Pradinis Metraštis Integruota istorijos pamoka „Saulės mūšio inscenizacija”

Integruota istorijos pamoka „Saulės mūšio inscenizacija”

: admin

Įvairių netradicinių erdvių panaudojimas pamokai mokymosi procesą daro patrauklesnį ir įdomesnį. Tuo galėjo įsitikinti bendradarbiaujančių mokyklų – Lieporių gimnazijos ir Gegužių progimnazijos moksleiviai.

Rugsėjo pradžioje Šiaulių m. savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Lieporių filiale, Lieporių gimnazijos istorijos mokytojas Mangirdas Šlapelis ir Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas Sergejus Staponkus vedė bendrą integruotą pamoką Gegužių progimnazijos šeštokams ir Lieporių gimnazijos dvyliktokams „Saulės mūšio inscenizacija“.

Mokytojas M. Šlapelis pristatė mūšio eigą, supažindino su naudotais ginklais, šarvais, kryžiuočių ordino tikslais. Pamokoje mokytojas M. Šlapelis parodė ir savo pomėgį- yra sukaupęs nemažą viduramžių kareivėlių kolekciją, iš kurios bibliotekos darbuotojai sukonstravo mūšio maketą. Moksleiviai galėjo aiškiai matyti, kaip vyko mūšis, kas laimėjo. Stebėdami maketą, pamokos dalyviai kėlė įvairias hipotezes- kur vyko mūšis, kokie jo padariniai.

Mokytojas S. Staponkus parodė filmo ištraukas, su mokiniais aptarė, ką matė ir ką naujo sužinojo. Mokiniams pamoka patiko, nes ji buvo visai kitoje mokymosi aplinkoje, teko ne tik skaityti apie Saulės mūšį, bet ir jį ,,pamatyti“. Be to, pamoka gražiai įsiliejo į renginių, skirtų Šiaulių miesto gimtadieniui paminėti, ciklą.

Mangirdas Šlapelis, Lieporių gimnazijos mokytojas

Galbūt Jus sudomins

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku