Pradinis Metraštis Mangirdas Šlapelis – „Metų mokytojas“

Mangirdas Šlapelis – „Metų mokytojas“

: admin

„Gimęs būti skautų vadovu“ – tokia emblema puošia Lieporių gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojo Mangirdo Šlapelio, šiemet tapusio Šiaulių miesto „Metų mokytoju“, ne tik marškinėlių atlapus, bet ir jo automobilio priekį… Gražios ir garbingos nominacijos proga Lieporių gimnazijoje mokytoją pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, administracija, kolegų ir mokinių tėvų atstovai.

Mangirdas Šlapelis – Lieporių gimnazijos istorijos, pilietiškumo pagrindų ir teisės pagrindų mokytojas metodininkas. Mokykloje ir mieste Mangirdas žinomas ne tik kaip istorijos mokytojas, bet ir kaip Lietuvos skautijos tarybos narys. Jis vienas iš 16 asmenų, sprendžiančių organizacijos veiklą valstybiniu ir tarptautiniu mastu. Mokytojas – Šiaulių krašto Šiaulių tunto LDK Gedimino draugovės draugininkas, savanoris, kolekcininkas, Šiaulių miesto valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikavimo komisijos narys. Mangirdą galima pamatyti ne tik dalyvaujantį savanoriškoje veikloje, „Maisto banko“ akcijose, bet ir bendradarbiaujantį su kitomis mokymo įstaigomis.

Mangirdas Šlapelis aktyvus pedagogas: skaito pranešimus konferencijose, rengia užduotis istorijos olimpiadoms, organizuoja įvairius renginius miesto mastu, tokius, kaip „Istorijos protų karai“, „Ištark, išgirsk, išsaugok“ ir kt. Veda integruotas ir atviras pamokas, organizuoja pamokas „Aušros“, „Geležinkelio“ muziejuose bei veda pamokas būsimiems gimnazistams. Mokytojas įsijungia ir į tarptautinę veiklą. Tarptautinio „Erasmus+“ projekto dalyviams vedė pamoką tema „History of Lithuania“. Mangirdas labai atsakingas ir reiklus sau, todėl savo veikloje „įdeda daug širdies“ ir skiria laiko. Ugdymą organizuoja taikydamas įvairius metodus, padedančius mokiniams siekti asmeninės pažangos, yra aktyvus ir iniciatyvus savanoriškoje švietėjiškoje ir pilietinėje veikloje, kuri reikšminga ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir miesto visuomenei bei šaliai.

Mokytojo kolekcionuojamos asmeninės kolekcijos su viduramžių kareivėliais atkeliauja į istorijos pamokas, mokiniams vaizdžiai vyksta „Žalgirio“, ,,Saulės“ ir kiti istorijoje reikšmingi mūšiai . Jo kolekcijomis pamokų metu džiaugiasi ir Gegužių progimnazijos mokiniai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos lankytojai. Mokytojas iniciatyvus, skatina mokinius dalyvauti konkursuose, olimpiadose, vykstančiose mieste ir respublikoje.

M. Šlapelis aktyvus bendruomenės narys. Organizuoja Kariuomenės dienas, Sausio 13, Vasario 16, Kovo 11 minėjimus. Dalinasi savo sėkme su kolegomis kasmetinėse „Sėkmės dienose“ gimnazijoje. Dalyvauja „Mokytojų žaidynėse“, krepšinio turnyruose, sporto dienose. Mangirdas dažnas svečias Lieporių parko Signatarų alėjoje. Čia jis organizuoja istorijos ir pilietiškumo pamokas, tiesiog su būreliu savanorių tvarko aplinką ar pjauna žolę.

Neįsivaizduojamas be Mangirdo ir bendruomenės šventės – tai jis sukasi kartu su šokių kolektyvu „Lieporė“, tai linksmai traukia dainą gimnazijos chore, tai kartu su auklėtiniais ir savo trimis dukterimis žaidžia tinklinį ir visada pirmas, jeigu reikia pagalbos ar užuojautos.

Mangirdo tolerantiškumą vertina kolegos ir mokiniai. Lieporių gimnazijoje mokinių organizuojamuose apdovanojimuose tapo tolerantiškiausiu mokytoju. Mangirdas mylimas mokinių. Mokykloje gimnazistų organizuojamame kasmetiniame renginyje „Auksiniai kiaušiniai“ – kasmetinis laureatas („Metų frazė“, „Metų draugystė“ ir t.t.).

Mangirdas pilietiškumo pavyzdys ir įkvėpėjas, aktyvus savanoriškos pilietinės veiklos, kuri glaudžiai susijusi su Lietuvos skautijos organizacijos veikla, dalyvis. 2016 metais apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvos skautijai“. 2020 apdovanotas „Stiprūs kartu“ antsiuvu už savanorystę „ COVID-19“ karantino metu. Šiuo metu mieste jis yra Šiaulių krašto Šiaulių tunto LDK Gedimino draugovės draugininkas. prie Betliejaus Taikos Ugnies akcijos Šiaulių mieste organizavimo.

Mokytojas Mangirdas Šlapelis – Lieporių gimnazijos bendruomenės pilietis – 2019 metais apdovanotas „Lieporių garbės“ garbės ženkleliu.

Lieporių gimnazijos bendruomenė sveikina Mangirdą Šlapelį tapus Šiaulių miesto „Metų mokytoju“ ir linki kantrybės, ištvermės ir išminties tolesnėje veikloje.

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku