Pradinis Erasmus+ Lieporių gimnazijoje – finansinio raštingumo pamokos

Lieporių gimnazijoje – finansinio raštingumo pamokos

: admin

Rugsėjo 23- 27 dienomis Šiaulių Lieporių gimnazijoje viešėjo svečiai iš Portugalijos, Italijos bei Turkijos. Tai ,,Erazmus+“ projekto „MOOC for Financial Literacy”, kuriame dalyvauja gimnazija, partneriai. Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti finansinį mokinių raštingumą. Mokiniai ne tik gilino ekonomikos žinias, bet ir tobulino IKT vartojimo įgūdžius- jie demonstravo savo pačių kurtus video filmus skirtingomis ekonomikos temomis. Patirtimi mokant finansinio raštingumo dalijosi ir gimnazijos mokytojai: ekonomikos mokytoja Lina Tubienė analizavo su mokiniais jų pajamas ir išlaidas, skaičiavo, kurias išlaidas būtų galima sumažinti, kalbėjosi apie taupymo būdus. Taip pat ji kartu su geografijos mokytoja Loreta Kundrotiene vedė integruotą ekonomikos- geografijos pamoką, kurioje buvo kalbama apie Lietuvos eksportą ir importą. Anglų kalbos mokytoja Žana Bareikienė pamokoje dirbdama grupėse mokė įmonės kūrimo pagrindų. Džiugu, kad tokiuose užsiėmimuose ne tik pristatoma gimnazija, bet ir reprezentuojama šalis (aplankytas Vilnius, Kryžių kalnas, Lietuvos pajūris), be to, bendraujant ir dirbant kartu su kitų šalių partneriais įgytos žinios ir patobulinti gebėjimai bus taikomi ir Lieporių gimnazijos ugdymo procese.

Gimnazistai įgijo ekonominių žinių, kurias sėkmingai taiko praktikoje- jie įsteigė mokomąją bendrovę, kuri atnešė jau ir pirmąjį pelną. Dalyvavimo projekte neįkainojamą naudą bene geriausiai įvardijo gimnazistė Jorė Puzaraitė: ,,Šis projektas man buvo įsimintinas ir naudingas dėl naujos patirties, įspūdžių bei sutiktų žmonių. Galimybė pažinti kitų šalių kultūrą, patobulinti savo anglų kalbos žinias, įgyti pasitikėjimo savimi- visa tai yra šio projekto žavesys ir nauda.“
Abiturientai Augustinas Kazlauskas ir Nerilė Baranauskaitė džiaugiasi, kad dalyvavimas projekto veikloje viršijo jų lūkesčius – pirmiausia tai puiki galimybė tobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, be to, iš arti susipažįstama su kitų šalių kultūra, tradicijomis ir, žinoma, susirandama nemažai naujų draugų.

Taigi projekto dalyvių įgyta patirtis bus naudinga sprendžiant ekonominius klausimus, o praplėstas akiratis tiek mokytoją, tiek mokinį daro globalesnį, tolerantiškesnį, kūrybiškesnį.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Asta Valantinavičienė, projekto koordinatorė, Lieporių gimnazijos mokytoja

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku