Pradinis Karjera Gimnazistai „matavosi” profesijas

Gimnazistai „matavosi” profesijas

: admin

Sunku rinktis profesiją iš vadovėlio ir neturint įvairių patirčių. Kaip važiuoti dviračiu, neišmoksi tik iš vadovėlio, taip ir profesiją rinktis bus lengviau, kai turėsi bent minimalų supratimą, ką konkrečiai tos profesijos žmonės veikia darbe, o dar geriau, ,,pabūti šešėliu“ 1–2 dienas.

Trisdešimt Lieporių gimnazijos moksleivių kovo – balandžio mėnesiais „matavosi“ profesijas miesto įstaigose ir įmonėse. Per dvi pasirinktoje įstaigoje praleistas dienas pasisemta naujų įspūdžių, patirties, kartu bandant susivokti, ar dominanti profesija tinka.

Planuojančius teisės studijas priėmė Šiaulių apygardos, apylinkės teismas, prokuratūra. Mokiniai susipažino su teismo funkcijomis, bendravo su teisėjais, dalyvavo teismo posėdžiuose. Po posėdžių su teismo darbuotoju gimnazistai aptardavo, ką stebėjo, pateikdavo klausimus, patys dalijosi savo pastebėjimais.

Bendrovėje UAB ,,Rol Statga“ gimnazistai susipažino su vadybininko, logistikos vadybininko, suvirinimo robotų (celės) operatoriaus profesija, technikos inžinieriaus, UAB ,,Baltik Vairas‘‘- mechanikos inžinieriaus. ,, Labiausiai patiko bendrauti su konstruktore Simona. Ji buvo labai geranoriška, draugiška, motyvavo rinktis šią profesiją,“ – sako Urtė.

Gustė ir Viktorija dvi dienas ,,šešėliavo“ VŠĮ Šiaulių respublikinėje ligoninėje. ,,Labiausiai patiko tai, kad buvo leidžiama padėti, rūpintis ligoniais, dalyvauti atliekant tyrimus, pasijutome medikėmis“, – džiaugėsi Gustė.

Mokiniai UAB ,,Laurema“ išbandė vadybininko, buhalterio, gamybos vadovo profesijas, sutrikusio vystymosi kūdikių namuose susipažino su logopedo specialybe, sanatorinėje mokykloje pamatė, ką daro kineziterapeutas.Vertimų biure ,,Kalbų spektras“ išbandė vertėjo specialybę. UAB ,,Grafų balduose‘‘išbandė gamybos vadovo poziciją, Šiaulių kolegijoje -programuotojo specialybę, Vyriausiajame policijos komisariate pabuvo policininkais.

Naują patirtį teigiamai vertino ir tie, kurie suprato, kad išsirinktoji profesija jiems nelabai tinka. Merginos ,,Saulės“ pradinėje mokykloje ,,matavosi“ pradinių klasių mokytojo specialybę ir suprato, kad mokytojo darbas labai sunkus.
Žinome, kad visos šios dienos veiklos buvo naudingos. Vienur mokiniai mokėsi bendradarbiauti, kitur buvo ugdomi jų kūrybiniai gebėjimai, o kur dar asmeninių, socialinių, karjeros kompetencijų ugdymas. Tikime, kad visi, dalyvavę užsiėmimuose, priartėjo prie svajonių profesijos, karjeros planavimas, matavimasis, pasirinkimas – svarbus žingsnis kiekvieno jauno žmogaus gyvenime.

Lieporių gimnazija yra dėkinga visoms Šiaulių miesto įstaigoms ir įmonėms, jų darbuotojams už tai, kad atvėrė gimnazistams savo duris ir skyrė laiko jaunimo pažinčiai su profesija. Profesinį veiklinimą miesto mokyklose kovo – balandžio mėnesiais koordinavo Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Audronė Gelžinienė.
Šiais mokslo metais miesto įstaigose ir įmonėse profesijas „pasimatavo“ 58 lieporiečiai.

Ugdymo karjeros specialistė Jurgita Borusienė

burst
sdr
dav

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku