.
[Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko trečioji tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Tarpdalykinės integracijos ir interaktyvių testų įrankių sudarymo įtaka, kuriant „Gerąją mokyklą“. Šiemet Lieporių gimnazija pripažinta Tarptautiškiausia Lietuvos mokykla, tad pasidalinti patirtimi ir pasisemti patirties atvyko pedagogai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio – Graikijos, Italijos, Vokietijos. Konferencijoje buvo vykdoma projekto INCREASE intelektualaus produkto „A. Guide for Creation of Interactive Practice Tests“ sklaida. Ugdymo skyriaus vedėja Kristina Ališauskaitė konferencijos dalyviams linkėjo dalintis gerąja patirtimi, įgyti naudingų žinių ir taikyti jas savo darbe. Konferencijos dalyviai pirmiausia stebėjo integruotas pamokas, kuriose buvo naudojami interaktyvūs įrankiai. Buvo galima rinktis stebėti vieną iš devynių integruotų pamokų. Aptarę pamokas ir pasidžiaugę galimybe mokytis vieni iš kitų, pedagogai rinkosi į plenarinį posėdį. Posėdžio metu Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė skaitė pranešimą „Tarpdalykinės integracijos galimybės užsienio kalbų pamokose“. Konferencijos dalyviai klausėsi įvairių pranešimų apie integruotą ugdymą, įvairius metodus. Projekto koordinatorė Gražina Mickienė sako, kad konferencija naudinga tuo, kad pasidalinta patirtimi, iškeltos naujos idėjos, susipažinta, kaip panaudoti interaktyvius įrankius, o dalyvavimas projekte yra didžiulė nauda ir mokytojams, ir mokiniams ugdant naujas kompetencijas].

2017.05.16 Krašto apsaugos ministerija. Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. http://etaplius.lt/konkurso-ka-zinai-apie-lietuvos-kariuomene-finalas, gegužės 16.
[ Gegužės 21 d., sekmadienį, 10.30 val. Lietuvos televizijos laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai” dėl nugalėtojo vardo susirungs konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” finalininkai Martynas Juzukonis iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Tautvydas Pekarskas iš Alytaus Jotvingių gimnazijos, Dovydas Puidokas iš Šiaulių Lieporių gimnazijos, Saulius Rimutis iš Klaipėdos „Aukuro” gimnazijos, Aivara Šitkauskaitė, iš Kalvarijos gimnazijos, Irmantas Vasiljevas iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos. Šie moksleiviai į geriausiųjų šešetuką pateko po nelengvų atrankinių etapų, kur pademonstravo geriausias žinias apie Lietuvos kariuomenę ir beveik 200 mokinių iš visos Lietuvos, dalyvavusių šiame konkurse. Žiūrėkime ir palaikykime lieporietį.]

2017.05.16 R. Norkutė, A. Šliažienė. Lieporių gimnazijoje- apie žvaigždes. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7647, gegužės 16.
[Visą savaitę Lieporių gimnazijoje nerimo šurmulys- vyko ERAZMUS+ projekto ,,Stars in Europe“ (,,Žvaigždės Europoje“) susitikimas: atvyko projekto dalyvių atstovai iš Graikijos, Italijos, Vokietijos. Po tradicinio sutikimo su duona ir druska bei lietuviška ,,Kepurine“, svečiai išsiskirstė po gimnaziją ir atliko įvairias numatytas veiklas: dirbdami grupėmis, pristatė savo šalių lyderius ir diskutavo apie tai, kokios savybės reikalingos tikram lyderiui, vėlė vilną ir darė iš jos dėklus telefonams, išbandė gebėjimus lipdydami iš molio, gamino savo šalių ir lietuviškus patiekalus, vedė atviras integruotas pamokas. Projekto dalyviai lankėsi sostinėje Vilniuje. Turėjo galimybę stebėti žvaigždėtą dangų. Svečiams vyko ekskursija ir po Šiaulių miestą, buvo priėmime pas Šiaulių miesto merą, lankėsi ,,Rūtos“ saldainių fabrike, Kryžių kalne, o paskutinę dieną susipažino su pajūriu- lankėsi Palangoje. Projekto dalyviai moksleiviai teigė, kad tai buvo viena geriausių savaičių, nors iš pradžių būta nerimo, kaip pavyks su svečiais bendrauti, ar ras bendrą kalbą. Pasak gimnazistų, svečiams patiko lietuviški cepelinai, kepta duona, šaltibarščiai. Kasdien jie rasdavo bendrą kalbą, kaskart pokalbiai mezgėsi vis lengviau- taip patobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai. Be to, moksleiviai susirado naujų draugų- atsisveikinimo vakarą buvo labai gaila suvokus, kad viskas baigėsi ir teks išsiskirti… Mokytojams projektinis susitikimas taip pat naudingas- sužinojo apie kitų šalių švietimo sistemą, pamokose taikomus metodus. Įgyta patirtis taikoma savoje gimnazijoje.

2017.05.20 „Šiaulių krašto“ inf. Šventė Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. „Šiaulių kraštas“, gegužės 20, p. 4.
[ Šiaulių Normundo Valterio mokykloje jau septintą kartą vyko Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Šventės metu vyko sukarintos sportinės varžybos Normundo Valterio taurei laimėti. Varžybose dalyvavo ir Lieporių gimnazijos komanda. Ačiū už dalyvavimą!]

2017.05.22 R. Norkutė, A. Šliažienė. Kariuomenė ir visuomenė šurmuliavo N. Valterio mokykloje. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7682, gegužės 22.

2017.05.23 D. Rakauskienė ( informavo R. Norkutė, A. Šliažienė). Lieporių gimnazijoje viešėjo svečiai iš užsienio. „Šiaulių naujienos“, gegužės 23, p. 9.

2017.05.23 R. Norkutė, A. Šliažienė. Įteikti „Lieporių garbės“apdovanojimai. http://edem.siauliai.lt/lit/IMG/7690, gegužės 23.
[Į Lieporių gimnaziją ir vėl atėjo graži ir šventiška diena. Iškilmingame renginyje įteikti „Lieporių garbės“ apdovanojimai. Renginį vedusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė sakė, kad kiekviena diena atneša ką nors nauja, tad mokytis verta, nes atrandi, ko nesitiki rasti. Direktorė įteikė visam būriui mokinių padėkas už aktyvią meninę, sportinę veiklą, gerus mokymosi rezultatus. Kiekvienais metais įteikiama ,,Saulėtų Lieporių“ premija. Šiemet ji atiteko abiturientams Ievai Adukevičiūtei ir Tomui Drąsučiui. Buvo įteikti Lieporių gimnazijos ženkliukai ir mokiniams, ir tėveliams, ir mokytojams, kurie iš tiesų yra tikroji Lieporių garbė. Tai Šiaulių šventų apaštalų Petro ir Pauliaus katedros dekanas, klebonas, gimnazijos tikybos mokytojas Egidijus Venckus, gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė, ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė, lietuvių kalbos mokytoja Sandra Puzarienė, rusų kalbos mokytoja Tamara Dudik, informacinių technologijų mokytoja Jovita Navickienė, matematikos mokytojos Zita Mačiulienė, veiklos stebėsenos poskyrio vedėja, matematikos mokytoja Gražina Mickienė, kūno kultūros mokytojas Dainius Bertulis, fizikos mokytojai Remigijus Pozniakovas ir Virginijus Kukulskis, technologijų mokytojai Živilė Staškauskienė ir Darius Dirvelis, IT specialistas, gimnazijos fotografas Mindaugas Macaitis. Gimnazijos ženklelius nešios ir tėveliai – Lieporių gimnazijos tarybos narys Egidijus Elijošius bei Dalia Valeckienė ir Dainius Valeckas, gimnazijos tarybos narys. Lieporių garbės ženkleliais apdovanoti šie mokiniai: Iveta Šakurskytė, Domantas Mikalauskas, Gabija Petrauskaitė, Gustė Valantinavičiūtė, Edgaras Navickas, Rokas Matas Pricevičius, Ignas Rimkus, Rytis Valeckas, Gytis Neimantas, Dominykas Bertulis, Ieva Žalgevičiūtė, Miglė Baniulytė, Vestina Bertašiūtė, Vykintas Rimeika, Irma Sidabraitė, Enrika Matiukaitė, Manta Urbonaitė, Rugilė Bartkutė, Erika Krankalytė, Raminta Andrulytė. Sveikiname!].

2017.05.23 R. Norkutė, A. Šliažienė. Įteikti „Lieporių garbės“apdovanojimai. http://www.sac.smm.lt/iteikti-lieporiu-garbes-apdovanojimai/, gegužės 23.

2017.05.23 R. Norkutė, A. Šliažienė. Įteikti „Lieporių garbės“apdovanojimai. https://www.facebook.com/%C5%A0vietimo-naujienos-360526820653464/?fref=ts, gegužės 23.

2017.05.25 „Šiaulių naujienų informacija. Šiauliuose atidaryta M. Žukausko vardo lauko sporto aikštelė. „Šiaulių naujienos“, gegužės 25, p. 1.
[ Vakar prie Lieporių gimnazijos atidaryta rekonstruota lauko sporto aikštelė, pavadinta žinomo krepšininko, dabartiniokrepšinio klubo „Šiauliai“ prezidento ir buvusio Lieporių gimnazijos mokinio Mindaugo Žukausko vardu. Tai yra pirmoji universali aikštelė miesto švietimo įstaigose, kurioje galima žaisti netik krepšinį, bet ir laiko tenisą.].

2017.05.25 E. Valančiūtė. Mieste atidaryta pirmoji vardinė krepšinio aikštelė: garbė atiteko Mindaugui Žukauskui. http://etaplius.lt/mieste-atidaryta-pirmoji-vardine-krepsinio-aikstele-garbe-atiteko-mindaugui-zukauskui, gegužės 25.
[Taikliais baudų metimais Lietuvos krepšinio legendos simboliškai atidarė pirmąją vardinę krepšinio aikštelę Šiauliuose. Garbė turėti savo vardo aikštelę atiteko šiauliečiui krepšininkui Mindaugui Žukauskui. Beje, neatsitiktinai – tik ką rekonstruota lauko sporto aikštė priklauso Lieporių gimnazijai – mokyklai, kurią ir lankė sportininkas. Atidaryme dalyvavęs krepšinio treneris Antanas Sireika taip pat sako esantis labai laimingas, kad būtent šalia Lieporių gimnazijos atsirado pirmoji moderni aikštelė. Be to, aikštelė yra universali – čia bus galima žaisti ne tik krepšinį, bet ir lauko tenisą. Aptvertoje ir apšviestoje vietoje šviesos neges iki pat vėlumos, ji taip pat bus stebima vaizdo kameromis. Vakarais čia sportuoti bus leidžiama visiems bendruomenės nariams. Į atidarymą atvykę garbūs svečiai tarė sveikinimo žodžius, o miesto meras atėjo nešinas dovanomis. Modernią aikštelę pašventino kunigas, Mindaugas Žukauskas iškilmingai atidengė vardinę lentelę. Po šių ceremonijų svečiai patikrino lankų tvirtumą, buvo sužaistas ir pirmasis kėlinys. Taip pat šventės metu vyko Algimanto Miltenio taurės turnyro nugalėtojų apdovanojimas].

2017.05.26 „Šiaulių krašto“informacija. Lieporių krepšinio aistruoliams- moderni aikštelė. „Šiaulių kraštas“, gegužės 26, p. 2
2017.05.26 Etaplius.lt informacija. Atidaryta M. Žukausko sporto aikštė.”Etaplius”, gegužės 26, p. 4.


Spaudoje 2015-2016 >>>

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku