Pradinis MetraštisIstoriją kuria laikas

Istoriją kuria laikas

: admin

Penkiasdešimt rugsėjų už rankos vedė į mokyklą, penkiasdešimt gegužių palydėjo į gyvenimo kelią – tiek kartų Lieporių gimnazija pravėrė duris mažiems žingsniams ir didelėms svajonėms, ūkanotą spalio vakarą paminėjusi gražią veiklos sukaktį.

Pasidžiaugti gražiu jubiliejumi rinkosi buvę ir esami mokiniai, jų tėvai, mokytojai, kiti darbuotojai, garbingi svečiai. Šventinį vakarą, kurio moto „Istoriją kuria laikas“, vedė ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė ir buvęs gimnazistas, dabar informacinių technologijų mokytojas Saulius Bušininkas. Renginį pradėjo gimnazijos muzikos mokytojas Eugenijus Andrulis kartu su antrokų gimnazistų choru atlikęs Luko ir V. Noreikos dainą „Laikas“.

Kaip visagalis laikas keitė gimnaziją, buvo galima pamatyti video medžiagoje. Kadaise pietinio mikrorajono plyname lauke išdygusi 14 vidurinė mokykla tapo Lieporių gimnazija – apsupta gražuolių medžių, išpuoselėta aplinka, modernia išmaniųjų technologijų ir Europos sąjungos kalbų kryptį pasirinkusia ugdymo įstaiga.

Per pusę amžiaus nueitą kelią pristatė ir su jubiliejumi sveikino gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo ir pirmojo direktoriaus, šviesios atminties Algimanto Miltenio vaikai – dukra ir sūnus, kurie irgi yra baigę šią mokyklą. Susirinkusiųjų širdis palietė, o kai kuriems ir ašarą išspaudė gimnazistų Skaistės ir Gvido sušoktas mokyklinis valsas, kaip gegužės pažadas priminęs nerūpestingus mokyklinius metus… Sveikinimo žodį taręs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad Lieporių gimnazijos bendruomenė yra reikšminga ir miesto bendruomenės dalis, prisidedanti prie gimtojo krašto istorijos kūrimo. Sveikino ir sėkmės linkėjo Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonas, dekanas Gintaras Antanas Jonikas, kitų miesto gimnazijų ir progimnazijų, švietimo skyriaus ir Švietimo kompetencijų centro atstovai, buvę gimnazijos tarybos nariai, asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė“atstovai. Padėkota mokytojams, kurie gimnazijoje ne vienerius metus dalina šviesą ir išmintį jaunoms sieloms. Nuotoliu sveikino gimnazijos mecenatė, buvusi mokinė Roma Petkauskas, šiuo metu gyvenanti JAV, gimnaziją aplankiusi vasarą, įkūrusi rėmimo fondą „Petkauskas foundation“. Jos paramos lėšomis įrengta išmanioji laboratorija mokiniams, o geriausiai besimokantiems skiriamos piniginės premijos. Šiltais prisiminimais dalijosi buvę mokiniai. Pirmuosius žingsnius į mokslo pasaulį čia žengė dabar žinomas oreivis Vytautas Samarinas, pirmuosius pasirodymus čia surengė Vadim Ovčinko, Pakruojo dvaro bajoriškųjų istorijų žinovas ir renginių įkvėpėjas, o komunikacijos specialistė Gustė Paškevičienė prisiminė vaikystėje iš tėvelio išmoktą pamoką, kad pastato vertė matuojama ne materialiais dalykais, o jame esančių žmonių skleidžiama šiluma ir bendryste, bei pasidžiaugė, kad Lieporių gimnazijoje visada nenuilstantis šurmulys, mokytojai ir mokiniai gyvena vienu ritmu – tai įrodė ir bendrai jų atliktas šokis „Agotėlė“. Mokytojų Eugenijaus, Sergėjaus ir Sauliaus atlikta daina „Lauk manęs“ nuskambėjo kaip priminimas visiems, kad jie visada yra laukiami sugrįžti čia, anot gimnazijos himno žodžių, kurių autorius buvęs mokinys Saulius Žukauskas, ,,tarp gluosnių, tarp liepų, tarp lauko gėlių“. Šventėje dalyvavę buvę mokiniai, jau išleidę į gyvenimą ir savo vaikus, džiaugėsi galėję pabendrauti su buvusiais mokytojais, pasėdėti mokykliniame suole, prisiminti išdaigas ne tik pamokose, bet ir rūbinėje, buvusias visuotines mankštas. Visi vieningai teigė, kad jaučiasi stiprus bendruomeniškumo jausmas, šilta atmosfera, pati mokyklos aplinka labai jauki ir šiuolaikiška, daug įvairių poilsio erdvių gimnazistams.

Pasibaigus šventei laukė jubiliejinis tortas, kurį dalyti pradėjo meras A. Visockas, ir šilti pokalbiai prie kavos puodelio. „Laiko nesustabdysi ir neatsuksi atgal“ – tai dainos „Laikas“ žodžiai, primenantys laiko galią. Žmogui penkiasdešimt metų – pusė amžiaus, gimnazijai tai tik paauglystė. Laikas skuba dideliais žingsniais, savo audeklą audžia prisiminimais ir tikimės, kad toje laiko tėkmėje bus dar daugiau istorijų iš verslininkų, gydytojų, politikų, pramogų pasaulio atstovų, kariškių, kitų puikių savo srities specialistų – buvusių mokinių. Nuoširdus ačiū visiems, buvusiems ir esantiems kartu su Lieporių gimnazija!

 

Mokytoja Rita Norkutė

Galbūt Jus sudomins

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku