Pradinis Metraštis Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

: admin

Dar tik skambutis, nors jau paskutinis,
Skaudi erdvė po kupolu aidžiu…
Kiekvienas garsas- tai lyg šaltinis
Iš gilumos, iš Mažvydo raidžių.

Srauni laiko upė praeitin nešė ir nugramzdino mokyklinius metus… Saulėtą gegužės rytą Šiaulių Lieporių gimnazijos XLI laidos abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis. Ryte abiturientai atvežė savo klasių vadovus, juos pasitiko gimnazijos trečiokai: sproginėjančių burbulų jūra, drugeliais išpuošta mokykla, auklėtojų kabinetai. Mokytojai, vesdami paskutines pamokas, padėjo prisiminimais grįžti į vaikystę, davė paskutinius patarimus ir pamokymus.

Iškilminga šventė gimnazijos aktų salėje prasidėjo jaunųjų dainorėlių iš Gegužių progimnazijos sveikinimu, kuris ne vieną privertė susimąstyti apie greitai bėgantį laiką ir nubraukti ašarą. Sveikinimo žodį tarusi gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė padrąsino abiturientus nebijoti ieškant savojo kelio, kad ir kaip aplinkybės susiklostytų. Savo buvusius mokinius sveikino ir Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, kuri abiturientus skatino tapti lyderiais ir nebijoti gyvenime klausimo ,,kodėl“. Jei negautumėte atsakymo, jo galima paieškoti S. Sinek knygoje ,,Pradėkime nuo klausimo kodėl“- ši knyga, kaip ir Gegužių progimnazijos mokinių rankų darbo gėlės, S. Baranauskienės dovana abiturientams. Padrąsinimo žodį abiturientams tarė ir tėvų atstovas, Lieporių gimnazijos tarybos narys Egidijus Elijošius, kuris paskatino drąsiai eiti savo keliu, didžiuotis, kad esi Lieporių gimnazijos abiturientas, nebijoti laukiančių egzaminų- nuo jų rezultatų begalinė tėvų meilė netaps nei didesnė, nei mažesnė… Daug teigiamų emocijų sukėlė abiturientų auklėtojų muzikinis sveikinimas- jie atliko grupės ,,Antis“ dainą ,,Alyvos“.

Testamentu gimnazijos trečiokams palikę brangiausią turtą- gimnaziją- ir vadovėlius su paslėptomis ,,špargalkėmis“, abiturientai paskutinį kartą pasirodė mokyklos scenoje – šoko atsisveikinimo valsą ir padėkojo bendruomenei. Gimnazijos kieme pasodinti abiturientų dovanoti rožių krūmai, kurių žiedai, rytais pasipuošę rasos ašaromis, palydės ateinančius į pamokas, džiugins liekančiųjų akį ir širdį ir primins palikusius gimnaziją.

Sakoma, kad gyvenimas- tarsi drugelio sparnas-visokiais raštais ir jausmais išmargintas. Kiekvieno iš Jūsų, mieli abiturientai, viduje plasnoja daugybė drugelių- tai jūsų mintys, norai, svajonės, sėkmės jas įgyvendinant.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku