Pradinis Erasmus+ Verslumo kompetencijos tobulinimas veiklose Portugalijoje

Verslumo kompetencijos tobulinimas veiklose Portugalijoje

: admin

erasŠiaulių Lieporių gimnazijos komanda gegužės 16 – 20 dienomis dalyvavo ,,Erasmus+“ projekto ,,Pagrindinės kompetencijos mokymuisi visą gyvenimą” (angl. ,,Key Competences For A Lifelong Learning”) veiklose Alenquer mieste, Portugalijoje, Damião De Goes mokykloje. Projekto partneriai – Italijos, Portugalijos, Čekijos Respublikos, Ispanijos bei Lietuvos atstovai. Pagrindinis projekto tikslas – padėti mokiniams išsiugdyti tiek bendrąsias, tiek dalykines kompetencijas. Penktasis trumpalaikis mokinių grupių mobilumas buvo skirtas verslumo kompetencijos ugdymui.

Trečių gimnazijos klasių mokiniai ir mokytojai praleido įspūdžių kupiną, turiningą savaitę Portugalijoje. Pirmoji projekto diena buvo skirta bendravimui. Dalyviai susipažino su Alenkerio miestelio istorija, aplankė žymius pastatus ir įsimintinas vietas. Miestelio savivaldybės atstovas pasitiko svečius su dovanomis, jo įspūdinga kalba nepaliko nė vieno dalyvio abejingo, visi susidomėję klausėsi bei uždavė įvairių klausimų. Antradienio rytą ,,Erasmus+“ projekto komanda keliavo į Uolos kyšulį (portug. Cabo da Roca) – tai Europos vakariausia vieta, esanti Portugalijoje. Uolos kyšulys yra Lisabonos ir Težo slėnio regione, Lisabonos apskrityje. Kyšulys yra prie Atlanto vandenyno. Po pietų vykome į Sintrą, miestą lyg iš paveikslo, kur vyrauja pasakiška atmosfera ir didingos pilys. Kalnuotoje vietovėje plytintis miestas žymus savo unikalia architektūra, jis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vieną iš pilių ,,Quinta da Regaleira“ mes taip pat aplankėme. Tai didelis, smulkiai ir kruopščiai dekoruotas namas, bet įdomiausi yra slapti tuneliai, mistiniai sodai bei gotikiniai bokštai.
Trečiadienį visi dalyviai intensyviai įsitraukė į įvairias projekto veiklas, susijusias su verslumo kompetencija. Projekto koordinatorius Portugalijoje Alvaro Guedes akcentavo, kad verslumo kompetencija- tai raktas į konkurencinį pranašumą ir sėkmę darbo rinkoje. Buvo diskutuojama apie šios kompetencijos svarbą ir naudą. Diskusijoje verslumo mokytojai pasidalijo savo praktine patirtimi, papasakojo, su kokiais iššūkiais susiduriama norint išugdyti šią kompetenciją. Ketvirtadienį tęsėme veiklas. Vyko edukaciniai žaidimai, individualūs žaidimai, kurių metu pasitelkdami kritinį mąstymą dalyviai diskutavo apie svarbiausias Europos Sąjungos vertybes: žmogaus orumą, laisvę, demokratiją, lygybę, žmogaus teises. Vykome į vakarų Portugaliją, į Santareną – miestą, išsiskiriantį gotikiniu stiliumi. Pagal programą buvo numatytas vizitas į ,,Startup“ įmonę. Dalyviai turėjo progos pabendrauti su verslininkais, kurie patys pradėjo savo verslą ir sėkmingai jį tęsia. Vakare vyko projekto uždarymo šventė, dalyviams buvo įteikti sertifikatai.
Penktadienį dalyviams buvo išskirtinė diena, nes visi keliavome į Lisaboną, Portugalijos sostinę. Aplankėme Šv. Jeronimo įspūdingo grožio vienuolyną, kurio architektūroje susipynę gotikos ir renesanso stiliai. Kilome į Beleno bokštą, kuris yra laikomas Portugalijos ir Lisabonos simboliu. Vaikščiojome senamiesčio gatvelėmis, paragavome gardžiųjų kiaušininių pyragėlių – Pastel de Nata. Tai buvo baigiamasis ,,Erasmus+“ projekto “KEY COMPETENCES FOR A LIFELONG LEARNING – KECO-4-ALL” mobilumas. Visi mokiniai, dalyvavę šiame tarptautiniame projekte, patobulino tiek dalykines, tiek bendrąsias kompetencijas, užmezgė naujų pažinčių, patyrė neįkainojamų įspūdžių, patobulino anglų kalbos žinias.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Ingrida Railienė, projekto koordinatorė, Lieporių gimnazijos mokytoja

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku