Pradinis Metraštis Lieporių gimnazijoje – apie žvaigždes

Lieporių gimnazijoje – apie žvaigždes

: admin

Visą savaitę Lieporių gimnazijoje nerimo šurmulys- vyko „Erasmus+” projekto „Stars in Europe“ („Žvaigždės Europoje“)  susitikimas: atvyko projekto dalyvių atstovai iš Graikijos, Italijos, Vokietijos.  Po tradicinio sutikimo su duona ir druska bei lietuviška ,,Kepurine“, svečiai išsiskirstė po gimnaziją ir atliko įvairias numatytas veiklas: dirbdami grupėmis, pristatė savo šalių lyderius ir diskutavo apie tai, kokios savybės reikalingos tikram lyderiui, vėlė vilną ir darė iš jos dėklus telefonams, išbandė gebėjimus lipdydami iš molio, gamino savo šalių ir lietuviškus patiekalus, vedė atviras integruotas pamokas.

Projekto dalyviai lankėsi sostinėje Vilniuje, o tos pačios dienos vakare laukė viena įdomiausių ekskursijų- sutemus stebėjo dangų ir didžiulį įspūdį paliko žvaigždžių galybė, mėnulio paslaptingumas ir daugybė istorijų apie neaprėpiamas kosmoso platybes. Svečiams vyko ekskursija ir po Šiaulių miestą, buvo priėmime pas Šiaulių miesto merą, lankėsi ,,Rūtos“ saldainių fabrike, Kryžių kalne, o paskutinę dieną susipažino su pajūriu- lankėsi Palangoje.

Projekto dalyviai moksleiviai teigė, kad tai buvo viena geriausių savaičių, nors iš pradžių būta nerimo, kaip pavyks su svečiais bendrauti, ar ras bendrą kalbą. Pasak gimnazistų, svečiams patiko lietuviški cepelinai, kepta duona, šaltibarščiai. Kasdien jie rasdavo bendrą kalbą, kaskart pokalbiai mezgėsi vis lengviau- taip patobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai. Be to, moksleiviai susirado naujų draugų- atsisveikinimo vakarą buvo labai gaila suvokus, kad viskas baigėsi ir teks išsiskirti… Mokytojams projektinis susitikimas taip pat naudingas- sužinojo apie kitų šalių švietimo sistemą, pamokose taikomus metodus. Įgyta patirtis taikoma savoje gimnazijoje.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+” KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos

Galbūt Jus sudomins

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus. Jie naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas. Sutinku