Pradinis Erasmus+ „Erasmus+” diena Lieporių gimnazijoje

„Erasmus+” diena Lieporių gimnazijoje

: admin

Šiaulių Lieporių gimnazija dėl vykdomų tarptautinių projektų, finansuojamų Europos Komisijos, pripažinta Tarptautiškiausia mokykla Lietuvoje. Galima pasidžiaugti, kad įvairių projektų veikloje dalyvauja visa bendruomenė- gimnazistai, mokytojai, tėvai. Visiems dalyviams pirmiausia tai ypatinga galimybė tobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, susipažinti su kitų šalių kultūra ir, žinoma, susirasti naujų draugų, galbūt net visam gyvenimui. Vykdant projektus, gali dalyvauti visi pageidaujantys, moksleiviai nėra išskiriami pagal socialinę padėtį, nes tiek už kelionę į kitą šalį, tiek už svečių priėmimą yra apmokama. Gimnazistų tėvai, dalyvaudami tarptautiniame projekte, išvykę į užsienio šalis, susipažįsta su skaitmeninių technologijų inovacijomis ir tobulina IKT vartojimo įgūdžius. Žinoma, pedagogai irgi semiasi gerosios patirties iš bendradarbiaujančių mokyklų, vyko į mokymus užsienyje, todėl gautos žinios ir įgyta patirtis padeda ugdymo procesą padaryti įdomesnį, patrauklesnį šiuolaikiniam mokiniui. Be to, projektų vykdymui skirtos lėšos yra svari parama ugdymosi aplinkos gerinimui.

Rugsėjo mėnesį organizavome „Erasmus+“ dieną . Svarbiausias renginio tikslas – supažindinti I klasių mokinius su „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projektais ir paskleisti gimnazijos bendruomenei žinią apie projektų dalyvių nuveiktus darbus.

Projekto „INCLUDE“ ( koordinatorė S. Šernaitė) dalyviai pasakojo apie tai, kaip organizuojamos projekto veiklos, dalijosi įspūdžiais apie mokymosi ir mokymo veiklų susitikimų metu Graikijoje, Italijoje ir Olandijoje atliktus darbus ir įgytus įgūdžius. Projekto „Stars in Europe“( koordinatorė S.Valuckienė) dalyvės pristatė produktą „E-vadovą apie lyderystę“. Fotografijų parodoje „Aš ir pasaulis“ galima pamatyti įdomiausias akimirkas iš susitikimų Lieporių gimnazijoje su projektų „INCLUDE“ ir „Stars in Europe“ komandomis.

Tikslą pasiekėme- Lieporių gimnazijos mokiniai įsitikino, kad „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projektai suteikia dalyviams galimybę tobulinti kompetencijas, kurios reikalingos siekiant sėkmės šiuolaikiniame nuolat besikeičiančiame ir globalėjančiame pasaulyje. Nauji „Erasmus+“ projektai „EsPeer“ ( „Bendraamžiai bendraamžiams“) ir „ MOOC for Financial Literacy“ ( „ Finansinio raštingumo internetinis kursas “) atveria kelią naujiems darbams.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Sigita Šernaitė, Lieporių gimnazijos mokytoja

 

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku