Pradinis Metraštis Raštingiausi Šiaulių regiono moksleiviai rinkosi Lieporių gimnazijoje

Raštingiausi Šiaulių regiono moksleiviai rinkosi Lieporių gimnazijoje

: admin

Lietuvių liaudies išmintis sako: „Ką raštas užrašys, nė kirvis neištašys“. Siekiant mokinius skatinti domėtis gimtąja kalba, ugdyti kalbą, kelti raštingumo lygį kasmet Šiaulių Lieporių gimnazijoje organizuojamas Šiaulių apskrities moksleivių raštingumo konkursas.

Konkurse dalyvauja Šiaulių regiono mokyklų, progimnazijų 5-8 klasių ir I –IV gimnazijos klasių moksleiviai. Mokykla atrenka po vieną raštingiausią 5, 6, 7, 8, I, II, III, IV klasių mokinį, kurie varžosi savo klasių grupėse. Moksleivių rašybos bei skyrybos įgūdžiai tikrinami testu (rišliame tekste mokiniai įrašo raides, sudeda skyrybos ženklus).

Šiemet sulaukėme daugiau kaip šimto  dalyvių . Dalyvavo beveik visos Šiaulių mieste esančios mokyklos. Džiaugiamės sulaukę dalyvių iš Šiaulių rajono Kužių gimnazijos, Joniškio ,,Aušros“ gimnazijos, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos, kasmet konkurse dalyvauja Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai.

Vertinimo komisija, ištaisiusi darbus, paskelbė raštingiausius Šiaulių regiono moksleivius.  Penktų klasių grupėje jais tapo: I vieta – Benita Čirvinskaitė, Šiaulių Romuvos  progimnazija (mokytoja Milda Viltrakienė), II vieta – Alina Maskaliūnaitė, Šiaulių ,,Juventos“ progimnazija (mokytoja Lina Tomanaitė), III vieta – Kamilė Petkutė,  Šiaulių Gytarių progimnazija (mokytoja Irena Vizgailienė).

Raštingiausi šeštokai: I vieta – Gytė Labanauskaitė, Šiaulių „Medelyno“ progimnazija (mokytoja Rita Malevičienė), II vieta – Luka Lebedžinskaitė, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (mokytoja Laima Sadauskienė), II vieta- Mingailė Alijošiūtė, Šiaulių Dainų progimnazija (mokytoja Vijoleta Tolvaišienė),  III vieta – Viktorija Božytė, Šiaulių ,,Romuvos“ progimnazija (mokytoja Jolanta Stulgienė).

Septintų klasių grupėje I vieta – Akvilė Stankevičiūtė, Šiaulių Gegužių progimnazija (mokytoja Inga Turovaitė), II vieta – Viktorija Pabrėžaitė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija (mokytoja Ingrida Samulionienė), III vieta – Urtė Pauliukėnaitė, Šiaulių ,,Juventos“  progimnazija (mokytoja Rita Liutkevičiūtė).

Raštingiausi aštuntokai: I vieta – Guoda Šukytė, Šiaulių Salduvės  progimnazija (mokytoja Genovaitė Reizgevičienė), II vieta – Neda Miltinytė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija (mokytoja Milda Viltrakienė), III vieta – Gabija Urbanavičiūtė, Šiaulių Jovaro progimnazija (mokytoja Inga Balčytienė).

I gimnazijos klasių raštingiausi moksleiviai: I vieta – Ūla Levanaitytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (mokytoja Audronė Ganusauskienė), II vieta – Žygimantas Vainauskas, Šiaulių Lieporių gimnazija (mokytoja Sandra Puzarienė), III vieta – Dovydas Stumbra, Šiaulių ,,Romuvos“  gimnazija (mokytoja Vida Norvaišienė).

II gimnazijos klasių grupėje I vietą laimėjo Agnė Babrauskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija (mokytoja Janina Dombrovskienė ), II vietą –  Evelina Volskytė, Kelmės rajono Tytuvėnų  gimnazija (mokytoja Laima Sadauskienė), III vietą- Gabrielė Kaveckaitė, Joniškio ,,Aušros“ gimnazija (mokytoja Eugenija Gasėnienė).

Raštingiausi III gimnazijos klasių mokiniai: I vieta – Ričardas Navickas, Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazija (mokytoja Giedrė Samalionienė), II vieta – Vaiva Šiuparytė, Šiaulių ,,Didždvario“ gimnazija (mokytoja Jolanta Valančienė), III vieta – Irma Sidabraitė, Šiaulių Lieporių gimnazija (mokytoja Sandra Puzarienė).

IV gimnazijos klasių grupėje I vietą laimėjo Inesa Burkevičiūtė, Šiaulių J. Janonio  gimnazija (mokytoja Asta Valavičienė), II vieta – Ieva Auškalnytė, Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazija (mokytoja Gitana Trinkaitė), III vieta – Aistė Aksamatauskaitė, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (mokytoja Laima Sadauskienė).

Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės visais dalyviais- jie savo pavyzdžiu rodo, kad yra neabejingi gimtajai kalbai.

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos R. Norkutė, A. Šliažienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą