Pradinis Karjera Paskaita „Žmogus-atsakomybė. Teisės pažeidimų ir nusikaltimų prevencija“.

Paskaita „Žmogus-atsakomybė. Teisės pažeidimų ir nusikaltimų prevencija“.

: admin

2021 m. spalio 27 d. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus specialistės Neringa Juodeikytė ir Sigita Krivickienė pakvietė Šiaulių Lieporių gimnazijos IIc klasės moksleivius į paskaitą, kurios tema „Žmogus-atsakomybė. Teisės pažeidimų ir nusikaltimų prevencija“. Užsiėmimas vyko vadovaujantis gimnazijoje vykdoma Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa. Paskaitos tikslas − ugdyti kritinį mokinių mąstymą, atsakomybę už savo veiksmus ir elgesį, gebėjimą konstruktyviai spręsti problemas, vengti rizikingo elgesio.
Susitikimo metu gimnazijoje besimokantiems dešimtokams buvo pristatyta pataisos pareigūno profesija, Lietuvos probacijos tarnybos vykdoma veikla ir jos ypatumai. Mokiniai supažindinti su bausmės paskirtimi, nusikalstamų veikų ir bausmių rūšimis.

Paskaitos turiniu atsižvelgta į mokinių amžiaus koncentrą, svarbias aktualijas, patirtį, todėl akcentuotas amžius, nuo kurio asmuo atsako pagal baudžiamuosius įstatymus, nepilnamečių atsakomybės ypatumai ir pasekmės, kurios atsiranda pažeidus nustatytus teisės aktų reikalavimus.

Ugdant moksleivių socialinį atsparumą narkotikų vartojimui supažindinta ir su naujų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizikomis, asmeniniais, socialiniais psichiką veikiančių medžiagų vartojimo padariniais, elgesio pokyčiais patiriant įvairaus laipsnio apsvaigimą.

Mokinių susidomėjimą sukėlė Probacijos tarnybos veikloje naudojamų specialiųjų priemonių pristatymas, jų naudojimo ypatumai.

Etinio pokalbio metu diskutuota apie atsakomybę už save, saugios, draugiškos visuomenės ir aplinkos kūrimą, jaunuoliai skatinti savo ateitį kurti šviesią, neaptemdytą neatsargiomis nusikalstamomis veikomis.

IIC klasės vadovė
Irena Dagienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku