Pradinis Metraštis Lieporiai pasipuošė Exslibrisais

Lieporiai pasipuošė Exslibrisais

: admin

EXSLIBRISAS –tai knygos ženklas, išreikštas miniatiūriniu grafikos kūriniu, kuriuo galima sužymėti savo asmeninės bibliotekos knygas, kurį galima dovanoti arba įsirėminti ir pasikabinti ant sienos. Kaip sako grafikė Lolita Putramentienė exslibrisas – jos neatskiriama gyvenimo dalis“.

Šių metų vasario 25 dieną Lieporių gimnazijoje 2 b klasės dailės pamokoje lankėsi Šiaulių miesto Povilo Višinskio bibliotekos kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninio skyriaus knygos grafikos centro vyr. metodininkė Lolita Putramentienė. Grafikė papasakojo gimnazistams apie žymių žmonių bibliotekas, kaip knygos buvo vertinamos, saugomos, kaip atsirado jų žymėjimas tam tikru ženklu ir kam tai reikalinga.

Mokinai buvo supažindinti su ekslibrisu, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia knygos savininko ženklo piešimą ir pažymi jos savininką. Tai knygos ženklas , kuris yra klijuojamas knygos viršelio vidinėje pusėje ir knygos savininkui suteikia galimybę nesupainioti savo knygos arba kitam nepasisavinti svetimos.

Gimnazistai turėjo puikią galimybę patys susikurti savo knygos ženklą, kuris bus panaudojamas jų namų bibliotekoje.
Mokinių ekslibrisų paroda eksponuojama gimnazijos foje.

Šiaulių Lieporių gimnazijos bibliotekos vedėja Janina Šmitienė

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku