Pradinis Metraštis STEAM veiklos gimnazijoje

STEAM veiklos gimnazijoje

: admin

Lieporių gimnazijos moksleiviai dalyvavo integruotoje STEAM dienos veikloje – stebėjo renginį „Lazeriai, eksperimentai, sprogimai ir kelionė laiku – spektaklis „Eureka! Plius“. Tai smagus renginys, populiarinantis mokslą ne įprastais akademiniais būdais, o per savotišką žaidimą, netikėtumo efektą, ir pagilinantis mokinių gamtos mokslų ir istorijos žinias. Eureka efektas – tai staigus ir netikėtas problemos sprendimo suvokimas. Įvairūs eksperimentai perteikti ne tik paaiškinant jų teorines atsiradimo galimybes, bet ir praktiškai – vyko sprogimai, žėrėjo ugnies kamuoliai, tryško garų kamuolių versmės.

Tai darė aktoriai, įsikūniję į mokslininkus Archimedą, Izaoką Niutoną. Kartu su rengėjais gimnazistai laiku nusikėlė į praeitį, kartais ir patys įsiliejo į smagų žaidimą ir patyrė smagių nepamirštamų akimirkų, kurių būta nemažai – iš butelio ,,išlindo“ Džinas ir šoko, teko jaudintis dėl eksperimentui ,,paskolintos“ kojinės, gaudyti ,,atskrendančią“ bulvę. Projekcinio lazerio filmukai padėjo lengviau suprasti per eksperimentus vykstančius procesus ir sukūrė magišką atmosferą.

Pagrindinis renginio tikslas – skatinti vaikų kultūrinį sąmoningumą per kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymą, populiarinti mokslą parodant nuostabiąją jo pusę – buvo pasiektas, nes albinti gimnazistai džiaugėsi renginiu ir sakė, kad patirti įspūdžiai ir emocijos išliks ilgam, be to, ir sužinojo nemažai įdomių dalykų.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku