Šiaulių Lieporių gimnazijos trečiokai kasmet rašo darbą- metinį projektą. Visus mokslo metus jie renka medžiagą pasirinkta tema, atlieka praktinę dalį, sistemina, analizuoja, daro išvadas. Sritį jie gali rinktis pagal savo pomėgius ir poreikius: gamtos ar tikslieji mokslai, menai, humanitarinė sritis ir t.t. bei baigiantis mokslo metams pristato atliktą projektą.
Metinis projektas – ne tik naudingas, bet ir įdomus darbas. Tai rodo pasirinktos temos. Besidomintys istorija rinko medžiagą apie Šiaulių miestą ir jo istoriją, tyrinėjo Ch. Frenkelio šeimos įtaką ekonominiam ir kultūriniam miesto gyvenimui. Gimnazistai, besidomintys gamtos mokslais ir savo ateitį siejantys su medicina, aiškinosi, kokiomis ligomis daugiausia serga šiauliečiai, sveikos mitybos principus, žalingų įpročių paplitimą ir prevenciją, kraujo donorystės naudą. Humanitarai pristatė Šiaulių krašto rašytojus ir knygnešius, domėjosi Šiaulių miesto reklamos kalba, kokie lieporiečių poreikiai, pomėgiai bei kalbos vartojimo ypatumai atsiskleidžia patyrinėjus jų socialinių tinklų paskyras. Buvo gimnazistų, tyrinėjusių ir Lieporių gimnazijos bendruomenės sveikos gyvensenos įpročius. Sau tinkamą sritį randa ir technologijų mėgėjai – jie kūrė rūbus ir prie derančius aksesuarus, siuvo dovanų pakavimo maišelius, kaklaskares gimnazistų chorui.
Pristatydami projektą, gimnazistai susipažįsta ir išmoksta su moksliniam darbui keliamais reikalavimais, be to, lavinami kalbėjimo įgūdžiai, gebėjimas reikšti mintis, mokomasi įveikti scenos baimę, o svarbiausia- tobulinami oratoriniai mokinių gebėjimai. Tai savotiška repeticija prieš studijas, kai teks atlikti nemažai tiriamųjų darbų.
Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė