Pradinis Metraštis Vilniuje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai Lieporių gimnazijos DofE dalyviams

Vilniuje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai Lieporių gimnazijos DofE dalyviams

: admin

2020 m. rugsėjo 23 ir 24 d. Vilniuje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Per dvi dienas 261 jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius Kariną Bishop ir Edvard Volodkevič. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

Šiaulių Lieporių gimnazijos DofE dalyviams Nerilei Baranauskaitei, Ugnei Naciūtei, Ditei Pekarskaitei ir Ugnei Vasiliauskaitei buvo įteikti bronzos ženkleliai, o Marijai Bernotaitei ir Urtei Kavaliauskaitei sidabro ženkleliai. „Įvykdžiusi programą ir gavusi bronzos ženklelį jaučiuosi kaip laimėtoja“ – teigia Nerilė.

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius aktyviai fizinei veiklai (šoko, darė tempimo pratimus, didino fizinį pajėgumą lankydami sporto klubą, skaičiavo per dieną nueitus žingsnius); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (grojo pianinu ir bosine gitara, mokėsi prancūzų ir anglų kalbų), aktyviai savanoriavo (bendravo su vaikams vaikų dienos centre ir vaikų globos namuose, organizavo Sniego gniūžtės veiklą, padėjo mokyklos mokytojams organizuoti įvairias veiklas) bei dalyvavo žygiuose gamtoje.

DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku