Pradinis Erasmus+ Lieporių bendruomenėje mokosi ir suaugusieji

Lieporių bendruomenėje mokosi ir suaugusieji

: admin

Asociacija „Lieporių mokyklos bendruomenė” baigė tarptautinio projekto „Improve digital competence in adult people”, skirtas suaugusiųjų skaitmeniniam raštingumui tobulinti. Projekte, be Lietuvos, dalyvavo dar šios šalys: Ispanija, Latvija, Lenkija ir Bulgarija. Projekto veiklos apėmė daug skaitmeninio ugdymo sričių, sukurti skaitmeniniai moduliai ir užduotys savo gebėjimų tobulinimui: asmens duomenų ir apsaugos, dalijimasis skaitmeninėmis technologijomis, apsauginiai įtaisai, skaitmeninio turinio kūrimas, skaitmeninės tapatybės valdymas, duomenų naršymas ir filtravimas, bendradarbiavimas naudojant skaitmenines technologijas, kūrybingas skaitmeninių technologijų naudojimas, skaitmeninio turinio integravimas ir tobulinimas, sąveika per skaitmenines technologijas. Sukurtas intelektualus produktas (tarp jo- ir programėlė, naudojama išmaniajame telefone) pristatytas bendruomenei, pasidžiaugta, kad inovacijas entuziastingai priima suaugusieji. Nemokamas skaitmeninis turinys yra interneto svetainėje www.idcap.eu.

Vykdant projekto veiklas, įvertintas suaugusiųjų, turinčių žemą išsilavinimą, bedarbių, dirbančiųjų, imigrantų ir kitų socialiai jautrių grupių skaitmeninis raštingumas. Prie projekto produktų kūrimo prisidėjo ir Lieporių gimnazijos informacinių technologijų specialistai. Jie, kaip ir kiti suaugusieji, patobulino savo raštingumo kompetencijas, užsienio kalbos vartojimo įgūdžius. Padaryta iš tiesų daug – sukurti mokomieji moduliai siekiant tobulinti pagrindinius skaitmeninės kompetencijos įgūdžius, matematinę kompetenciją ir pagrindines gamtos mokslų ir technologijų bei bendravimo gimtąja kalba įgūdžius. Kad visi pageidaujantys galėtų tobulinti savo įgūdžius ir gilinti žinias, sukurti mokomieji skaitmeniniai moduliai, o įgūdžius įtvirtinti galima atliekant skaitmenines užduotis. Be to, skaitmeniniams įgūdžiams lavinti sukurta elektroninė saugykla su medžiagomis, įrankiais ir ištekliais.

Džiugu, kad asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė” nariai sėkmingai dalyvavo įvairiose skaitmeninio ugdymo veiklose ir patobulino savo kompiuterinio raštingumo kompetencijas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+” KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Kristina Ališauskaitė, asociacijos „Lieporių mokyklos bendruomenė” pirmininkė

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku