Pradinis Naujienos Vėliavnešys, vedantis paskui save ir nepaliekantis abejingų

Vėliavnešys, vedantis paskui save ir nepaliekantis abejingų

: admin

Mokytojo Dariaus autoritetas – didžiulė jėga, skatinanti mokinius atrasti savo pomėgius, nebijoti  iššūkių, tobulėti.

Jis yra menininkas, todėl kiekviena gimnazijos šventė neapsieina be jo, kaip specialisto, sugebėjimo ir išmonės. Pedagogas aktyviai dalyvauja kasmetinėse gimnazijos bendruomenės šventėse, kuriose kartu su savo ugdytiniais netikėtomis veiklomis pritraukia susirinkusius mokinių tėvus, pačius mokinius, mokytojus. Darius Dirvelis kartu su savo ugdytiniais organizuoja mokinių tėvams ir mokiniams menines dirbtuves,  kuriose moko pynimo meno, lipdo molio dirbinius, rengia savo ir mokinių darbų (molio, stiklo, medžio) parodas.

Darius Dirvelis yra gimnazijoje vykdomos neformalios veiklos ,,Misija – pilietis” iniciatorius ir vadovas. Programos pavadinimas  atitinka mokytojo gyvenseną ir ideologiją. Užsiėmimuose, pats rodydamas asmeninį pavyzdį, mokytojas skatina moksleivius būti lyderiais, rodyti iniciatyvą, užsiimti savanoriška veikla.

Mokytojo įkvėpti moksleiviai tvarko aplinką prie trijų Lieporių liepų – valstybės saugomo gamtos paveldo objekto, lanko beglobius gyvūnus gyvūnų globos namuose ,,Binada“ – neša jiems maisto, remontuoja ir dažo būstus.

Dariaus vadovaujamas būrelis „Misija – pilietis” miesto renginiuose reprezentuoja gimnaziją – jiems patikėta Lieporių gimnazijos vėliava. Jie aktyviai dalyvavo 2016 m. pavasarį vykusiame „Bėgime su miesto meru” bei  Šiaulių dienose ,,Šiauliams 780”.

Jo ir mokinių pinti dirbiniai puošia gimnazijos erdves, o mokiniai po pamokų suka į Dariaus kabinetą ne tik  pasikalbėti ar susitarti dėl artimiausio žygio, bet ir nusipinti dovaną sau ar savo artimiesiems. Ant jo kurtų meniškų lauko suoliukų dažnai prisėda mamos su vaikais ar pro šalį einantys senjorai.

Darius ne tik mokytojas, menininkas, skaitantis poeziją kasmetinėse Lieporių gimnazijos lituanistų organizuojamose „Poezijos popietėse“, bendruomenės telkėjas bet ir Lietuvos kariuomenės karys savanoris, ne vieną moksleivį paskatinęs užsiimti panašia veikla. Jo išugdyti mokiniai kartu su mokytoju tarnauja savanoriškose krašto pajėgose, kai kurie jau dirba šioje sistemoje. V. Petrauskaitė, dirbanti Lietuvos kariuomenėje – buvusi jo mokinė, ir šiandien prisimena jo klausimą „Ar žinai kas yra savanoris”, įkvėpusį merginą siekti aukštesnių tikslų, rinktis pilietiškumo kelią. Pilietiškumo pagrindus mokytojas stato ant stiprių savanorystės pamatų išdidžiai neša vėliavą ir nepalieka abejingų…

Darius Dirvelis – Šiaulių miesto Metų Mokytojas!

Sveikiname  ir didžiuojamės!

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku