Pradinis Erasmus+ Lieporių gimnazijoje – apie gamtos mokslus praktiškai

Lieporių gimnazijoje – apie gamtos mokslus praktiškai

: admin

Šiaulių Lieporių gimnazijos moksleiviai kartu su atstovais iš Graikijos, Italijos, Vengrijos ir Švedijos dalyvavo tarptautiniame integruotų gamtos mokslų ERAZMUS+  projekte  ,,Getting science closer to students“. Projekto tikslas – sudominti ir pagilinti jau turimas mokinių gamtos ir tiksliųjų mokslų žinias. Tai puiki galimybė įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Pirmasis susitikimas vyko saulėtojoje Graikijoje, Atėnuose. Čia visų trijų šalių projekto dalyviai pristatė savo sukurtus filmukus apie tai, kaip gamtos mokslų pamokose atlieka praktikos darbus- tai gerosios patirties pavyzdžiai, kuriais pasinaudota grįžus į savo gimnaziją ir atliekant praktikos darbus biologijos, chemijos ar fizikos pamokose. Praktiniuose užsiėmimuose moksleiviai mokėsi nustatyti medžio amžių pagal kamiene esančias rieves, tyrinėjo Saulės ir Mėnulio užtemimus, o kūrybinius gebėjimus pritaikė kurdami šešėlių teatrą. Pasirodo, lietuviai ir graikai turi ir bendrų dalykų- tai pagarba bitėms. Apie tai sužinota lankantis Bitininkystės institute, kur susipažinta su bitininkystės istorija ir plačiau patyrinėta bičių bendruomenė.

Visai kitokios patirties įgyta lankantis Švedijoje, Arvidsjaur mieste. Čia atlikta daug praktikos darbų tyrinėjant sniegą, ledą ir jų savybes. Ištirtas  paviršių bei maisto produktų užterštumas.  Lankydamiesi ekologiniame ūkyje, projekto dalyviai susipažino su sulčių gamybos paslaptimis bei patys pasigamino šio gėrimo. Daug gamtos pasaulio įdomybių atsiskleidė lankantis Luela Technikos institute. Prireikė ir IKT gebėjimų- projekto patirtį moksleiviai sudėjo į filmą.

Projekto susitikime, vykusiame Lieporių gimnazijoje, dalyviai nagrinėjo šilko ir lietuviško molio savybes bei iš šių medžiagų kūrė gaminius. Gamindami tradicinius šalių patiekalus, tyrinėjo, kokie procesai ir reakcijos vyksta gamybos proceso metu. Svečiai supažindinti ir su inkilų gamybos subtilybėmis. Dalyvaudami pamokose, vykstančiose moderniose laboratorijose, kurių darbo aplinka papildoma ir vykdomo projekto lėšomis, moksleiviai atliko daug eksperimentų, išmoko pasigaminti ekologišką kremą, ištyrė gintaro savybes ir, žinoma, mokėsi lietuvių kalbos.

Tokie projektai-tai neįkainojama patirtis. Dalyvaujant projekte ne tik pagilinamos gamtos mokslų žinios, šie mokslai tampa lengviau suprantami, pagerėja įvertinimai. Kad projekto veikla nenuėjo veltui, rodo ir tai, jog atsirado norinčių studijuoti gamtos mokslus ir mąstančių ateityje savo žiniomis dalintis su kitais. Be to, susipažįstama su kitos šalies kultūra, užmezgamos naujos pažintys, labai patobulėja ne tik užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai, bet ir ugdomos bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos, komunikaciniai gebėjimai. Mokytojai įgytą patirtį pritaiko savo pamokose, todėl tiems moksleiviams, kurie sieks išsilavinimo užsienio šalyse, bus lengviau adaptuotis ir perprasti sistemą.

 

Kristina Ališauskaitė, Lieporių gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė

 

Projekto veikla finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku