Šiaulių Lieporių gimnazijoje didžiulis dėmesys skiriamas ne tik akademiniams pasiekimams, bet ir mokinių saviraiškai, asmenybės ugdymui. Siekiama, kad kiekvienas patirtų sėkmę, turėtų tvirtą pilietinę poziciją, ne tik jaustųsi patriotais, bet ir savo darbais įdodytų esą lietuviai.
Pasitikdami Lietuvos šimtmetį, lieporiečiai džiaugiasi abiturientės Kamilės Nutautaitės darbais, kuri savanoriaudama 2017m. vasarą, liepos ir rugpjūčio mėnesius, praleido Ukrainoje, Sumų mieste. Gimnazistę sužavėjo galimybė pamatyti kitą šalį, jos kultūrą, susipažinti su naujais žmonėmis ir, svarbiausia, suprasti, jog buvimas ten padės bent jau šiek tiek prisidėti prie geresnio rytojaus kūrimo. Kamilė pati atrado Europos savanorių tarnybą – tarpautinę savanoriavimo programą, kurią kuruoja ir finansuoja Europos Komisija. Ši programa ir suteikė galimybę išvykti ir sudalyvauti „Zoom your summer“ projekte, kuris buvo orientuotas į kultūrinę bei meninę veiklą vaikams ir jaunimui Sumuose.Išvykstant šiek tiek gąsdino nežinomybė, politinė situacija Ukrainoje, bet iššūkių nebijanti mergina džiaugiasi tokiu savo sprendimu ir vadina jį vienu geriausių.
Tik nusileidusi Kijeve ir įsėdusi į mini autobusiuką, duobėtais Ukrainos keliais, pilnais senovinių žiguliukų, Kamilė pajudėjo Sumų link. Tada ji suprato, į kokią unikalią ir savitą šalį papuolė. Per du mėnesius, praleistus Ukrainoje, būdavo akimirkų, kai aštuoniolikmetė galvojo, jog kažkas ją nubloškė atgal į praeitį ir leido pamatyti gyvenimą prieš 30 metų. Sumuose ji buvo šiltai ir maloniai pasitikta, susipažino su visais projekto dalyviais ir jau seniau ten atvykusiais savanoriais. Gyveno nedideliame bute miesto centre su merginomis iš Portugalijos ir Italijos. Tačiau Kamilę supo žmonės ir iš kitų pasaulio kampelių: Turkijos, Lenkijos, Rumunijos, Brazilijos ir Amerikos. Su visais jais mergina smagiai leido laiką, kartu dirbo, keliavo ir kaskart bebendraudama išmokdavo ko nors naujo. Abiturientė džiaugiasi turėjusi galimybę susipažinti ne tik su Ukrainos kultūra, vietiniu ritmu, bet ir sužinoti apie kitas šalis.
Savanoriaudama mergina dirbo net dviejose vasaros stovyklose, kuriose mokė vaikus anglų kalbos ir organizavo įvairias veiklas. Kamilė sako, kad tai buvusi labai naudinga patirtis ir jai, ir Sumų apskrities vaikams bei jaunimui. Atrodė, jog atrasti ryšį ir bendrauti su vaikais, kurie šneka tik sava kalba, bus sunku, tačiau užteko pamatyti, kaip nuoširdžiai jie yra susidomėję savanoriais ir siūlomais užsiėmimais, ir viskas ėjosi puikiai. Savanoriai vaikus mokė ir komandinio darbo, kūrybiškumo, bendradarbiavimo ir bendravimo vertybių žaisdami įvairius žaidimus, vesdami pamokas. Kamilė nepamiršo vestų pamokų ir apie savo gimtinę Lietuvą. Ji supažindino vaikus su Lietuvos istorija, kultūra ir kalba.
Savanoriška veikla Ukrainoje – nepamirštama Kamilės gyvenimo patirtis. Ji pamatė šalį iš visiškai kitokios perspektyvos, nei galėjo tikėtis, keliavo po gražiausius Ukrainos miestus, įsijautė į kasdienišką vietinių rutiną ir suprato, kokia tai graži šalis su nuostabiu istoriniu paveldu, geriausia muzika, žmonėmis, maistu ir kvapą gniaužiančia gamta. Lieporietė sako: ,,Tikiuosi dar ilgai nepamiršiu didelių vaikų šypsenų bei džiaugsmu pripildytų akių, kurios buvo geriausia padėka už atliktą darbą. Linkėčiau kiekvienam išbandytą savanorišką darbą – visai nesvarbu, kokioje srityje ar kur, svarbiausia – kad tad darbas turėtų prasmę“.
Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos R. Norkutė, A. Šliažienė