Pradinis Erasmus+ Tarptautiniame susitikime Italijoje – apie empatijos ir tolerancijos svarbą

Tarptautiniame susitikime Italijoje – apie empatijos ir tolerancijos svarbą

: admin

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokiniai Ieva Lauraitytė, Gabija Balinskaitė, Justė Senkauskaitė, Nojus Kundrotas, Žygimantas Matulas bei mokytojai Žana Braslauskienė ir Mindaugas Dambrauskas kartu su partneriais iš Bulgarijos, Kipro, Portugalijos, Italijos bei Vokietijos dalyvavo tarptautinio „Erazmus+“ projekto „Be Great – don‘t discriminate!“ veiklose nuostabiame, senove dvelkiančiame Portiči mieste Italijoje.

Pirmoji projekto diena buvo skirta komandų prisistatymui – teko iš naujo susipažinti su visomis mokyklomis, projekto dalyviais. Kitos savaitės veiklos buvo susijusios su pagrindine projekto tema- žmogiškosiomis vertybėmis, empatijos bei tolerancijos skatinimu. Įdomios buvo projekto partnerių iš Vokietijos organizuotos tolerancijos praktinės dirbtuvės integruojant dailę. Kipro atstovai pristatė problemų sprendimo klubą. Daugiausia emocijų sukėlė ir stipriausią įspūdį paliko italų organizuota veikla pavadinimu „Something to share…“ ( Pasikeiskime kuo nors…) Priklausymas tam tikrai bendruomenei, pasikeitimas apsikabinimais bei balionais sušildė visų dalyvių širdis ir leido pasijusti vieninga bendruomene.
Lieporių gimnazistai ne tik dalyvavo veiklose, bet ir pagilino istorijos bei kultūros žinias. Aplankytos įžymios Neapolio vietos, gražusis kurortas Sorento, ištyrinėti Herkulainos miesto griuvėsiai – po Vezuvijaus išsiveržimo šis miestas, kaip ir Pompėja, buvo palaidotas po vulkano pelenais. Neišdildomą įspūdį paliko geležinkelio muziejus ir nepaprastą susidomėjimą sukėlė interaktyvus Vezuvijanos muziejus. Be to, projekto dalyviai ne tik tobulino komunikavimo anglų kalba įgūdžius, bet ir mokėsi italų kalbos, o ragaudami tradicinį itališką maistą susipažino su Italijos kulinariniu paveldu. Taigi vertinga tarptautinė patirtis dalyvaujant projekto veiklose tiek mokytojams, tiek mokiniams leidžia ugdymo procesą daryti patrauklesnį, įdomesnį, be to, padeda skatinti mokymosi motyvaciją.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Žana Braslauskienė, projekto koordinatorė

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku