Pradinis Metraštis Lieporiečiai pagerbė signatarus

Lieporiečiai pagerbė signatarus

: admin

Signatarų alėjos 5-erių metų paminėjimo šventėje dalyvavo gausus būrys susirinkusiųjų. Šiauliečiai, švęsdami miesto gimtadienį, Lieporių parkelyje susirinko pagerbti žmones, kurie vedė Lietuvą laisvės keliu. Šią istorinę akimirką kartu paminėjo miesto svečiai, jaunieji šiauliečiai, mokiniai ir mokytojai iš Lieporių bei ,,Saulėtekio“ gimnazijų, Gegužių ir ,,Rasos“ progimnazijų.

1918m. vasario 16d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašė keturi šiauliečiai – M. Biržiška, J. Vileišis, S. kairys ir A. Petrulis. 1990m. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą pasirašė šeši į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą Šiauliuose išrinkti signatarai – K. Lapinskas, V. Kačinskas, D. Morkūnas, R. Ozolas, A. Sėjūnas, M. Stakvilevičius.

Šios iškilmingos šventės proga buvo įteikti Šiaurės žvaigždės apdovanojimai. Tai Šiaulių regiono nevyriausybinių organizacijų įsteigtas apdovanojimas, skiriamas už patriotizmą, altruizmą bei veiklos rezultatus, garsinančius Šiaurės Lietuvą ir Tėvynę. Ypatingai džiaugiamės, kad vienas iš garbingų apdovanojimų įteiktas Šiaulių katedros klebonui, Lieporių gimnazijos tikybos mokytojui Egidijui Venckui.

Iškilmėse netrūko garbingų svečių sveikinimų, signatarų prisiminimų, moksleivių ir jų mokytojų pasirodymų. Gražu, kad signatarų nuveiktų darbų miestui ir visai Lietuvai nepamiršta ir lieporiečiai. Šventėje dalyvavę gimnazijos skautai, ,,Misija -PILIETIS“ aktyvistai, kraštotyrininkai sako, kad tokios šventės labai reikalingos, ypač jauniems žmonėms, nes tik gerai žinodami garbingą praeitį, galėsime kurti tokią ateitų, kurios esame verti.

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku