Pradinis Metraštis Lieporių gimnazijoje – popietė ,,Širdies akimis žvelgiu į pasaulį“

Lieporių gimnazijoje – popietė ,,Širdies akimis žvelgiu į pasaulį“

: admin

Šiaulių Lieporių gimnazija turi gražią ilgametę tradiciją – muzikos ir poezijos popietes, kurios suvienija visus neabejingus meniniam žodžiui ir muzikai. Šiemet ji buvo skirta poetei Janinai Degutytei.

Šventę pradėjo gimnazijos mokinių choras, atlikęs dainą ,,Pušų viršūnėse“, kuriai žodžius parašė J. Degutytė. Mokytoja Sandra Puzarienė papasakojo apie poetės gyvenimą, jos kūrybinį kelią.

Visada labai džiugu, kai sulaukiame svečių iš bendradarbiaujančių mokyklų. ,,Sandoros“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai Rima ir Valdas Lunskiai atliko poetinę kompoziciją ,,Aš prie alksnio atėjau sušilti“. Gegužių progimnazijos moksleiviai Tautvydas ir Urtė pasirinko J. Degutytės eilėraštį ,,Mėlynas vakaras“, kurį paįvairino muzikiniais intarpais. Svečiai iš Gytarių progimnazijos pasirinko Degutytės eilėraštį ,,Pasaka be galo“ ir parodė literatūrinę kompoziciją.
Popietėje dalyvavo gausus būrys Lieporių gimnazijos moksleivių. Antrokė Gustė deklamavo poetės eilėraštį ,,Meilei“, trečiokė Toma – eilėraštį ,,Muzikai“, trečios klasės gimnazistė Miglė – ,,Mėlynas vakaras“. Pirmos gimnazinės klasės mokinės Karolina, Kamilė bei Eva deklamavo Degutytės eilėraštį ,,Bėkit, bareliai“, kurio nuotaiką padėjo perteikti bendraklasio Jokūbo birbyne atliekama melodija. Pirmokas Tomas skaitė Just. Marcinkevičiaus eilėraštį ,,Liaudies daina“. Gražu, kai poeziją skaito ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Lietuvių kalbos mokytoja Silva Margaitienė deklamavo poetės eilėraštį ,,Taip viskas įsirėžia iki skausmo“.

Kadangi tai ne tik poezijos, bet ir muzikos popietė, tad susirinkusieji klausė Lieporių gimnazistų Tajaus ir Gedvilės atliekamos dainos ,,Lietaus kambarys“. Gimnazijos abiturientė Aušrinė dainavo Vytauto Kernagio dainą ,,Neišeik“. Dar viena abiturientė Gabija atliko savo kūrybos dainą.

Poezijos ir muzikos popietės dalyviai turėjo galimybę išgirsti poetės balsą – buvo klausomasi, kaip Degutytė skaitė eilėraštį ,,Neužpūsk pienės pūko“. Gimnazijos choras atliko dainą, sukurtą pagal J. Degutytės žodžius, ,,Laimei“.

Viename interviu paklausta, ko norėtų palinkėti savo gausiems skaitytojams, Janina Degutytė atsakė: ,, Noriu palinkėti, kad žmonės išsaugotų savo gyvenime – tarp kasdienybės rūpesčių – mažą kertelę ir poezijai. Poezijai – ne tik eilėraščiuose.“ To linkime ir mes!

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku