Pradinis Ugdymas Užsienio kalbų mokytojų konferencija

Užsienio kalbų mokytojų konferencija

: admin

Lieporių gimnazijos anglų kalbos mokytojos dalinosi darbo patirtimi tarptautinėje užsienio kalbų mokytojų konferencijoje „Sėkmingas užsienio kalbų ir kitų dalykų mokymas(is) geroje mokykloje: kompetencijos, įtrauktis, integracija ir inovacijos“

Vasaris kupinas įvykių, švenčių, rūpesčių, o mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytojos per mokinių atostogas aktyviai dalinosi savo darbo patirtimi tarptautinėje konferencijoje, kuri vyko 2024 m. vasario 19 d. Zoom aplinkoje. Šiais metais konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 350 pedagogų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, skirtingų Europos šalių ir Turkijos. Pranešimus skaitė 63 pranešėjai iš Lenkijos, Kroatijos, Latvijos, Estijos, Turkijos ir Lietuvos lietuvių, anglų ir latvių kalbomis.
Žana Braslauskienė, anglų kalbos mokytoja- metodininkė, savo pranešime „Happy students- happy teachers!“ pasakojo, kaip ,,užnorinti” mokinius mokytis kalbos, kaip juos sudominti ir įtraukti į įvairias veiklas. Savo pranešime dalinosi idėjomis, kaip ugdyti kompetencijas per kūrybiškumą. Mokytoja pateikė praktinių patarimų, kaip pamoką padaryti įdomesnę ir patrauklesnę mokiniui.
Ingridos Railienės, anglų kalbos mokytojos- metodininkės, pristatymo „Audio- visual materials or aids in teaching and learning“ tikslas – pabrėžti audiovizualinės medžiagos ar pagalbinių priemonių taikymo mokymo ir mokymosi procese naudą. Mokytoja dalinosi mintimis, kaip siekiant paįvairinti pamokos struktūrą galima naudoti audiovizualinio metodo ir įvairių klasės užsiėmimų derinius, kurie neabejotinai padaro pamoką linksmesnę, o mokymosi procesą – kur kas lengvesnį.
Aistė Bosienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja, savo pranešime „Dizainu grindžiamos mąstysenos metodikos taikymas pamokose“ pristatė dizaino mąstymo metodą, kuris atsirado derinant įvairių disciplinų teoriją ir praktiką. Nors dažniausiai metodas naudojamas verslo srityje, tačiau vis daugiau kalbama apie jo naudą bei prasmę taikyti švietimo sektoriuje. Šis metodas yra unikalus tuo, kad jį galima taikyti ne tik ugdant kalbas, bet ir mokant kitų dalykų. Pranešime mokytoja pasidalino savo patirtimi, kaip metodą galima integruoti į pamokos veiklas.
Mokytojų pranešimų tematika buvo įvairi ir aktuali. Dalyviai komentavo kolegų pasisakymus ir dėkojo už puikias idėjas ir įžvalgas. Smagu, kad mokytojai gavo daug naudingos medžiagos, nuorodų, išklausė daug įdomių ir motyvuojančių pranešimų.
Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos komanda ir Šiaulių m. savivaldybės švietimo centro atstovai džiaugiasi, kad darbas patenkino mokytojų lūkesčius, bei palinkėjo naujų patirčių, įspūdingų atradimų, įdomių veiklų ir sėkmės istorijų, kuriomis pasidalins kitoje konferencijoje, vyksiančioje po metų.

Neli Manko ir Žana Braslauskienė

Galbūt Jus sudomins

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku