Pradinis Sėkmės gimnazisto mokykla Sėkmės mokykla – Viktorija Globytė

Sėkmės mokykla – Viktorija Globytė

: admin

FIZIKA
Viktorija Globytė Lieporių gimnaziją baigė 2010 m.
Nuo 12 –os klasės antro pusmečio lankė fizikos užsiėmimus ,,Lieporių Sėkmės mokykloje”.
Valstybinių egzaminų rezultatai: Anglų k. -100; matematika – 95, fizika – 100.

„Aš negaliu pasakyti ar Viktorija tik tiksliųjų – gamtos mokslų atstovas. Ji yra bet kurios srities kūrybinio mąstymo ir darbo atstovas. Mokytojui garbė ir nerimas, kad jos pasirinkta sritis yra fizika. Nerimas dėl to, kad toks pasirinkimas jai leistų susikurti gerą gyvenimą“.

Pateikiame Viktorijos fizikos bandomųjų ir valstybinio egzamino rezultatų kaitą.

Globyte_Viktorija_02

Pirmu pasirinkimu įstojo į prestižinį University of St Andrews, Škotija. Čia, pavyzdžiui, mokėsi dabartiniai anglijos kunigaikščiai Williamas ir Catherine. Pagal žinias iš karto priimta į II kursą. Pasirinkta mokymosi kryptis – Masters in Physics (honours) – siekia fizikos magistro laipsnio. Škotijoje mokslas nemokamas visiems ES studentams, išskyrus anglus, šiaurės airius ir velsiečius.
„Dabar siekiu baigti studijas, norėčiau gauti pirmo laipsnio diplomą. Tam reikalingi pažymiai ne mažesni nei 70% iš kiekvieno dalyko. Toliau.. .Galbūt doktorantūros studijos, galbūt gausiu gerą darbą savo pasirinktoje srityje. Lūkesčiai kol kas pildosi – studijuoju gerame universitete, gaunu naujausią informaciją, mėgstu savo dalyką, gyvenu nuostabioje vietoje“.

Pirmaisiais mokslo metais Viktorija rašė:
„Techninė bazė čia puiki, o žmonės, kurie padeda per laboratorinius (dažniausiai tie patys konsultantai doktorantūros studentai) labai malonūs. Tiesa, jie nepadaro laboratorinio už mus, bet, jei patys sugeba, gali atsakyt į visus mums iškilusius klausimus. Prieš konsultacijas turime atlikti tam tikras užduotis, kurias gauname maždaug savaitę prieš. Atiduoti jas vertinimui reikia likus 24h iki konsultacijos. Pažymiai už tas užduotis nerašomi, tačiau taip konsultantas gerai mato, kas neaišku studentams ir gali pasiruošti išaiškinti vieną ar kitą dalyką nuodugniau. Labai smagu, kai pagiria, kad mano užduotys puikiai atliktos. Suprantu, kad turiu gerus pagrindus.“

Dabar (2011 m. spalio 01 d.) Viktorija rašo:
Praėjo pirmoji trečio kurso savaitė. Viskas labai skiriasi nuo pernai metų, jau vien tai, kad mokausi 6 dalykus. Tarp jų kvantinė mechanika, terminė ir statistinė fizika, elektronika, matematika fizikams. Krūviai nusimato didesni – jau ateinančiam penktadieniui reikia priduoti vertinamas užduotis. Taip pat turėsime kažkokį keistą modulį, kuriame mokysimės kaip reikia rašyti straipsnius, skaityti pranešimus ir panašiai.. Nežinau, kiek iš jo bus naudos, bet jis privalomas. Labai gerai išsilaikiau pavasario egzaminus: fizika 18,3/20, matematika 20/20.

Labai smagu būna pasakyti tiek lietuviams tiek užsieniečiams, kad nesimokiau nei licėjuje nei bakalaureato klasėje ir patekau čia, ir turiu gerus fizikos, matematikos ir anglų kalbos pagrindus.

Be to, kuo daugiau bendrauju tiek su kitais lietuviais, tiek užsieniečiais, suprantu, kad niekas niekur kitur neturėjo tokių artimų ir šiltų santykių su bendramoksliais ir mokytojais kaip mes…“

Sėkmės tau, Viktorija (pergale).

Fizikos mokytojas V.Kukulskis

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku