Pradinis Knygų klubas Pirmasis Lieporių knygų klubas suvienijo skaitančius gimnazistus

Pirmasis Lieporių knygų klubas suvienijo skaitančius gimnazistus

: admin

Kas gali būti geriau nei pirmadienio popietę patirtos pakilios emocijos kartu su puikia kompanija – draugais ir knygomis? Vasario 6 d. gimnazistai rinkosi į pirmojo Lieporių knygų klubo atidarymą. Prie kvapnios arbatos puodelio susitiko didelis būrys išmintingų gimnazistų, entuziastingos lietuvių kalbos mokytojos, administracija ir mokyklos direktorė. Pirmuosius drąsinančius žodžius sakė knygų klubo organizatorė, lietuvių kalbos mokytoja Irmina Petrauskienė. Knygų klubas dar visiškai jaunas, tačiau jau turi savo simbolį. Jį sukūrė pirmokė Emilija Stankutė. Ji filosofiškai atviravo: „Nupiešiau tik kelių perskaitytų knygų simbolius ir epizodus, kurie tarsi atgyja, veržiasi iš popieriaus. Knygų medis – tai mes patys. Kiekviena šaka – tai perskaityta knyga. Medis auga kartu su mumis kiekvieną kartą, kai perskaitę knygą suprantam, kaip ji mus pakeitė. “ Šventinę nuotaiką kūrė Gabijos (IId) daina, vaišės, balionai, kvapnios žvakės ir, žinoma, naujojo knygų klubo nariai. Jų čia susirinko ir jaunesnių, ir vyresnių.

Lieporiečiai intriguodami šnekučiavosi apie savo mėgstamiausias knygas. Dvyliktokai Simonas ir Benas pamėgę H. Murakami knygas. Jie kol kas „serga“ šio japonų rašytojo knygų virusu. Pasirodo, šis virusas toks geras, kad net kelias knygas įkvepia perskaityti per mėnesį! Paaiškėjo, kad jaunesni knygų mylėtojai skaito įvairiausių žanrų kūrinių – siaubo, fantastinę literatūrą ir, savaime suprantama, meilės romanus! Su Ingrida (Ia) sutarėme, kad knygose jos niekada nebūna per daug! Ugnė (Ia) priminė, kad augti, keistis ir susirasti draugų ne visada lengva. Emilija (IIa) užsiminė apie kibirkščiuojančias aistras bestseleryje „Plikledis“. Aistė (IIb), besižavinti aštraus siužeto knygomis, rekomendavo skaityti jaunimo guru K. Brooks „Dienoraštį iš bunkerio“. Gustė (IIa) pristatė savo įspūdingos perskaitytų knygų kolekcijos perliuką – romaną „Puikybė ir prietarai“, pasakojantį apie aristokratiškus Anglijos laikus. Miglė (Ia) dalinosi receptu, kaip rasti motyvaciją ir pozityvą knygoje ,,Kavos piramidė”. Nerilė (Ia) išdavė paslaptį, kaip kiekvieną dieną paversti tobula. Ieva (IIa) perskaitytoje knygoje net atrado panašumų tarp savęs ir veikėjo, o klausytojai sužinojo, kad įmanoma nugyventi „Du gyvenimus per vieną vasarą“. Kartu su Vestina (Ia) per „Nematomą mėnulio pusę“ nukeliavome į Nevados prerijas. Su Emilija (Ia) pavartę knygą „Parinktieji“ diskutavom, ar būtų įdomu gyventi, jei žinotum, kas taps antrąja tavo puse sulaukus pilnametystės. Iš Vykinto (Ia) išgirdome neįprastos knygos „Erebas“ pavadinimą apie virtualų pasaulį, kuriame kompiuterinis žaidimas pranoksta realybę. Koks tai žaidimas? Kaip viskas baigiasi? Sužinosite perskaitę knygą ir, žinoma, apsilankę šauniajame knygų klube.

Besišnekučiuodami burtų keliu išsiaiškinome, ką skaitysime ir aptarsime kitame pasimatyme. Skirstėmės kupini gerų emocijų ir įkvėpimo tobulėti kartu. Įsitikinome, kad skaityti – madinga! Būk toks ir prisijunk prie Lieporių knygų klubo!

Miglė Baniulytė (Ia), Irmina Petrauskienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku