Pradinis Metraštis Europos kalbų diena

Europos kalbų diena

: admin

Rugsėjo 26-ąją Lieporių gimnazijoje, kaip ir visoje Europoje, buvo paminėta Europos kalbų diena. Pagrindinis tikslas- ugdyti pagarbą ir toleranciją visoms Europos kalboms, sudominti ir paskatinti įvairių kalbų mokymąsi. Kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulio pažinimą, bendravimą, skatina augti ir būti pasaulio dalimi.

Gimnazijoje rytas prasidėjo pasitinkant mokinius su šilta arbata, už kurią gimnazistai turėjo padėkoti įvairiomis kalbomis. Antrųjų užsienio kalbų mokytojai pasirūpino gera nuotaika bei skania arbata. Pertraukų metu skambėjo žinomiausių užsienio dainų hitai. Mokyklos laiptinės erdvės iškabintos mokinių pieštais plakatais, kuriuose buvo parašyti trys esminiai žodžiai įvairiomis Europos kalbomis: taika, draugystė, kalba.

Labai džiaugiamės galimybe bendradarbiauti su Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, kuri suteikė galimybę į pamokas pasikviesti pagal Erasmus mainų programą studijuojančius jaunuolius iš Pakistano, Japonijos, Nikaragvos, Kazachstano, Ispanijos, Indonezijos. Studentai trumpai supažindino mokinius su savo šalimi bei labai mielai mokė gimnazistus žodžių savo gimtąja kalba. Gimnazistams buvo suteikta puiki galimybė susipažinti su kitų šalių kultūromis, kalbomis bei užduoti rūpimus klausimus. Užsieniečiai buvo sužavėti šiltu priėmimu ir pasižadėjo atvykti į gimnaziją dar kartą ilgesniam laikui.

3-okams ir 4-okams vyko nuotolinė pamoka anglų kalba apie Europos kalbas bei jų reikalingumą, kurią vedė LCC universiteto atstovai. Mokiniai ne tik išgirdo naujų dalykų apie užsienio kalbų mokymąsi, bet ir patys dalyvavo apklausoje spėdami nežinomų žodžių reikšmes.

Taip pat anglų kalbos mokytojų Ž. Braslauskienės ir A. Bosienės mokinės – S. Jastremskytė (III A), V.Adomavičiūtė (II D), R.Rimeikaitė (II A), A. Gakštytė (III B), E. Šidlauskaitė (IV A), R. Sakalauskaitė (IV A) dalyvavo Valstybės Institucijų kalbų centro organizuotame esė vertimo konkurse, kuris buvo skirtas Europos kalbų dienai paminėti.

Aistė Bosienė, anglų kalbos mokytoja

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku