Pradinis Erasmus+ Projekto „The Family We Call Europe“ veiklos ir įspūdžiai

Projekto „The Family We Call Europe“ veiklos ir įspūdžiai

: admin

Kas Europos Sąjungos šalis vienija ir skiria? Kuo tautų kalbos panašios ir savitos? Į šiuos klausimus sėkmingo atsakymo formulės spalio 20- 22 dienomis ieškojo Lieporių gimnazijoje vykusio Erasmus+ projekto „The Family We Call Europe“ dalyviai.

Jungtinė antrų klasių komanda dalyvavo Ispanijos organizatorių rengtose virtualiose veiklose. Projekto tikslas – išsiaiškinti, kuo Europos šalių kalbos unikalios, kokie yra kalbų skirtumai ir panašumai, kas giminiškas kalbas jungia į vieną kultūrinę Europos bendruomenę. Projekto organizatoriai ispanai Lietuvos, Lenkijos, Graikijos dalyviams pristatė pietinės Ispanijos regioną ir savo tarptautinę mokyklą. Po virtualaus turo dalyviai vieni su kitais susipažino bendraudami grupėse. Viena iš užduočių – neištarus nė žodžio suvaidinti nurodytas situacijas. Žiūrėdami nufilmuotas situacijas mokiniai spėjo, kas rodoma. Išvada aiški – pasitelkę kūno kalbą vieni kitus puikiai galime suprasti ir be žodžių. Komandoms reikėjo atlikti ir namų darbus – parengti pristatymą apie gimtosios kalbos alfabetą. Klausant pristatymų paaiškėjo, kokios unikalios ir giminiškos yra Europos kalbos. Ypač daug išradingumo prireikė kuriant Europos kilmę aiškinančius mitus. Pasitelkę mitologijos žinias ir dirbdami grupėse mokiniai kūrė vaizdžius pasakojimus ir filmus. Lietuvių komandos narys Žygimantas Matulas tapo netgi mitiniu personažu Matula.

Paskutinę dieną dalyviai turėjo unikalią progą išbandyti, ar lengva kalbėti ispaniškai, graikiškai, lenkiškai, o ypač lietuviškai. Mokiniai sveikino vieni kitus su gimtadieniu, sudarė pirkinių sąrašą, ieškojo giminiškų žodžių, dainavo pasirinktą karaokės dainą viena iš projekto dalyvių kalba. Klausytis ispanų atliekamos kalėdinės dainos lietuviškai buvo itin malonu! Projekto pabaigoje laukė staigmena – Ispanijos flamenko šokėjos pasirodymas. Visos šalių komandos prisijungė prie draugiško būrio ir mokėsi šokti tradicinius ispanų šokius. Projekto dalyviai suprato, kad naujos patirtys ir vertingos žinios – raktas, atveriantis duris į sėkmingą Europos šalių bendradarbiavimą.

 

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku