Pradinis Metraštis Advento pradžia Lieporių gimnazijoje

Advento pradžia Lieporių gimnazijoje

: admin

Adventas – susikaupimo laikas, kuris baigiasi gražiausia metų naktimi – Kūčiomis. Visais laikais žmogų jaudino didžiųjų švenčių laukimas.

Pirmąją Advento dieną žmonės pindavo vainikus, o, kaip žinia, apskritimas yra labai senas simbolis, reiškiantis tobulumą ir amžinybę. Į Advento vainiką įdėtos keturios žvakės simbolizuoja keturis Advento sekmadienius. Žvakės liepsna išreiškia krikščioniškojo tikėjimo šviesą ir jos atnešamą taiką, ramybę, džiaugsmą.

Šiaulių Lieporių abiturientai ankstų rytą rinkosi pradėti šį džiugų šventinį laikotarpį. Kartu su lieporiečiais šį rytą pasitiko ir Šiaulių Švenčiausios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios kunigas Gediminas Kasperavičius, kuris atkreipė dėmesį į Advento prasmę kiekvieno žmogaus gyvenime, linkėjo šviesos, palaimino ir uždegė Pirmąją Advento žvakę.
Skambant smuiko muzikos garsams, mokytojo Mykolo Dankio atliekamai adventinei giesmei, ne vienas susimąstė, kad žengiame į ypatingą laikotarpį, kai gerumas, atjauta, meilė įgauna dar didesnę prasmę. O kad Pirmosios Advento žvakės šviesa sušildytų sielą, abiturientai, uždegę žvakutes, jas išnešiojo po klases.

Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė

Galbūt Jus sudomins

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku