Pradinis Karjera Erasmus+ programos projektas „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės mokyklose“.

Erasmus+ programos projektas „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės mokyklose“.

: admin

Šių metų balandžio 24-29 dienomis Lieporių gimnazijos ugdymo karjerai specialistė Lina Žukauskienė dalyvavo Suomijoje, Joensū mieste, Šiaulių miesto savivaldybės inicijuotame Erasmus+ programos projekte „Ugdymo karjerai sistemos tobulinimas Šiaulių miesto savivaldybės mokyklose“. Šis projektas suteikė neeilinę galimybę pajusti Suomijos švietimo sistemą, į kurią vis atsigręžia didelė pasaulio dalis, siekdama daryti kokybinius pokyčius savo švietimo sistemose.

Buvo suteikta galimybė Šiaulių mokyklos pedagogams susipažinti su Suomijos bendrojo ugdymo, profesinio rengimo sistemomis, apsilankyt Suomijos mokyklose, pabendrauti su kolegomis iš Suomijos, pasisemti profesinės patirties ir susitikti su Lietuvos garbės konsulu Šiaurės Karelijoje Esa Karvinen. Vizito metu didelis dėmesys buvo skirtas karjeros ugdymo specialistų darbo ypatumams aptarti, ugdymui skirtų karjeros veiklų organizavimui: individualiam požiūriui į kiekvieną vaiką, konsultavimą, renkantis tolimesnį kelią, įvairių veiklų išbandymą, profesijų „pasimatavimą“. Klausantis Suomijos kolegų lydėjo jausmas, kad esame gerame kelyje: padedame mokiniams pažinti save, suvokti stipriąsias puses, suteikiame galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis iš arčiau. Ir visa tai padeda mokiniams lengviau pasirinkti savo ateities kelią. Ne veltui Sokratas sakė, jog ne profesija renkasi žmogų, o žmogus profesiją.

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku