Pradinis Metraštis Projektiniai susitikimai – naudinga patirtis

Projektiniai susitikimai – naudinga patirtis

: admin

Šiaulių Lieporių gimnazija šiais mokslo metais pripažinta Tarptautiškiausia mokykla respublikoje. Dalyvavimas įvairiose veiklose, vykstančiose užsienio šalyse, suteikia daug naudingos ir neįkainojamos patirties. Gimnazijoje vykdomi net šeši tarptautiniai projektai, todėl nemažai mokinių ir mokytojų turi galimybę įgyti patirties užsienio šalyse. Visai neseniai grupė Šiaulių Lieporių gimnazijos mokinių ir mokytojų grįžo iš „Erasmus+” („Hi! Great home school”) projektinio susitikimo Lenkijoje. „Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame projekte, nes turėjau galimybę tobulinti anglų kalbos vartojimo įgūdžius bei pamatyti šalį iš arti“,-sako Emilija Globytė, 2a klasės gimnazistė. Beje, užsienio kalbos vartojimo įgūdžių tobulinimą kaip vieną svarbiausių dalykų dalyvaujant projektuose išskiria visi jame dalyvavę moksleiviai. Gimnazistai taip pat džiaugėsi turėję galimybę pamatyti Lenkijos grožį, susipažinę su projekte dalyvavusių šalių papročiais ir tradicijomis, sustiprinę bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, o gimnazistas Rokas Matas Pricevičius teigia: „Supratau, jog nesvarbu, iš kurios šalies žmogus kilęs- visi žmonės lygūs”.

Kita grupė atstovų, vykdančių „Erasmus+” projektą „Increase“, dalyvavo susitikime Austrijoje. Dalyviai džiaugėsi galėję lankytis Vienoje – Mocarto mieste, kuriame laukė daug įdomių veiklų: pažintis su miestu, vokiečių kalbos mokymasis, dalyvavimas pamokose. Visiems patiko rašytojo, programų kūrėjo Martin AUER pristatyta programa „Dort“, kuria mokiniai kūrė pažintinį žaidimą apie savo miestą. Vyko ir praktiniai užsiėmimai „Žaiskime Vieną“, kuriems vadovavo žaidimų grafikos dizaineris Filipas. Mokiniai, dirbdami grupėse, kūrė žaidimus, kuriuos vėliau žaidė atvirose Vienos erdvėse. Pasak projekto dalyvių, dalyvavimas įvairiose veiklose jiems buvo labai naudingas- suvokė, kad žaidžiant galima labai daug išmokti, lavinamas šiais laikais taip būtinas kūrybiškumas ir, kaip visose kelionėse į užsienį, tobulinami užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai.

Dar viena grupė mokinių ir mokytojų, dalyvaujančių „Erasmus+” projekte „Include“ I, grįžo iš savaitės viešnagės Graikijoje, Kalamatos mieste. Pasak projekto dalyvių moksleivių, dalyvavimas įvairiose projekto veiklose suteikia neįkainojamos patirties. Vietos kultūrą, papročius, tradicijas galima pažinti ne iš vadovėlių, o gyvai, tobulinami bendravimo ir bendradarbiavimo, o svarbiausia- užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai, prasiplečia draugų ratas.

Kovo pabaigoje vyko ir „Erasmus+” („Stars in Europe“) projektinis susitikimas Graikijoje, Vardos mieste, kuriame dalyvavo keturių šalių- Lietuvos, Graikijos, Italijos ir Vokietijos – atstovai. Susitikime buvo pristatyta Lieporių gimnazija, mokiniai ir mokytojai dalyvavo integruotose pamokose. Projekto dalyviai turėjo galimybę klausytis Atėnų universiteto profesoriaus skaitomos paskaitos apie astronominius prietaisus, per teleskopus stebėjo žvaigždynus vakariniame danguje bei sudarė astronominius žemėlapius. Projekto dalyviai buvo pagerbti miesto mero bei krikščionių ortodoksų bažnyčios dvasininkų šventinių pietų metu. Visi džiaugėsi įgiję naudingos patirties, patobulinę užsienio kalbos vartojimo įgūdžius, susiradę naujų draugų, be to, gyvai susipažino su šalies kultūra ir tradicijomis.

Visų projektų dalyviai vieningai teigia, kad jų patirtis, įgyta Europos šalyse, bus naudinga Lieporių gimnazijai- įgytos žinios ir patobulinti gebėjimai bus taikomi ugdymo procese, kad jis taptų patrauklesnis, be to, praplėstas akiratis žmogų daro globalesnį, tolerantiškesnį, kūrybiškesnį. Aišku, džiugu ir tai, kad partneriams pristatoma ne tik gimnazija, bet ir reprezentuojama sava šalis. Užsienio šalyse įgyta patirtimi bus dalijamasi gimnazijoje vyksiančioje tarptautinėje metodinėje – praktinėje konferencijoje „Tarpdalykinės integracijos įtaka kuriant ,,Gerąją mokyklą“.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku