Pradinis Metraštis Apie žvaigždes – kitaip

Apie žvaigždes – kitaip

: admin

Lieporių gimnazijoje pradėtas vykdyti tarptautinis „Erasmus+” projektas „Stars in Europe” (,,Žvaigždės Europoje“). Jame 2016-2018 m. dalyvauja Vokietijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos mokytojai ir moksleiviai, kurie tyrinės ne tik dangaus kūnus, bet ir buvusių bei esamų „žvaigždžių“ kultūrinius modelius.

Pirmasis projekto dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lieporių gimnazijos atstovai, vyko Italijos Policoro miesto licėjuje, kuriame moksleiviai turi galimybę pasirinkti dvi ugdymo kryptis – tiksliųjų mokslų arba menų. Susitikime dalyvavo ir Vokietijos Makso Planko vardo bei Graikijos Geniko Lykeio gimnazijų atstovai, kurie dalijosi gerąja patirtimi. Bendradarbiavimas su kolegomis iš kitų Europos šalių mūsų mokytojams yra gera patirtis, nes visi jie- profesionalai, dėstantys ne po vieną dalyką, todėl iš jų galima gauti nemažai idėjų tarpdalykinei integracijai. Susitikime daug dėmesio buvo teikiama inovatyviems ugdymo metodams, mokinių motyvacijai, dalykų integracijai. Projekto dalyviai vieningai sutarė, kad pamokoje atliekami eksperimentai, bandymai, įvairūs praktiniai darbai žadina mokinių norą gilintis į dalyką, skatina pažinimo jausmą, o tai labai svarbu gimnazistams, besiruošiantiems abitūros egzaminams, todėl mokytojai įsipareigojo kiekvieno vizito į mokyklas metu pravesti pamokas mokiniams atskleisdami kitų šalių kolegoms pačius naujausius atradimus. Į kitus susitikimus vyks jau ne tik mokytojai, bet ir grupė mokinių- visiems tai puiki proga gyvai patobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius: gimnazistams- bendraujant su bendraamžiais, mokytojams- vedant pamokas kitų šalių mokiniams.

Lieporių gimnazijoje projekto dalyviai lankysis pavasarį, gegužės mėnesį. Savaitę vyks ne tik įvairi suplanuota veikla, bet bus suorganizuota ir tarptautinė konferencija, kurioje užsienio šalių mokytojai skaitys pranešimus apie tarpdalykinę integraciją bei inovatyvius mokymo metodus. Be to, atvykę mokytojai ves pamokas Lieporių gimnazistams, o gerosios patirties pasisemti galės ir kolegos iš bendradarbiaujančių mokyklų. Tikimės, kad gautos žinios ir įgyta patirtis padės ugdymo procesą padaryti įdomesnį, patrauklesnį šiuolaikiniam mokiniui.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+” KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Sigita Valuckienė, Lieporių gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku