Pradinis Mes jais didžiuojamės Donatas Švirėnas

Donatas Švirėnas

: admin

Donatas Švirėnas (aktorius)

Dar besimokydamas mokykloje, svajojo apie teatrą, aktoriaus profesiją, režisuodavo ir padėdavo organizuoti mokyklinius renginius.Todėl kur stos baigęs mokyklą ir ką veiks daug abejonių Donatui nekilo.

2003 m. baigęs mokyklą ir su atestatu rankoje Donatas iškeliavo į Klaipėdą, o tiksliau nuvežė dokumentus į Klaipėdos universiteto, menų fakulteto meistriškumo mokyklą.

Dar bestudijuojant 2005m. režisierius Puipa Donatą pastebėjo ir pakvietė vaidinti filme “Dievų miškas”. Teko vaidinti ir vaikams skirtuose spektakliuose, tai V.Lansbergio režisuotas spektaklis “Eglė žalčių karalienė”, kur Donatas atliko Eglės sūnaus, Beržo vaidmenį.Jungos vaidmuo spektaklyje “Princo, bocmano ir jungos nuotykiai”

2007 m. Donatas baigė bakalauro studijas ir įgijo aktorinio meistriškumo bakalauro diplomą. Na, kaip sako pats Donatas “prasidėjo fantastiškas gyvenimas”:gastrolės po Lietuvos teatrus, darbas Klaipėdos dramos teatre, dalyvavimas įvairiuose spektakliuose, festivaliuose.

Aišku, ne viskas gyvenime yra tarsi rožėmis klota, gyvendami ieškome savęs ir išbandome įvairiose veiklose ir Donatas ne išimtis.Jam teko pasidarbuoti ir padavėju, ir administratoriumi, kol 2008 m. nusprendė tęsti magistro studijas studijuojant režisūrą.

Tais pačiais metais spektaklyje “Oskaras ir ponia Rožė” jam teko pagrindinis ir labai rimtas, jausmingas, berniuko, sergančio leukemija, vaidmuo.Donatas žavi ypatingu sugebėjimu įsijausti į vaidmenį ir tas gebėjimas persikūnyti į kuriamą personažą labai įtaigus. Jis puikiai geba perteikti vaidinamo personažo išgyvenimus, mąstymą.

Savo pastatymo forma be galo įdomus ir išskirtinis režisierės Rūtos Vanagaitės spektaklis “Karas ir jūra”. Šis spektaklis išskirtinis jau tuo, kad visas veiksmas filmuotas Klaipėdos bunkeriuose, prie jūros, kur Donatas vaidina kartu su gerai žinomu aktoriumi Vladu Bagdonu ir atlieka pagrindinį jauno vokiečių kareivėlio Gi Sajerio vaidmenį.

“Karas ir jūra”

Pagaliau 2009 m. Donato magistro darbas jo paties režisuotas spektaklis “Mono veiksmo pjesė pradedančiam aktoriui”.

Tai spektaklis kupinas klausimų, svarstymų, abejonių, skirtas jaunam žmogui, kuris palikęs mokyklos suolą ir studijuojantis aktorinį meistriškumą, kelia sau ir žiūrovui klausimus: Ar verta būti aktoriumi? Kaip sunku jaunam žmogui įrodyti visam pasauliui, kai tavęs niekas nesiklauso ir negirdi, nepastebi, jog esi vertas, vertas būti geru, pačiu geriausiu aktoriumi. Tik tu daug nori ir gali pasauliui pasakyti, ir duoti…Tik ar verta?

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku