Pradinis Metraštis Raštingiausi Šiaulių regiono moksleiviai rinkosi Lieporių gimnazijoje

Raštingiausi Šiaulių regiono moksleiviai rinkosi Lieporių gimnazijoje

: admin

Lietuvių liaudies išmintis sako: „Kas skaito, rašo – duonos neprašo“. Siekiant mokinius skatinti domėtis gimtąja kalba, ugdyti kalbą, kelti raštingumo lygį kasmet Šiaulių Lieporių gimnazijoje organizuojamas Šiaulių apskrities moksleivių raštingumo konkursas.

Konkurse dalyvauja Šiaulių regiono mokyklų, progimnazijų 5-6 klasių ir I –IV gimnazijos klasių moksleiviai. Mokykla atrenka po vieną raštingiausią 5, 6, 7, 8, I, II, III, IV klasių mokinį, kurie varžosi savo klasių grupėse. Moksleivių rašybos bei skyrybos įgūdžiai tikrinami testu (rišliame tekste mokiniai įrašo raides, sudeda skyrybos ženklus).

Šiemet sulaukėme 124 dalyvių . Dalyvavo beveik visos Šiaulių mieste esančios mokyklos. Kasmet konkurse dalyvauja Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos raštingiausi mokiniai, Meškuičių gimnazijos moksleiviai. Džiaugiamės sulaukę dalyvių iš Pakruojo rajono Rozalimo pagrindinės mokyklos, Akmenės rajono Ventos gimnazijos, Bazilionų mokyklos – daugiafunkcinio centro.

Vertinimo komisija, ištaisiusi darbus, paskelbė raštingiausius Šiaulių regiono moksleivius. Penktų klasių grupėje jais tapo: I vieta – Gytė Labanauskaitė, Šiaulių medelyno progimnazija (mokytoja Rita Malevičienė), II vieta – Austėja Jukštaitė, Šiaulių Salduvės progimnazija (mokytoja Sigita Grikienė), II vieta – Kajus Zaičenko, Pakruojo rajono Rozalimo pagrindinė mokykla (mokytoja Gertrūda Impolienė), III vieta – Luka Lebedžinskaitė, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (mokytoja Laima Sadauskienė).

Raštingiausi šeštokai: I vieta – Aušra Kalasauskaitė, Šiaulių „Rasos“ progimnazija (mokytoja Tatjana Kukelkienė), I vieta – Viktorija Pabrėžaitė, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija (mokytoja Ingrida Samulionienė), II vieta – Ignė Vincenta Katinaitė, Šiaulių „Juventos“ progimnazija (mokytoja Renata Debesytė), III vieta – Emilija Abromaitytė, Šiaulių Dainų progimnazija (mokytoja Akvilė Pigulevičienė).

Septintų klasių grupėje I vieta atiteko Gabijai Urbanavičiūtei, Šiaulių Jovaro progimnazija (mokytoja Inga Balčytienė), II vieta – Nedai Miltinytei, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija (mokytoja Jolanta Stulgienė), III vieta – Orintai Judikavičiūtei, Šiaulių Ragainės progimnazija (mokytoja Aurelija Vasiliauskienė).

Raštingiausi aštuntokai: I vieta – Žygimantas Vainauskas, Šiaulių Gytarių progimnazija (mokytoja Irena Vizgailienė), II vieta – Vaiva Ališauskaitė, Šiaulių „Juventos“ progimnazija (mokytoja Lina Tomanaitė), II vieta – Ūla Levanaitytė, Šiaulių „Sandoros“ progimnazija (mokytoja Rima Lunskienė), III vieta – Ringaudas Balčytis, Šiaulių Jovaro progimnazija (mokytoja Miglė Jasaitienė).

I gimnazijos klasių raštingiausi moksleiviai: I vieta – Akvilė Alijošiūtė, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija (mokytoja Laima Sadauskienė), II vieta – Vykintas Rimeika, Šiaulių Lieporių gimnazija (mokytoja Irmina Petrauskienė), III vieta – Ieva Kucinaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija (mokytoja Lina Michailovienė), III vieta – Ema Mikalauskaitė, Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija (mokytoja Jolanta Reimerienė), III vieta – Raminta Ramoškaitė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija (mokytoja Vitalija Šilerienė).

II gimnazijos klasių grupėje I vietą laimėjo Arita Janušytė, Šiaulių Simono Daukanto gimnazija (mokytoja Alvyda Jusienė), II vietą – Viktorija Rimkutė, Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija (mokytoja Raimonda Rumbinaitė), II vietą – Klaudija Bružaitė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (mokytoja Alma Šeputienė), III vieta atiteko Ramintai Andrulytei, Šiaulių Lieporių gimnazija (mokytoja Rita Norkutė), III vietą taip pat užėmė Regina Rimkutė, Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija (mokytoja Lionė Sarpauskienė).

Raštingiausi III gimnazijos klasių mokiniai: I vieta – Ugnė Tylenytė, Šiaulių Didždvario gimnazija (mokytoja Lina Michailovienė), II vieta – Neda Mikalauskaitė, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija (mokytoja Ona Kelpšienė), III vieta – Ieva Auškalnytė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija (mokytoja Gitana Trinkaitė).

IV gimnazijos klasių grupėje I vietą laimėjo Paulina Janulytė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija (mokytoja Dona Jaugienė), II vieta – Rūta Petkauskaitė, Šiaulių Didždvario gimnazija (mokytoja Audronė Saldauskienė), II vieta – Teodora Plepytė, Šiaulių „Saulėtelio“ gimnazija (mokytoja Roma Glinskienė), III vieta – Gintarė Butenytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (mokytoja Laimutė Samulionienė), III vieta – Iveta Grigaitė, Šiaulių Lieporių gimnazija (mokytoja Sandra Puzarienė).

R. V. Emersonas sakė: ,, Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį.“ Raštingumo konkurso dalyviai jau dalyvauja ,,kalbos miesto statybose“, savo pavyzdžiu rodydami, kad mokantis taisyklingai rašyti žmogus- gražus žmogus.

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos R. Norkutė, A. Šliažienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą