Pradinis Metraštis Gimtosios kalbos diena Lieporių gimnazijoje

Gimtosios kalbos diena Lieporių gimnazijoje

: admin

,,Šitą žemę mums likimas dovanojo…“,- šiomis dainos eilutėmis prasidėjo Gimtosios kalbos diena Lieporių gimnazijoje. Šią dieną gimnazistai paminėjo dalyvaudami įvairiose veiklose, susijusiose su gimtąja kalba.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir pastangų pareikalavo Dailyraščio konkursas. Visi gimnazistai turėjo dailiai parašyti Vydūno tekstą ,,Tėvynė ir žmogus“. Pirmąją vietą laimėjo IIIa klasės gimnazistė Irma Sidabraitė, antroji atiteko IVb klasės mokinei Ievai Žalgevičiūtei, o trečioji – I d klasės moksleivei Deimantei Paplauskaitei. Labai smagu, kad dailyraštį rašė ir gimnazijos mokytojai. Labai dailiai tekstą perrašė mokytoja Renata Kulevičienė, pasistengė ir mokytojos Aurelija Meškauskienė bei Asta Valantinavičienė.

Gimtosios kalbos dieną gimnazija sulaukė ir garbingų svečių . Paskaitas apie lietuvių kalbos išskirtinumą gimnazistams skaitė ŠU profesorė Genovaitė Kačiuškienė ir apie lietuvių kalbos įdomybes ŠU docentė Rūta Kazlauskaitė.
Dirbdami grupėmis gimnazistai atliko kūrybinį darbą „Žodžiai Lietuvai“, kurio metu rinko, kūrė žodžius, kurie, jų manymu, yra svarbūs šiandienos jaunam žmogui, kurie atspindi jo ir Tėvynės santykį. Kūrybiniai darbai eksponuojami foje.
Žiūrėdami įvairius filmus apie lietuvių kalbą, mokiniai dalyvavo diskusijoje ir svarstė, ką iš tikrųjų reiškia mylėti savo kalbą, kaip tą meilę parodyti konkrečiais darbais. Lieporių mokytojai taip pat įsijungė į diskusiją ir rinko pačius gražiausius ir kiekvienam lietuviui svarbiausius žodžius.

Gimtoji kalba – kaip oras, be kurio negalėtume išgyventi, tad lieporiečiai džiaugiasi, kad gimtoji kalba – jų prioritetas.

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos R. Norkutė, A. Šliažienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku