Pradinis Naujienos Pasaulinė AIDS diena

Pasaulinė AIDS diena

: admin

Gruodžio 1 – oji žymima kaip Pasaulinė AIDS diena. Šią dieną 1988 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

Lapkričio 30 dieną Lieporių gimnazijoje antrų klasių gimnazistams buvo organizuotas protmūšis „AIDS. Geriau žinoti 2023“. Šį renginį organizavo biologijos mokytoja Edita Leparskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Edita Banevičienė ir socialinė pedagogė Irma Baltrušaitienė – Šablinskienė.

Kiekvienos klasės komandą sudarė 5 mokiniai. Protmūšio metu mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet jiems buvo suteikta pati naujausia informacija apie šią ligą, paaiškinta, kuo ŽIV skiriasi nuo AIDS, kokie užsikrėtimo keliai ir ligos profilaktika. Protmūšio I-ą vietą laimėjo II E ir II D klasės mokiniai, II-ą vietą – II B klasės mokiniai, o III–čia vieta dalinosi II A ir II C klasės mokiniai. Prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti Šiaulių visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais – rašikliais ir užrašų knygelėmis. Kitų klasių atstovai gavo atminimo dovanėles.

Galbūt Jus sudomins

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku