Pradinis Naujienos Metų mokytoja – Živilė Staškauskienė

Metų mokytoja – Živilė Staškauskienė

: admin

Žaliosios mėtos kvapas ir vasaros pievų vaizdai džiugina gimnazijos bendruomenės narių akis ir širdis… Tai dailės ir technologijų mokytojos Živilės Staškauskienės pastelių parodų akimirkos I aukšto foje…

Mokytoja Živilė Staškauskienė, Lieporių gimnazijos alumnė, 1988 metais tapo ir šios gimnazijos technologijų ir dailės mokytoja. Ž. Staškauskienei suteiktas technologijų mokytojos ekspertės ir dailės mokytojos metodininkės vardas. Mokytoja yra aktyvi ir iniciatyvi savanoriškoje švietėjiškoje ir pilietinėje veikloje, veda technologijų, „Turizmo ir mitybos“, „Tekstilės ir aprangos“, „Verslo ir vadybos“ , dailės pamokas, kuria, šoka ir, kaip sako pati mokytoja, „visa tai, ką darau, yra viena visuma – mano gyvenimas“. „Pats didžiausias iššūkis profesinėje karjeroje – dalyvavimas šalies švietėjiškoje veikloje – „Bendrųjų programų ir išsilavinimo standartų I – X klasėms“, „Technologinio ugdymo teorinių ir praktinių prielaidų dermės tyrimas pagrindinėje mokykloje“ ugdymo eksperimente”,- sako Živilė Staškauskienė.

Mokytoja Ž. Staškauskienė ugdymą organizuoja taikydama įvairius metodus, padedančius mokiniams siekti asmeninės pažangos, veda integruotas ir atviras technologijų – anglų kalbos, technologijų – biologijos, dailės – istorijos pamokas. Ypatingą dėmesį skirdama vyresnių klasių mokiniams, kurie planuoja savo karjerą, organizuoja netradicines pamokas „Kitoks gidas“, „Kulinarinis paveldas“ – Kurtuvėnų regioniniame parke, „Turizmo paslaugos“ – Palangos „Alka“ viešbutyje. Ko reikia norint pradėti savo verslą? Kaip kuriama įmonė? Tokius ir dar daugelį kitų klausimų, susijusių su verslo idėjomis, aptaria su vyresniųjų gimnazijos klasių mokiniais. Siekdama ugdyti jaunų žmonių verslumą, kūrybiškumą, inovatyvumą, rizikos prisiėmimą, karjeros planavimą, suteikti galimybę susipažinti ir dar mokyklos suole vykdyti tikrą verslą, skatinti inovatyvių idėjų plėtojimą ir įgyvendinimą, mokytoja įsitraukė į „Lietuvos Junior Achievement“ projekto veiklą, dalyvavo mokymuose ir vykdo mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programą.

Ž. Staškauskienės ugdytiniai tampa technologijų olimpiadų nugalėtojais. Mokytoja dažnai kviečiama rengti technologijų olimpiados užduotis, vertinti mokinių baigiamuosius darbus. Gimnazijos erdves kasmet puošia III gimnazijos klasių mokinių, kuriems vadovauja mokytoja Živilė, projektiniai darbai.

Ž. Staškauskienė yra aktyvi ir iniciatyvi Lieporių gimnazijos bendruomenės narė, organizuoja įvairius renginius, yra vieno populiariausių renginių ne tik gimnazijoje, bet ir mieste – „Avangardinių madų šou“ – organizatorė. Šiame renginyje dalyvauja mokiniai, tėvai, svečiai ir iš kitų ugdymo įstaigų. Gimnazijos mokiniams organizavo dailės plenerą „Mano rankos istorija“. „Kūrybinėmis dirbtuvėmis“ pritraukia visą bendruomenę. Živilę galima išvysti kartu su mokytojais šokant „Agotėlę“. Kiekvienas mokinys, mokytojas ar tėvelis, užsukęs į „Živilės Meno artelę“ mokytojos paskatintas, atranda savo užslėptus piešimo, mezgimo, siuvimo ir kitus talentus.

Už veiklą Lieporių bendruomenei ir gimnazijos garsinimą apdovanota Lieporių gimnazijos garbės ženkleliu. Živilė yra mokinių mylima mokytoja, pelniusi ir tolerantiškiausio mokytojo vardą bei „Metų stiliaus“ titulą.

Ž. Staškauskienė neabejinga asmeniniam tobulėjimui, naujovėms. Mokytoja yra nutapiusi ne vieną paveikslą ir pristačiusi savo tapybos darbų parodą „Lengvai“. Savo kūrybinius darbus pristato Šiaulių miesto dailės mokytojų organizuojamose „Laiptų“ galerijoje parodose. „Kūryba – tai neatsiejama mano sielos dalis, kuri suteikia džiaugsmo ir leidžia patirti tikros laimės akimirkas“, – sako dailės ir technologijų mokytoja Ž. Staškauskienė. Tai mokytoja, kuri bendraudama su ugdytiniais pamiršta darbo valandas, paskęsta auklėtinių būryje, neskaičiuoja dienų ir naktų, praleistų su vaikais žygiuose ir ekskursijose, rengdama dailės plenerus bendruomenei.

Lieporių gimnazijos bendruomenė didžiuojasi mokytoja Živile Staškauskiene ir sveikina ją, pelniusią ,,Metų mokytojo“ vardą, linki jai šviesių ir nepaprastų savo paprastumu – kaip tas pienės pūkas- kūrybinių minčių, kantrybės jas įgyvendinant ir išminties, kuri, pasak teologės Viktorijos Voidogaitės, prasideda nuo kuklaus pasirinkimo visuomet turėti laiko gyventi, mylėti, atleisti, pykti, atsitraukti, priartėti…

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku