Pradinis Metraštis Stoviu išdidus aš prieš likimą…

Stoviu išdidus aš prieš likimą…

: admin

Lapkričio ūkanoms gaubiant žemę, Lieporių gimnazijoje vyko tradicinė poezijos ir muzikos popietė ,,Stoviu išdidus aš prieš likimą“, skirta poetui ir partizanui Broniui Krivickui atminti.

Renginys prasidėjo gimnazistų ir mokytojų Dariaus Dirvelio ir Remigijaus Pozniakovo pasirodymu. Jie tautos didvyriams partizanams atminti skyrė eiles ir muziką, kurias sudėjo į literatūrinę kompoziciją ,,Miško broliai“. Sveikinimo žodį taręs gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Saulius Urbas džiaugėsi, kad gimnazistai neabejingi tautos istorijai, kad jiems svarbi atmintis tų, kurie paaukojo savo gyvybę už vieną svarbiausių vertybių – laisvę. Paties B. Krivicko gyvenimas ir
kūryba – tai svarbus liudijimas ne tik apie istorinį laiką, bet ir apie tai, kas žmogų daro žmogumi, apie tėvynės laisvės gynimą. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir savo numerius pristatė ir progimnazijų atstovai. Gytarių progimnazijos aštuntokai (mokytoja Irena Vizgailienė) paruošė kompoziciją ,,Nupinsim pynę“, o ,,Sandoros“ progimnazijos mokiniai kartu su mokytoja Rima Lunskiene klausytojus džiugino ir jaudino kompozicija ,,Partizanų žiema“. Scenoje skaitovai keitė vienas kitą, o jų atliekamos eilės iki pat gelmių palietė ne vieną širdį. Skambėjo ir muzika: gimnazijos choras, vadovaujamas mokytojos Aurelijos Meškauskienės, atliko dainą ,,Stelmužė“, o antrokė Gabija kartu su mokytoju Ramūnu Mikalausku sudainavo V. Kernagio dainą ,,Baltas paukštis“.

Džiaugdamiesi dalyviais tikime, kad jų atlikti kūriniai dar kartą įrodė, kad niekas šiame pasaulyje – nei meilė, nei šviesa, nei tiesa, nei laisvė, nei kūryba, netgi gyvybė- neegzistuoja tik sau… Jų paskirtis – tarnauti kitiems, įkvėpti prasmingam gyvenimui, kilniam tikslui.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku