Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko trečioji tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Naujos technologijos ir kūrybiškumas”. Šiemet Lieporių gimnazija pripažinta Tarptautiškiausia Lietuvos mokykla, tad pasidalinti patirtimi ir pasisemti patirties atvyko pedagogai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio – Graikijos, Italijos, Vokietijos. Konferencijoje buvo vykdoma projekto INCREASE intelektualaus produkto „A. Guide for Creation of Interactive Practice Tests“ sklaida.
Konferencijos dalyvius šokiu ir daina sveikino Lieporių gimnazistai bei ugdymo skyriaus vedėja Kristina Ališauskaitė. Ji konferencijos dalyviams linkėjo dalintis gerąja patirtimi, įgyti naudingų žinių ir taikyti jas savo darbe. Konferencijos dalyviai pirmiausia stebėjo integruotas pamokas, kuriose buvo naudojami interaktyvūs įrankiai. Buvo galima rinktis stebėti vieną iš devynių integruotų pamokų: : „The Galaxy of Our Soul”(anglų kalbos ir graikų kalbos pamoka, mokytojai Styliani Klavdianou ir Maria Kalamata), „School of Athens”( dailės ir anglų kalbos pamoka, mokytojai Lucia Mastrosimone ir Maria Grazia Stigliano), „How Life on Earth Started – from Big Bang to Homer Simpson”( chemijos ir biologijos pamoka, mokytojai Saskia Fink ir Anja Gebhardt), „Realus ir metaforiškas šviesos ir tamsos suvokimas“( lietuvių kalbos ir fizikos pamoka, mokytojai S. Puzarienė ir V. Kukulskis), „Kalba – pasaulio atspindys“( lietuvių kalbos ir anglų kalbos pamoka, mokytojos I. Petrauskienė, S. Valuckienė), „Praktikos įgūdžių formavimas biologijos pamokose“( biologijos ir chemijos pamoka, mokytojos E. Leparskienė, S. Žukienė), „Šiuolaikinis žmogus amžių sandūroje“ ( istorijos ir lietuvių kalbos pamoka, mokytojai M. Šlapelis, R. Norkutė), „ tai mano Lietuva“( anglų kalbos ir lietuvių kalbos pamoka, mokytojos V. Kutinienė, A. Šliažienė). Praktinius užsiėmimus „Interaktyvių testų kūrimo įrankiai“ vedė informacinių technologijų mokytojos G. Mickienė, naudojant intelektualų produktą „A Guide for Creation of Interactive Practice Tests” ir J. Navickienė. Jų metu mokytojos mokė kurti interaktyvius testus, kurie suteikia galimybę mokiniams mokytis ir įsivertinti žinias virtualioje aplinkoje.
Aptarę pamokas ir pasidžiaugę galimybe mokytis vieni iš kitų, pedagogai rinkosi į plenarinį posėdį. Posėdžio metu Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Tatjana Kriliuvienė skaitė pranešimą „Tarpdalykinės integracijos galimybės užsienio kalbų pamokose“. Konferencijos dalyviai klausėsi įvairių pranešimų apie integruotą ugdymą, įvairius metodus, padedančius geriau, įdomiau, kūrybiškiau planuoti darbą pamokoje, užtikrinti prasmingą mokymą(si), kalbėjo apie dialogišką ir tyrinėjantį mokymąsi, apie interaktyvių testų kūrimo įrankius, ką duoda dalyvavimas eTwinning projektuose, be to, buvo pristatyti ir stendiniai pranešimai.
Projekto koordinatorė Gražina Mickienė sako, kad konferencija naudinga tuo, kad pasidalinta patirtimi, iškeltos naujos idėjos, susipažinta, kaip panaudoti interaktyvius įrankius, o dalyvavimas projekte yra didžiulė nauda ir mokytojams, ir mokiniams ugdant naujas kompetencijas.
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+” KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.
Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos R. Norkutė, A. Šliažienė