Pradinis Metraštis Mokomės kūrybiškumo

Mokomės kūrybiškumo

: admin

Lieporių gimnazijos bendruomenė dalyvauja „Erasmus+” projekte „INCREASE“, kurio partneriai yra iš Lenkijos, Olandijos, Austrijos, Portugalijos, Italijos mokyklų. Vyko jau du susitikimai, kuriuose dalyvavo po du mokytojus ir šešis mokinius. Pirmasis projekto susitikimas pagal numatytą programą vyko sausio mėnesį viename iš gražiausių Italijos miestų Ravennoje. Tai miestas prie Adrijos jūros, vadinamas Bizantijos mozaikos miestu, saugantis net aštuonis JUNESCO architektūrinius paminklus, primenantis Bizantijos laikus su neapsakomo grožio dangaus, jūros ir oro junginiu, susipinančiu su istorijos įvykiais. Projekto dalyviai susipažino su miesto istorija, menu, turėjo realią galimybę pamatyti senąjį Italijos meną, nes ir namų sienos mena istoriją.
Antrasis susitikimas įvyko kovo mėnesį Lenkijoje, Lodzės mieste. Tai miestas, praeityje garsėjęs tekstilės pramone, manufaktūromis (daugiau kaip 800 manufaktūrų), ir dėl to lyginamas su Anglijos Mančesterio miestu. Lodzės Kino mokykloje mokėsi garsiausi Lenkijos režisieriai, Oskaro premijos laureatai, sukurti gerai pasaulyje žinomi meniniai ir animaciniai filmai. Dalyviai susipažino su techninės revoliucijos istorija, lankėsi Tekstilės ir Kino pramonės muziejuose, o Animacijos muziejuje patys dalyvaudami užsiėmimuose susipažino su animacijos kūrimu ir turėjo galimybę kurti filmukus.
Projekto dalyviai gimnazistai gyveno šeimose, kur iš arti galėjo pamatyti tos šalies tradicijas, susipažinti su papročiais, be to, bendraujant su kitataučiais puiki galimybė užsienio kalbos žinias pritaikyti praktiškai ir patobulinti jos vartojimo įgūdžius. Pasak kalbintų gimnazistų, išvykos į užsienio šalis jų lūkesčius pateisino su kaupu: jie ne tik geriau pažino Lenkiją, Italiją, pristatė savo šalį, Lietuvą, bet ir smagiai praleido laiką su puikia kompanija, susirado naujų draugų.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+” KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Gražina Mickienė, Lieporių gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku